Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,вчера случайно един приятел ми видя паролата за фейсбук и имейл-а. Веднага след това си смених паролата за фейсбук , но имам някакви съмнения , че той влиза по някакъв начин. На моя Имейл ми пратиха съобщение с текст : "Somebody requested a new password for your Facebook account" т.е. че някой се е пробвал да ми смени паролата. Пробвах и в настройки - сигурност - къде сте влезли в системата и ми излезе , че някакъв непознат е влизал в акаунта ми. Някой знае ли други варианти , за да вида дали някой е влизал в профила ми ?

Благодаря Предварително ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нали ти си сменил паролата!? От Facebook търсят потвърждение, през твоя мейл, за тази промяна.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, markata99 написа:

Здравейте,вчера случайно един приятел ми видя паролата за фейсбук и имейл-а. Веднага след това си смених паролата за фейсбук , но имам някакви съмнения , че той влиза по някакъв начин. На моя Имейл ми пратиха съобщение с текст : "Somebody requested a new password for your Facebook account" т.е. че някой се е пробвал да ми смени паролата. Пробвах и в настройки - сигурност - къде сте влезли в системата и ми излезе , че някакъв непознат е влизал в акаунта ми. Някой знае ли други варианти , за да вида дали някой е влизал в профила ми ?

Благодаря Предварително ! :)

Ако си объркаш паролата при написването няколко пъти, автоматично ти изпраща това съобщение, че някой иска да ти смени паролата, а

това си си самият ти.

Редактирано от theunsub (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добави телефонен номер за авторизация

https://www.authy.com/tutorials/add-2-factor-authentication-facebook/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, просто твоя приятел се е опитал да ти влезе в акаунта, но неуспешно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нали ти е приятел,какво се притесняваш,че ще ти влезе в профила?Сменяш паролата на имейла и на фейса и си бетонконтакт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, XxeoN написа:

Е нали ти е приятел,какво се притесняваш,че ще ти влезе в профила?Сменяш паролата на имейла и на фейса и си бетонконтакт.

Честно казано, мойте имат навика да пишат всякакви простотий от мое име, ако се добарат до фейсбука ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и при мен е същото.Не вярвам,че при някой е по-различно :D.Имах в предвид,че не е някой който го прави с цел унижаване и тем подобни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет към всички: пазете цифровата си неприкосновеност! Използвайте идентифициране в две стъпки!

Не само за вписване във Фейсбук. И в пощите си.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може за всеки случай да си го направиш така, че при всяко влизане да ти изпраща код на мобилния който ти въвеждаш при всяко влизане. Така е най сигурно ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно имейла.. внимавайте, че има някакви спам кампании - писма и съобщения, които имитират, че идват от Фейсбук и ви карат да си впишете старата парола, че да я промените и разни такива глупости. А след като сте видели, че са ви влизали отдругаде в профила, променяте паролата и както ви казаха, включете двуфакторна авторизация, която изисква вписването на изпратен от мрежата код до телефона ви.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова навсякъде се ползва друстъпков аутентикатор, демек телефонен номер. Фейсбук, поща, където е налично си го активирай. Днеска е приятел, утре ще е някой гад мръсна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.