Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Търся човек с опит в конфигурирането на опаковките (skins) на MPlayer. Има действие от конфигурацията, който искам да променя, а не знам, къде точно се намира реда с тази настройка.

Благодаря предварително, ако някой се отзове !

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не схващам нещо питането ти!??

Предполагам става въпрос за "Облици". Ако това е така, то стартирате KMP и кликате върху отворения прозорец с десен бутон на мишката! В отвореното меню ще видите опцията "Облици"! Разгръщате менюто!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Водят се Skins или "кожи" на български. Всъщност са теми с икони и конфигурационен файл, който оформят графичната обвива на плеъра. Става въпрос за GTK конфигурация (gmplayer).

Ето това : http://s19.postimg.org/6vxc7v2sx/mplayer.png

Темата : http://gnome-look.org/content/show.php/MPlayer+skin+-+embUtronium?content=48965

Целта ми е да променя настройките така, че плеъра да стартира с нива на звука (местоположение на плъзгача), винаги на 100%. В момента, стартира с нулева стойност и трябва да увеличавам звука след всяко стартиране.

Знам, че е от настройките на темата, а не от самия mplayer, защото при други "кожи", стартира на различни стойности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, ха! Първо ще трябва да си намерите и изтеглите харесваната от вас "кожа"! Принципно с клик върху изтеглената "кожа" би следвало сама да се добави, но ако това не стане то тогава се копира и поставя в инсталационната папка на плейъра в подпапка "Skin"  След това може да променяте "кожите" по описнания начин в първият ми пост! Относно настройките - не мисля ,че това е възможно! Настроиките са изключително много и объркват дори напреднали потребители! Все пак предвидена е възможност да запаметите съответните настройки в шаблон, както и да импортирате настроики!

Иначе за пръв път чувам за настройка на темата! Дори да е възможно то ще ви тряват и някакви познания по програмиране! По принцип темите следват настройките на плейъра и променят само графичната среда!

П.П. възможно е описаното от мен леко да се разминава и това поради използваната версия или приложени специфични настройки! Базата обаче е една!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кумчо вълчооо написа:

А, ха! Първо ще трябва да си намерите и изтеглите харесваната от вас "кожа"! Принципно с клик върху изтеглената "кожа" би следвало сама да се добави, но ако това не стане то тогава се копира и поставя в инсталационната папка на плейъра в подпапка "Skin"  След това може да променяте "кожите" по описнания начин в първият ми пост! Относно настройките - не мисля ,че това е възможно! Настроиките са изключително много и объркват дори напреднали потребители! Все пак предвидена е възможност да запаметите съответните настройки в шаблон, както и да импортирате настроики!

П.П. възможно е описаното от мен леко да се разминава и това поради използваната версия или приложени специфични настройки! Базата обаче е една!

Ако си бяхте направили труда да прочетете поста непосредствено над вашия, щяхте да видите, че съм си изтеглил темата и, както се вижда от снимката съм я инсталирал. При мен, няма такива екстри, като добавяне с кликване върху нея.

Интересува ме конкретно действие от конфигурационния файл, което също съм описал в горния пост. Няма как да не е възможно, щом става въпрос за редактиране на елементарен текстов файл.

Изрично написах, че търся потребител с опит в това отношение. Не потребител, който знае как да си добави тема, а, такъв, който е запознат с конфигуриране на такава тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, cybercop написа:

:lol6:хайде, като стане тая вашата, да дадете тук един пример! Резултат да видим! Интересно е как една промяна на графичната среда ще доведе до промяна на настройките на основните в ядрото!  Визуално вие може да настроите положението на плъзгача, но реално това няма да е вярно защото основната настройка в ядрото е друга и тя няма да бъде променена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Кумчо вълчооо написа:

:lol6:хайде, като стане тая вашата, да дадете тук един пример! Резултат да видим! Интересно е как една промяна на графичната среда ще доведе до промяна на настройките на основните в ядрото!  Визуално вие може да настроите положението на плъзгача, но реално това няма да е вярно защото основната настройка в ядрото е друга и тя няма да бъде променена!

Стана. Подмених в този ред 0 с 50 и веднага, плеъра стартира с 50 % ниво на звука.

hpotmeter  = vol,   12, 5, NULL, 100,  50, 23, 13, 48, 5, evSetVolume

Оригиналния ред изглеждаше така :

hpotmeter  = vol,   12, 5, NULL, 100,  0, 23, 13, 48, 5, evSetVolume

Уточнявам, че конфигурацията е на Black Pearl темата, с която се занимавам в момента.

Това не е графична среда, а нещо по- примитивно - графичен интерфейс. Общото между тях е, че точно това им е работата. Чрез тях да се променят параметрите на системата/приложението за което са предназначени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли от .mplayer/gui.conf

ao_volnorm=no
ao_surround=no
ao_extra_stereo=yes
ao_extra_stereo_coefficient=1.000000
ao_alsa_mixer_channel=PCM
enable_audio_equ=no

При мен е alsa, а при теб трябва да е pulse

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, cybercop написа:

Стана. хххххххххххххххх

Радвам се!  Опитвал съм да си играя, но доста безуспешно! Както споменах получаваше се разлика между визуализирането и реалното ниво на дадена настройка! По тази причина ,когато една "кожа" не ми допада или е бъгава, то търся подобна на нея и добре работеща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Vladimir Bakalov написа:

Пробва ли от .mplayer/gui.conf

ao_volnorm=no
ao_surround=no
ao_extra_stereo=yes
ao_alsa_mixer_channel=PCM
enable_audio_equ=no

При мен е alsa, а при теб трябва да е pulse

Точно с pulseaudio съм. Интересното е, че не виждам потребителски насторoйки на звука, което може би е обяснение, защо плеъра не синхранизира нивата си с каналите на миксера.

autosync=no
autosync_size=0
ao_volnorm=no
ao_surround=no
ao_extra_stereo=no
enable_audio_equ=no

Имаш ли представа, как да включа xfce4-pulseaudio-mixer или по- скоро pavicontrol в конфигурацията на мястото на alsa?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале, мале, мале!

