Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, интересува ме каква е възможността и как да включа интернет на стар  компютър ХР SP2 от таблет  ALCATEL ONETOUCH PIXI 3 (7) 3G. 7"  Android 4.4 KitKat -  таблета има и карта с интернет,  но в помещението, в което ще го ползвам хващам интернета през рутер  с WiFi. Естествено на компютъра няма WiFi, но си мислех дали като включа таблета към компютъра с кабел няма някакъв  начин  да ползвам този интернет.  Има ли начин да се променят някакви настройки на компютъра, за да се случи това.  Интернета, на картата е на Виваком, а на рутера на Близу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо по сложният начин? Според мен е по-добре да се свърже компютъра към рутера с един ЛАН-кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха имаме си лан кабел, компютъра е в мрежа с други компютри  и е сървър, ползва  се за служебни цели, целта е когато има да се попълват някакви документи онлайн само тогава да се включва интернет, другия проблем е, че ползваме електронен подпис за някои от сайтовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си един usb wi-fi adapter  забоди го в настолния и си ползвай нета.По 15-20 лева са,тва дето си го мислиш е няква щуротия

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря, това ми трябваше

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

If you're using a computer running Windows XP, you'll need to install a configuration file before tethering your computer to your phone or tablet.

1. Open your device's Settings app Settings .
  2. Under "Wireless & networks," tap More and then Tethering & portable hotspot.
  3. Tap USB tethering to switch it on.
  4. On your Windows XP computer, download this configuration file: tetherxp.inf.
    • Usually, you can right-click on the link and choose Save As.
    • If your browser adds “.html” to the file name, you’ll need to edit the name to remove the .html extension and replace it with “.inf” instead.
  5. Using a USB cable, connect your phone or tablet to your Windows XP computer.
  6. When Windows XP's New Hardware Wizard opens, select No, not at this time and then Next.
  7. Select Install from a list or specific location and then Next.
  8. To browse to the directory where you installed the configuration file you downloaded, click Browse and then Next.
  9. When Windows XP finishes installing the software for Android USB Ethernet/RNDIS, click Finish.
  10. When the USB tethering connection is on, you’ll see a notification. You can then connect your Windows XP computer to the Internet.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм това май  ще свърши работа, утре ще го изпробвам и ще пиша какъв е резултата, благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.