Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам дали някой може да ми даде някаква програма за взимане на port от IP адрес. Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що, SonicSEGA2002 написа:

Здравейте, искам да попитам дали някой може да ми даде някаква програма за взимане на port от IP адрес. Благодаря предварително. :)

порт и ИП адрес са две независими неща. Я обяснете отначало какво искате да направите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами искам програма за откриване на порт, защото не знам как да го открия.

Редактирано от SonicSEGA2002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, SonicSEGA2002 написа:

Ами искам програма за откриване на порт, защото не знам как да го открия.

За локалния ли компютър става дума? Имате ли административни привилегии на него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, capnemo написа:

За локалния ли компютър става дума? Имате ли административни привилегии на него?

Да, чрез IP адреса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, SonicSEGA2002 написа:

Да, чрез IP адреса.

Коя програма слуша на този порт? Можете да видите с команда в cmd:

netstat -anb

и търсите името на програмата и гледате реда отгоре, който е от вида:

10,0,0,1:80

това 10.0.0.1 е ИП адреса, 80 е порта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да става дума за отваряне на порт в рутър?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ExaFlop написа:

Да не би да става дума за отваряне на порт в рутър?

Не, но аз вече разбрах как, иначе благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от achkoto
      От сума време се опитвам да си направя отдалечен достъп до лаптопа, но не мога да се логна през IP-то което ми дава доставчика. Локално си работи. Препращам 3389 на рутера да сочи към локалното IP и DMZ пускам ама неще. Викам си може да не ги правя правилно тези неща и пробвах през рутера на баща ми с неговия доставчик и тръгна от раз. Звъня на доставчика и ги питам те дали не ми ограничават някакви портове и затова така да ме реже ама те казаха, че нищо такова не правят. И оттам реших, че моя рутер нещо се ебава и взех от един приятел неговия за тест. Пак същата работа. И трите пробвани рутера са един и същ модел, и към двата доставчика се свързвам с PPPoE, и на моя съм провал поне 20 пъти. Защитни стени изключвах, антивирус спирах, 100 настройки...
      И сега да се сърдя ли на доставчика си, че от друг мога да си направя remote, а от тях не? Мога ли да направя нещо и изобщо има ли вариант да не е от доставчика проблемът?
    • от Светлозар Илиев
      Здравейте!
      Имам странен проблем с ФТП сървъра на който работя в момента. Сървъра си работи без проблем от локално ИП - локалхост,127.0.0.1 както и от 192.168.***.***. Днес след като привърших с повечето задачи реших да го пробвам как ще е през публичното ми ИП. Настроих рутера (port forwarding) на порт 21 . Поставих съответното ИП 192.168.***.*** (от СМД) , но при опит да се свържа страницата зарежда около 20 сек. след което хвърля грешка че неможе да се свърже, че страницата не е достъпна - стандартна браузър грешка която получаваш когато се опитваш да се свържеш към несъществуващ адрес. 
      Сигурен съм че не е проблем с рутера защото в момента имам действащ активен редирект към порт 80 , на apache (протокол http) който си работи без проблеми и порта на РДП (3389).  Долу ще приложа снимка към рутера . Модела на рутера е TL-WR740N (тп-линк)

• от Tihomir Tilev
      Здравейте имам проблем с усб портовете на компа значи имам 2 отпред(не работят сигурно от 4 години ) и 4 отзад от тези 4 отзад само 1 функционира като от другите 3,на два само свети мишката или ако си включа телефона само се зарежда но не ги чете а другото усб маи направо са е предало .Та като вляза там в настройките за  устройствата пише на усб-тата unknown device.Пробвал сам да ги дейнсталирам но след рестарт пак си пише това(четох че при някои се оправило така) погледнах биоса но там са активирани ако имате идеи споделете как може да се оправи с някакви драйвъри можеби ?

Ето малко инфо за компа:
      Процесор: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.11GHz
      дъно:ASUS m2n-mx 

ако трябва нещо друго да кажа за компютъра кажете .

Благодаря предварително.
    • от MemeHunter
      Здарвейте, днес си разчиствах гаража и намерих един SD card reader, само че не мога да разбера какъв е порта, защото е без кутия. Може ли някой да ми каже какъв точно е порта по снимката долу.
      http://store.picbg.net/pubpic/B5/CB/5a448ac84858b5cb.JPG
    • от syotos
      Физическия сървър е със зададен лан адрес 192.168.50.101 и http демона е на 80-ти порт, а виртуалния притежава следния 192.168.50.102 и неговия демон е на 8010 порт. Въпроса ми е, възможно ли е да бъде направена някаква настройка чрез NAT на VirtualBox или от самия рутер, като отворя 192.168.50.102 да ми зареди уеб сървъра на 8010 без да го посочвам в адрес бар-а.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.