Знам че влизам в офтопик, но съм длъжен да се извиня на автора на темата! Къде съм гледал ????? Вместо MPlayer  съм писал неща отнасящи се до KMPlayer! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как. Опцията за конфигуриране на изхода е неактивна.

http://s19.postimg.org/4sridxsdv/pulse.png

Но, това вече не е проблем. Когато задам 100 % начална стойност, плеърът няма начин да не следва системните настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да да, явно това ще е решението за теб, щом не е активен бутона на пулсаудиото. Все пак пробвай някой друг драйвър дали може да се включи това PCM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип, ползвам главния канал - Master. Не си заслужава труда. Приложението, така или иначе ползва него. 100% звук в собствения му миксер, означава 100% синхронизация с главния канал на Pavucontrol. Alsa изхода си е активен, като твоя, но, не ме засягат неговите настройки. Всичко там е на default.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Vladimir Bakalov

Би ли погледнал в usr/share/mplayer и да ми кажеш, иконите на стартирания плеър, който се виждат в лентата на задачите в панела, там ли се намират. Трябва да е папка с една и съща икона в няколко размера. Аз си направих собствен mplayer-gui (конфигурационен файл в usr/bin, стартер в usr/share/pixmaps и комплект с теми в usr/share/mplayer/skins), защото mplayer-skins не работят в Ubuntu 16.04. Но, изглежда съм изпуснал да направя папка с иконите за панела.

http://s19.postimg.org/7hvhvgcmr/scins.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Мале, мале, мале!

Знам че влизам в офтопик, но съм длъжен да се извиня на автора на темата! Къде съм гледал ????? Вместо MPlayer  съм писал неща отнасящи се до KMPlayer! 

Аз щя да ти кажа ма викам да не влизам в конфликти :)

преди 45 минути, cybercop написа:

По принцип, ползвам главния канал - Master. Не си заслужава труда. Приложението, така или иначе ползва него. 100% звук в собствения му миксер, означава 100% синхронизация с главния канал на Pavucontrol. Alsa изхода си е активен, като твоя, но, не ме засягат неговите настройки. Всичко там е на default.

Пробва ли да инсталираш pulse audio equalizer

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Иво Димов написа:

Пробва ли да инсталираш pulse audio equalizer

Не съм, но и нямам подобен пакет.

преди 1 час, Vladimir Bakalov написа:

В самата папка на скина е папката с иконите

Изглежда не ги взема от там. Ще трябва да добавя икона на приложение в системните икони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Убунту и на Cent OS съм го слагал ,за Дебиан не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с Ubuntu 16.04. Но нямам подобен пакет в хранилищата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С добавяне на икона за MPlayer в самата тема на иконите се реши и проблема с изобразяването в панела.

http://s19.postimg.org/va4t6zenl/mplayer2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, cybercop написа:

Аз съм с Ubuntu 16.04. Но нямам подобен пакет в хранилищата.

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8 sudo apt-get update sudo apt-get install pulseaudio-equalizer

Единствено което мен ме дразни е ,че винаги стартира машината със усилен до край звук.В Стотинката не беше така но в Убунту е по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, но ще се въздържам от повече експерименти. Звукът на машината си ми стартира, както съм го оставил предишната сесия. А, звукът на плеъра, вече не ми е проблем. Това, че не синхронизира настройките си с Pulseaudio не ме засяга особено. Когато звукът на плеъра е фиксиран, единствената промяна идва от звуковия миксер, което си е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За потребителите на MPlayer в Ubuntu 16.04. Както вече писах, поне при мен, mplayer-gui не работи. Има несъвместимост между плеъра и mplayer-skins.

Затова съм си направил собствена компилация mplayer-gui с доказано работещи теми.

https://cloud.mail.ru/public/5eKg/X2p3jXmQk

Инсталацията, представлява поставянето на всеки файл на правилното място, което съм описал в името на съдържащата го папка.

В usr/bin се поставя файла gmplayer, в usr/share/applications се поставя стартера за менюто (mplayer.desktop), a, цялата папка с теми (Skins) се поставя в usr/share/mplayer.

Ако в темата с иконите няма включена икона за MPlayer, тогава си избирате, която искате .png картинка, кръщавате я "mplayer.png" и я поставяте в usr/share/pixmaps. В менютата ще се вижда точно тази картинка, като икона на MPlayer.

Методът доказано работи.

След, като стартирате mplayer, отваряте настройките и променяте енкодинга на субтитрите на cp1251, а видео изхода на xv (втория в списъка). 

От skin-browser можете да сменяте темите.

Плеърът си заслужава, а по- проста графична обвивка от тази не знам да има.

http://s19.postimg.org/4uzhol04x/mplayer.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.