Премини към съдържанието
hopetech

Проблем с Майнкрафт сървър на LAN

Препоръчан отговор

Здравейте.Исам да играя Майнкрафт с приятел,но имам следният проблем. Когато дам open to lan ,не се вижда сървърът. Проблемът се появява само когато има две локални мрежи,независимо дали едната е виртуална или реална(тествано е)и тъй като искаме да играем всеки от домът си,няма как да я няма втората виртуална мрежа. Има ли някакъв начин да излъжа играта и да не вижда втората мрежа,защото при тагова положение и в двете мрежи не се вижда сървърът и не може да се играе. Играта нещо се обърква,не знам защо,а и вкъщи е бъркотия, защото съм с три рутера и един суитч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 маршрутизатора означава, че трябва да пренасочите на всеки един от тях порта на който слуша играта. Ако опишете мрежата ви може и да успеем да помогнем, но при това положение толкова може да се обясни.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-просто ще стане, ако свържеш 2-та компютъра/лаптопа към един рутер/суич. Другия прост вариант е Hamachi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, adersa написа:

Hamachi е вирус намалява ти на половина скоростта :)

Hamachi създава виртуален тунел. Има и по-добри алтернативи, но този е най-опростен от всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, techmaniac написа:

3 маршрутизатора означава, че трябва да пренасочите на всеки един от тях порта на който слуша играта. Ако опишете мрежата ви може и да успеем да помогнем, но при това положение толкова може да се обясни.

Играли сме други игри с хамачи,team viwer еtc . и нямахме проблем,файъруолъ те настроен правилно.

Мрежата представлява следното има рутер,той създава локална домашна мрежа и разбира се втората мрежа виртуалната,която ни позволява да свързваме компютрите си за да играем,чрез виртуалните LAN портове. Всичко окей, ping имаме и тн,при други игри работи, НО проблемът е в самата игра по-някакъв начин се обърква и бъгва,когато компютъра е свързан към повече от една LAN мрежа. В случая при нас те задължително са две ,една виртуална и една реална. Играта просто според мен не знае на коя мрежа да направи сървъра, трябва по някакъв начин да мога да я насоча да прави локална мрежа точно в мрежата,която на мен ми трябва без да вижда другата, иначе сървъра на играта не се вижда в нито една от двете мрежи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опита ли да използваш опцията в рутера "Port Forwarding" ?

Порта който използва играта под разбиране е  25565.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще опитам тези дни,но ще да е сложно,защото трябва да отида при този мой приятел трябва да го направя и при нас, благодаря за идеята ще я разуча и опитам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.