Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. 
Обръщам се към вас защото имам гаден проблем с микрофона на лаптопа и това е че постоянно се чува някакво шумене/пращене/бучене както искате го наречете и не е приятно за отсрещния. Първия ми въпрос е как да оправя този шум възможно ли е изобщо?
Лаптопа е Acer Aspire E1-530G / вграден микрофон ОС: Уиндоус 7 64бита.

Вторият ми въпрос е свързан с днешната ми покупка на Слушалки + микрофон на Хама които са с вграден преобразувател за микрофон и слушалки през един изход. Та въпроса ми е защо тези слушалки не ми въпроизвеждат говора по микрофона и Операционната изобщо не ги намира а на Уин 10 се показва че са свързани но и там микрофона не работи?
Gaming Headset HAMA uRage Xplode.

Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с тези 2 проблема или поне с горния :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

По първи въпрос, бих изключил вграденият и бих пробвал външен.
По вторият въпрос, можеби наличие на несъвместимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз и да изключа първия няма как да включа 2ри освен ако входа на лаптопа не е с два канала в една букса и за слушалки и за микрофон...
Относно втория пише че работи с Уин8 дали това е причината да не го открива от 7цата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

По първия проблем - най-вероятно механична повреда на вградения микрофон. Теоретично би могъл да се смени или ремонтира, но по-лесно и евтино е да се купи външен.

По втория проблем - защо първо не питаш във форума, а след това да си купуваш слушалки? Hama като цяло са китайски боклуци, можеше да вземеш нещо по-читаво. Възможно е и техният микрофон да е повреден, пробвай ги на някой друг компютър. Можеш също да разгледаш настройките в панела за управление на аудио устройствата, да видиш дали е активен входът, към който са включени. Ако ги ползваш за Skype - в неговите настройки също има избор на устройство.

преди 4 часа, Rumbo93 написа:

Ами аз и да изключа първия няма как да включа 2ри освен ако входа на лаптопа не е с два канала в една букса и за слушалки и за микрофон...
Относно втория пише че работи с Уин8 дали това е причината да не го открива от 7цата ?

Ако лаптопът ти има две отделни букси за слушалки и микрофон, а твоите на Hama са с един жак - ами няма как да стане :) . Ще ти трябват слушалки с отделни жакове.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз имам същите проблеми преди да инсталирам драйвера за звука, но след като ги инсталираш в Recording devices (устройства за записване или там както е на български) когато цъкнете в/у микрофон след това Properties и в/у прозореца горе Enchantments има Noise Suppression което намалява шума, а това с хедсета и аз го имам преди да инсталирам драйвера , но след това ми изкача прозорец който ми дава вариант за избиране на Headphones, headset (with microphone) и т.н. 

Качвам 2 снимки да се придобие представа.

Драйвери за лаптопа ти има, но са за 8, 8.1 и 10. 

http://www.acer.com/ac/bg/BG/content/drivers после по-надолу въвеждате модела Aspire E1-530G и избирате ОС и после по-надолу ще ви излезе Audio Driver.

1.png

12.png

Редактирано от The Owl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може да превърне в миккрофон смартфон. Превръщал съм успешно симбиан телефон.

Вече за андроид 100 % има написан софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема си го реших.Благодаря на всички за отзивите и помощта. Окааза се че всичко идва от грешно инсталиран драйвър :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.