Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам въпрос относно конфигурация за настолен компютър. Бих искал да ми предложите добра до около 700-900 лв. Компютърът ще се ползва предимно за игри (от сорта на LoL, Dota 2, CS:GO и т.н.). За първи път ще си сглобявам компютър, така че имам някои въпросчета,които смятам да задам.:)

1. Избрал съм си някои части и искам да разбера дали са добри/съвместими с дънната платка: дъно - ASRock B85M-DGS, процесор - Intel Core i3-4170, видео - Gigabyte GeForce GTX 750 Ti GV-N75TOC-1GI, рам - Corsair 8GB памет DDR3 1600MHz. За хард диска не съм сигурен, но - Western Digital Blue 1TB/7200rpm, захранването също - Fortron Hyper 500.

2. Въпросът ми може да се стори странен на някои,но нуждая ли се от звукова карта? Все пак се надявам да получа отговор на глупавия си въпрос. :D
Това е от мен, ще се радвам да получа отговори.
Лек и приятен ден на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам много време да правя конфигурация сега.Но съветът ми е да заложите на по-новата вече платформа-Скайлейк.Както и на новите ДДР4 памети.Колкото до звуковата карта,всяко съвременно дъно си има такава.Като има съвсем леки вариации и разлики.

Количка

ASROCK H110M-HDV LGA1151 
I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
8G DDR4 2133 ADATA 
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
MSI GeForce GTX 750Ti GAMING N750Ti TF 2GD5/OC 
DeepCool Case TESSERACT BF USB 3.0 
CORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052 

Обща стойност - 869.08 лв. с ДДС

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета на onogondur както и по-читаво захранване. Консумацията е колкото на една крушка щом ще се взима 750TI а това фсп е последната дупка на кавала.

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r52202p1r2172p1r55867p1r53749p1r54206p1r56038p1rf.html

пс. Както казах консумацията не е проблем и може да се вземе и тази карта (точно този модел без допълнително захранване) - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-GTX950-OC-2GD5/description.html

с по-евтино захранване като това - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet-SYSTEM-POWER-7-300W-BN140/description.html

Излиза над 900 лв. - http://nikem-bg.net/cart/54936p1r52202p1r2172p1r55867p1r56038p1r55393p1r56552p1rf.html

Но може да ползваш старата си кутия а и хард което ще ти спести доста пари.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има звукови карти и звукови карти. Тия в дъната към днешна дата са пълен боклук в 90% от тях. Единствено в съвсем върхови модели дъна може да се срещне и що годе добра за непретенциозния слушател звукова карта. VIA  правеха добри вградени решения, но вече няма ни едно дъно с техен чип. Поне аз не съм срещал. Иначе си заслужаваше да се насочиш към дъно със звукова карта на VIA, ама си закъснял поне две годинки. Производителите вече предлагат само боклуци, за да пестят пари. За себе си естествено, не за теб, щото цените на дъната им са още по-високи по незнайна причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих искал да попитам и още нещо - 1.каква е разликата между GeForce на gb и msi, 2. мога ли да използвам конфигурацията на ongondur, но със захранването на Roujin Z -  PSU SEASONIC SSR-430ST /430W?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

1. Разлика освен от производителтие на видео картата - няма.

2. Да, можеш. :)

П.С. Ето и примерна конфигурация от мен:

Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

insiper за разликата във видео картите не мисля че си прав. Имат малки разлики във клока,версията на OpenGL както охлаждането, качеството и визията и накрая цената разбира се.

Не мисля че оказва кой знае колко голямо влияние, но си имат разлики та нека някой др. да сподели колко големи или малки са те.

А относно предложението ти за примерна конфигурация, не мисля че има нужда от такова по скъпо дъно на асус и по скъпа рам памет. Предложението на Onogondur е много добро ако се замени само и единствено захранването предложено от Roujin Z. Но явно човека се е стремял да не излиза над бюджета та да може в тия 900лв. да се побере и доставката.

Също имам забележка относно кутията на Deep Cool Tesseract мое лично мнение е че не бих си я взел. Но понеже е ATX и има какво да се сложи в нея имайки в предвид и цената за такава кутия е добре. Но ако се слагат допълнителни вентилатори, задължително препоръчвам вентилаторите да са Antivibration. Кутията идва само с един вентилатор отзад който е включен в коплект с кутията. Добре е да се добави още един който да е отпред за да вкарва свеж въздух от стаята. Не е задължително да се слага, но просто казвам какъв вентилатор ще трябва ако евентуално се реши да се слага.

Tessaract кутиите на deepcool слабото им място е конструкцията на ламарината и та заедно с капаците. Моята е същата само дето е по висок клас модел с прозорец и не съм доволен от работата по кутията относно вибрациите които получава от вентилаторите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да задам един от важните въпроси - какво да правя със старите си части?! Процесор - DualCore Intel Pentium D 925 3000 MHz (15x200), дъно - Gigabyte GA-G33M-S2, рам - 2x512mb DDR2-800 SDRAM, захранване - 230V, не съм сигурен за марка. Благодаря предварително на всички отзовали се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай го на баба ти да играе тетрис или го метни на тавана. Някой ден децата ти могат да го продадат за антика :)

Няма смисъл да го обявяваш за продаване, но аз съм продавал стари неща в продавалника. Тъка че ако ти се занимава пусни обяви за частите може пък някой да клъвне. Но общо взето и пари няма да изкараш от него.

Такива като твоя вървят до 100лв, ама твоя няма рам, за това няма кой да го купи освен ако не го обявиш за части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които ми помогнаха. По друг начин не знам как да се отблагодаря! Бяхте изчерпателни по въпросите ми и много ми помогнахте... :)
Приятен ден/нощ на всички и до виждане... :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.