Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, желая да купя нов процесор за стария ми компютър, който поддържа 775 сокет.

Дъното е: GA-73PVM-S2H GIGABYTE

Сегашният процесор: Е7200 Intel

Захранване: 400W

Рам: 2х2 gb 400mhz, мисля че са платките по отделно

Видео: 9400 GT 1gb

Желая да купя нов процесор Intel 2 Quad Core Q9400. Та въпросът ми е процесорът ще пасне ли на горните компоненти или трябва да се променя още нещо, а и дали боксовия охладител на Е7200 ще е достатъчен за новия процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, revolutionn написа:

Добър ден, желая да купя нов процесор за стария ми компютър, който поддържа 775 сокет.

Желая да купя нов процесор Intel 2 Quad Core Q9400. Та въпросът ми е процесорът ще пасне ли на горните компоненти или трябва да се променя още нещо, а и дали боксовия охладител на Е7200 ще е достатъчен за новия процесор?

Дъното ти го поддържа този процесор,за кулера би трябвало да стане.Но може да си вземеш някой по-хубав кулер вместо да ползваш старият.

Ето ти един що годе бива охладител,и не е много скъп.

Охладител

Редактирано от Nothing Else Matters
Допълване на информация (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери версията на BIOS. Трябва да е най-малко F7. Ако не е, обнови го до последната версия. На сайта на Gigabyte пише, че последната е F9E и има информация как се флашва (обновява). За охладителя може би е необходим по-добър, защото Q9400 определено отделя повече топлина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80 лева са много за тоя процесор. Замисли се или за Q8400, който работи на същaта честота, но е с 4 вместо 6 МБ L2 кеш , или направо за нова платформа ( купена на старо) LGA1155. Намираш Celeron G1620  за 35-40 лева, някакво H61 дъно и 4 GB RAM. Продаваш твоите  и си много по-добре, отколкото с тоя Q9400, от който нищо не става вече, въпреки четирите ядра. Освен това имаш възможност за ъпгрейд на Celeron-a  и то доста добър ъпгрейд с процесори Ivy Bridge  плътно до i7 3770.

Платформа като твоята е добра за интернет, като и се добави едно малко SSD  за операционната система. За друго просто не става. Ако някой търси евтина конфигурация за интернет и филми, то части на старо като твоите + SSD  са много добра покупка. За игри не, ако това е целта. Както и за работа.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Значи захранването ще е достатъчно за новия процесор. А искам да попитам и още два въпроса.

Охладителят, който ще си купя, има ли нанесена термо паста?

И защо, когато се опитвам да оверклокна процесора, се рестартират настройките на БИОС-а на основните?

Веднъж успях да го оверклокна до 3.16 ГХз и държеше добри температури, около 50 градуса под натоварване, а след това изобщо не дава и се рестартират настройките, или издава някакъв звук, след който отново се рестартират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Q9400 $30

Q8400 $20

ea3e2f49_vbattach104350.jpeg

Моят Q6600 работи на 3.0GHz с такава лепенка (този BSEL mod работи на s.775) и се хлади с Arctic Cooling Freezer 7 Pro PWM

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, ExaFlop написа:

Q9400 $30

Q8400 $20

ea3e2f49_vbattach104350.jpeg

Моят Q6600 работи на 3.0GHz с такава лепенка (този BSEL mod работи на s.775) и се хлади с Arctic Cooling Freezer 7 Pro PWM

В България цените са нещо от рода на 80 срещу 55 лева. При положение, че печалба от Q9400  никаква и при положение, че ако ще се дават 80 лева, то чрез малко интервенции се минава на LGA1155  с доста по-бърз процесор, главно при игри, то не виждам смисъл от покупката на Q9400  че и с охладител. Дъното го погледнах, калпаво е. Какъв клок да се очаква от него? Иначе бих предложил да се клокне, но за жалост навремето малко хора купуваха хубави клокърски дъна, като например моя милост. После се чудят какво да правят. Ами нищо няма да правят, хвърлят ги на боклука. 

Между другото, 80 лева плюс цената на охладителя, отива в друга лига. Определено такава глупост не бих направил никога и то с неклокърско дъно. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DP35DP също не е клокърско дъно, но Q6600 си работи на 3GHz (25% OC) като пич без никакви други интервенции, освен изолационната лентичка 5х1мм.

И както е казано - за без пари - толкова.

Между другото $20-30 са 35-50 лева.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По памет тези дъна имаха скрито меню в биос за Advanced power configuration ..........Alt+F2 или F5 ,натиска се като си в BIOS setup .Там може да човъркаш скоростта на шината и множителя.Принципно стбилен клок се прави със постепенно вдигане на множителя и тестване,скоростта на шината не е  желателно да се пипа :) .Успех

П.П.Преди време имах Това 

Успях да го клокна моя Sempron 1,8 ghz със 25 % ........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, revolutionn написа:

Ами приятел, кажи каква ти е целта с този ъпгрейд който искаш да правиш. Ако е заради игри, да знаеш че нямаш почти никаква полза от смяна на процесора. Платформата ти е ужасно стара и бавна ако се отнася за игри, направо няма смисъл. Най много да подкараш CS GO прилично колкото да не ти лагва, но не повече!

Не прави тази грешка да ъпгрейдваш стара платформа. Ако имаш възможност събери пари за по нова дори и втора ръка да е тя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.