Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с лаптопа, който сам си го причиних. Снощи ударих лаптопа с умрюк докато работеше, показа се син екран и се изключи. След включването стигам да две възможности. Start Windows Normally и Start System Repair. Която и от двете опции да избера, винаги стигам до един и същ екран след изписването на Windows is loading files.

Windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.
Status: 0xc00000e9
Info: An Unexpected I/O error has occurred.

Операционната е оригинален Windows 7 64 бита и се намира на хард диска. Нямам възможност да тествам с друг хард и въпросът ми е как да разбера, че проблема е от него, преди да съм си дал парите за нов и да се окаже, че е трябвало да сменя друг компонент. Има ли начин диска да се тества с някакъв софтуер, който да буутна от флашка или CD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито! Отсега мога да ти гарантирам че отиваш на нов хард диск. Другия път удари лаптопа в земята!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разпознава хард диска. Преди малко му пуснах вградения Windows memory tool. Мина и двата теста без никакви проблеми. Кажете ми с кой буутващ софтуер да тествам харда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка на твърдия диск?

Hiren's Boot CD

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Memory tool е за RAM паметта. Не е за диска. Можеш да тестваш с Hiren boot CD.

Има го и в замунда. Но повредените сектори са гарантирани, така че не си губи времето, а направо го носи да сменят диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя от всичките опции на Hirens's Boot CD в секцията Diks Tools да ползвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да правиш каквото и да било отвори лаптопа и извади хард диска и рамта и ги сложи отново, защото при удара може да са се разместили. След това тествай хард диска за грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това ми беше първата работа, но не даде резултат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, FD GOD написа:

Точно това ми беше първата работа, но не даде резултат...

Кое не даде резултат? Дай повече инфо? Като тества хард диска какво се случи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, FD GOD написа:

Коя от всичките опции на Hirens's Boot CD в секцията Diks Tools да ползвам?

Примерно HDTune или някоя от програмките в зависимост от марката на диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Емил Костов написа:

Кое не даде резултат? Дай повече инфо? Като тества хард диска какво се случи?

Имах предвид свалянето на хардиска и проверяването на РАМ паметта. Буутнах Hirens's Boot CD от диска и стартирах Mini Windows XP. Mini Windows XP зареди и стигна до началния му екран(със синия фон зад него) и все още го чакам да зареди...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откачи хард диска и го закачи към друг компютър. След това пусни HD tunes да видим какво ще покаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забиването на mini Windows XP е показателно за проблем в твърдия диск. Авторе, стартирай фирмен инструмент (Seagate, Western Digital...) под DOS от Hiren's  и направи диагностика на диска. Ако не знаеш марката на диска, влез в BIOS и я виж там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, не стана ли ясно, че тоя диск няма да го бъде и авторът ще трябва да си подготви 120лв за нов харддиск плюс цената на сервиза за поставянето и инсталацията на виндовс?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, simtech написа:

...

Най-вероятно е така, но надеждата умира последна... :)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, simtech написа:

Добре, не стана ли ясно, че тоя диск няма да го бъде и авторът ще трябва да си подготви 120лв за нов харддиск плюс цената на сервиза за поставянето и инсталацията на виндовс?

Стана ми ясно още когато е ударил лаптопа, но не иска да го повярва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Най-вероятно е така, но надеждата умира последна... :)

Надежда всяка тука оставете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сервиз пари никога няма да дам! То само диагностиката е 20-30 лева. Пуснах му пълен Error Scan на HD tune-а и до момента реди само червени квадратчета/тук там и някое зелено :D / и вече damaged blocks са над 6%, а е още в началото на първите два реда. Също така издава доста странни звуци и вие на умряло. Ще ходя утре до plesio-то да си купя един хард диск и ще си инсталирам една 8-ца. То и без това старият беше на 5 години и постоянно чукаше и забиваше, явно съм го отървал от мъките... Има ли значение какъв хард диск ще взема( Toshiba/WD/Seagate и т.н), ако е същата големина като стария и му пасват конекторите на дънната платка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по-добре си купи два - SSD и HDD

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех си направо да си купя един SDD, но високата им цена спрямо малката им памет ме спира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, FD GOD написа:

За сервиз пари никога няма да дам! То само диагностиката е 20-30 лева.

Недей. Умрели сме за клиенти като теб, които толкова умни и горди, че си трошат техниката - акъллии бе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Техниката винаги съм си я пазил, просто понякога на човек не му издържат нервите. Парите си ги изкарам с много труд и гледам да спестя всеки лев. Никъде не съм се хвалил, че съм си счупил лаптопа! Просто го споделих, за да може по-лесно да се определи къде е проблема. Въпросът ми беше как да тествам хард диска за да съм сигурен, че е той и получих отговора който исках, за което съм благодарен на потребителите които писаха по-горе. А това дали съм умен или не, не мисля че ти си човекът който може да каже, тъй като не ме познаваш лично. До колкото знам заяждането във форума не се толелира? Другият ми въпрос е дали има значение какъв модел хард диск ще взема, ако лаптопа е Toshiba?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MBR-a заминал, червени квадратчета още в началото, показателно.
Когато си купиш нов твърд диск не изхвърляй старият.
Когато пак се изнервиш, дръж го близо до теб, да имаш какво да блъскаш.
Тръпката е голяма когато удряш въртящ се диск с ен обороти .
Ako пак планираш да блъскаш и удряш лаптопа си, тогава си купи SSD.
Няма да се счупи от едно такова или няколко такива блъскания, най много да счупиш нещо по корпуса но SSD-то ще оцелее.
Сега можеш както са казали останалите, да си купиш нов.
Аз мога да добавя че можеш да си спасиш данните ако имаш доза късмет.
Ако си още повече късметлия можеш и да си ползваш счупеният твърд диск като втори в ролята на сторидж за не толкова важни данни.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, FD GOD написа:

Има ли значение какъв хард диск ще взема( Toshiba/WD/Seagate и т.н), ако е същата големина като стария и му пасват конекторите на дънната платка?

Ако имаш предвид дали дисковете от една марка се развалят на втория месец, а от друга траят вечно - няма такова нещо :D . Всичко е китайско производство, и колко ще живее, е въпрос на късмет, и на правилна експлоатация. 

Но иначе, ако имаш финансова възможност, наистина си вземи SSD. Лаптопът ти ще стане чувствително по-пъргав. Може и вариант по-малък SSD за операционната система, и външен HDD за сторидж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.