Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
BlazzgroM

Хартия за мастилоструен печат

Препоръчан отговор

Здравейте,  купих си canon pixma 6800  и  започнах да вадя пробни снимки, но досега съм вадил само голям формат ( портретни ) а4 на glosy и обикновенна . От начало още исках да започна със харитя мат-10x15см  но никаде не успях да намеря , навсякаде все ги продават в голям размер А4 и по малко листи. Трябват ми нормални снимки с нормални размери да може да си я сложа в албумче и да се гледа нормално тея големите като ги окача на стената и  за другите няма да остане място . Ако някой знае  някой магазин онлайн който да съм пропуснал да ми прати на лично линк ( за да не правим реклами ) или поне съвет да ми даде , защото съм от малък град и единствената фото хартия я продават в една книжарница но и там размера е за портрет на стената .. . 

Редактирано от BlazzgroM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що, BlazzgroM написа:

...

А нима е задължително да принтираш само една снимка на цял лист А4? Той е 210 на 297, което значи че може да пуснеш 4 снимки 13х9 примерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, flare написа:

А нима е задължително да принтираш само една снимка на цял лист А4? Той е 210 на 297, което значи че може да пуснеш 4 снимки 13х9 примерно

Незнам как става това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам как става това ?

Ами най-добре е с графичен редактор, фотошоп или гимп - създаваш ново изображение с подходяща разделителна (според размера на снимките ти) отваряш ги всяка в отделен слой, подрежедаш ги, нагласяш си DPI-то и си го изпечатваш. Възможно е и софтуера към принтера да го поддържа, но може резултатът да не е толкова добър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, flare написа:

Ами най-добре е с графичен редактор, фотошоп или гимп - създаваш ново изображение с подходяща разделителна (според размера на снимките ти) отваряш ги всяка в отделен слой, подрежедаш ги, нагласяш си DPI-то и си го изпечатваш. Възможно е и софтуера към принтера да го поддържа, но може резултатът да не е толкова добър.

Нещо като колаж от снимки ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо като колаж от снимки ли ?

Ами ако искаш, така го наречи. Но за разлика от колаж, тези няма да се настъпват, даже е препоръчително да оставиш малко място за да може да ги изрежеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, flare написа:

Ами ако искаш, така го наречи. Но за разлика от колаж, тези няма да се настъпват, даже е препоръчително да оставиш малко място за да може да ги изрежеш.

Ясно . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да използваш Photoscape - елементарна за настройване програма с много възможности за обикновени потребители.

photo.jpg

Редактирано от lupis (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, BlazzgroM написа:

Здравейте,  купих си canon pixma 6800  и  започнах да вадя пробни снимки, но досега съм вадил само голям формат ( портретни ) а4 на glosy и обикновенна . От начало още исках да започна със харитя мат-10x15см  но никаде не успях да намеря , навсякаде все ги продават в голям размер А4 и по малко листи. Трябват ми нормални снимки с нормални размери да може да си я сложа в албумче и да се гледа нормално тея големите като ги окача на стената и  за другите няма да остане място . Ако някой знае  някой магазин онлайн който да съм пропуснал да ми прати на лично линк ( за да не правим реклами ) или поне съвет да ми даде , защото съм от малък град и единствената фото хартия я продават в една книжарница но и там размера е за портрет на стената .. . 

Чак пък да се прави реклама. Във формата  - "За контакт" попълни данните си и ще ти пишат и отговорят. Коректен партньор са. :)

http://www.factor.bg/katana_photopaper.php

FACTORBG_Katana_pricelist_sheets_20150801.pdf

Лесен софтуер за работа  Easy-PhotoPrint EX Ver.4.5.0 (Windows)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.