Премини към съдържанието
Valeri12580

Товарене на процесора на 100%

Препоръчан отговор

Здравейте.От известно време имам проблем с компютъра.Става въпрос за процесора.Като пусна компютъра за 2-3 минути процесора се товари 2-5%,но след време скача на 50-60% и това е докато не го използвам...а като реша да си пусна някоя игричка процентите се дигат на 100 и сече..От какво може да е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на компютъра. Ако не знаеш може да си инсталираш програмите AIDA или Speccy. С тяхна помощ може да видиш хардуера си. Освен това може да видиш в Task Manager, кои процеси ти товарят процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Товаренето на процесор и рам при старт или малко след старт, продължаващо 5 -10 минути, може и повече, се дължи на актуализации. Aко няма друга причина разбирасе.

В това време се натоварва и твърдият диск.

Може да се пусне таск мениджър или друг по подробен таск мениджър и да се проследят процесите.

Може с msconfig да се провери какво има в стартъпа.

Ако се окаже че актуализациите са причината, нека се изключат актуализациите и да се правят ръчно веднъж седмично или месечно.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prntscr.com/b10kja това е снимка от task managera...не виждам някакъв проблем,а  процесора си 50-60 без да го ползвам....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Tanner Foost Foust написа:

Смени торент клиента с друг.

А това какво общо има с товаренето на процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, защото товари твърдият диск и процесора.

На този скрийншот не се вижда кой процес колко товари процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Tanner Foost Foust написа:

Има, защото товари твърдият диск и процесора.

На този скрийншот не се вижда кой процес колко товари процесора.

A от къде да видя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кликни долу, където пише "Покажи процесите от всички потребители", подреди ги по използване на процесора, и тогава давай скрийншотове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Valeri12580 написа:

http://prntscr.com/b10kja това е снимка от task managera...не виждам някакъв проблем,а  процесора си 50-60 без да го ползвам....

Замислял ли си се! Във диспечера на задачите са отворени 57 процеса а се виждат само 27!

Виж долу във дясно бутона  "Покажи процесите от всички потребители" и го натисни. Направи нова снимка, когато товари!

Пробвай да спреш временно Windows Update, дали ще продължава да товари!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Digimon написа:

Замислял ли си се! Във диспечера на задачите са отворени 57 процеса а се виждат само 27!

Виж долу във дясно бутона  "Покажи процесите от всички потребители" и го натисни. Направи нова снимка, когато товари!

Пробвай да спреш временно Windows Update, дали ще продължава да товари!

Спрял съм ги преди много време...пак е същото...и дори като рестартирам пак....е понякога се оправя,но ми иде да хвана кутията и през терасата

Махнах svchost и се оправи

Редактирано от Valeri12580 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Valeri12580 написа:

Махнах svchost и се оправи

Мисля си че няма как да го премахнеш!

Най вероятно си спрял/убил процеса!

След рестарт всичко ще се върне както си е било.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евентуални виновници:
Автоматично управление на виртуалната памет (pagefile.sys) - задай ръчно две стойности на виртуалната памет - 1024 4096 и щракни бутон Set  и Apply.
Услугата superfetch - стартирай services.msc намери Superfetch, щракни два пъти по нея и от падащото меню избери Disable. Щракни бутона Stop.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ExaFlop написа:

Евентуални виновници:
Автоматично управление на виртуалната памет (pagefile.sys)
Услугата superfetch - стартирай services.msc намери Superfetch, щракни два пъти по нея и от падащото меню избери Disable. Щракни бутона Stop.

Не мога да го намеря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler
на 5.05.2016 г. at 15:25, Емил Костов написа:

Марка и модел на компютъра. Ако не знаеш може да си инсталираш програмите AIDA или Speccy. С тяхна помощ може да видиш хардуера си. Освен това може да видиш в Task Manager, кои процеси ти товарят процесора.

Този отговор си го имаш някъде записан на текстов документ и го поставяш във всяка тема, а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам, да се актуализира операционната система напълно до днешна дата, след което да се изключи ъпдейта и да се рестартира системата.
Аз имах този проблем на актуален хардуер.
Просто си ъпдейтнах ОС-а и изключих ъпдейтите.
Това реши при мен проблема с процесора и рама.

Ако не сте потребител силно обвързан със света на Микрософт, можете да си сложите един Линукс Минт с XFCE.
Това е най инсталираната операционна система на 4-то място в света според някои класации от някои източници от света на Линукс.
С това ще ти се реши окончателно проблема.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем. При мен компютъра работеше перфектно, преди да обновя драйвера на видео картата чрез някаква програма "catalyst control center". Видях, че компютъра ми работи с вградената карта и не можах да намеря драйверите за допълнителната, накрая само през тая програма ги намерих и инсталирах. Компютъра тотално умря! Снощи стана тоя сакатлък, днес преинсталирах уиндоуса(7ца).. Същата трагедия, продължава да работи на 80-100%, а в момента е с 3 програми инсталирани на него. Едвам едвам - направо ми къса нервите. 

http://prikachi.com/images.php?images/122/8791122u.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Tanner Foost Foust написа:

Предлагам, да се актуализира операционната система напълно до днешна дата, след което да се изключи ъпдейта и да се рестартира системата.
Аз имах този проблем на актуален хардуер.
Просто си ъпдейтнах ОС-а и изключих ъпдейтите.
Това реши при мен проблема с процесора и рама.

Ако не сте потребител силно обвързан със света на Микрософт, можете да си сложите един Линукс Минт с XFCE.
Това е най инсталираната операционна система на 4-то място в света според някои класации от някои източници от света на Линукс.
С това ще ти се реши окончателно проблема.

След като инсталирам актуализациите абсолютно всяка програма започва да дава грешка(не помня коя беше ) и за това съм ги спрял...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Valeri12580, Уиндоуса ти се опитва да дръпне актуализации, затова ти се товари. Виждам че си с 7-ца и това може да трае дори няколко часа. Така е със седмицата вече. Иначе ако си с Уиндоус 10 - ще ги дръпне веднага. И при мен преди няколко седмици беше същото. Този процес svchost.exe товареше с постояно CPU 25%. Като си дръпна всичко и рестартира и се оправи. 

А представи си ако инсталираш начисто една седмица... Последният път, когато преинсталирах преди няколко месеца, след това 3 дена дърпаше ъпдейти. Като в началото товареше само без да показва че дърпа нещо. И така 3 дена. Мъка е вече със 7. Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, smsliverpool написа:

Valeri12580, Уиндоуса ти се опитва да дръпне актуализации, затова ти се товари. Виждам че си с 7-ца и това може да трае дори няколко часа. Така е със седмицата вече. Иначе ако си с Уиндоус 10 - ще ги дръпне веднага. И при мен преди няколко седмици беше същото. Този процес svchost.exe товареше с постояно CPU 25%. Като си дръпна всичко и рестартира и се оправи. 

А представи си ако инсталираш начисто една седмица... Последният път, когато преинсталирах преди няколко месеца, след това 3 дена дърпаше ъпдейти. Като в началото товареше само без да показва че дърпа нещо. И така 3 дена. Мъка е вече със 7. Успех!

Проблема е,че  след като инсталирам актуализациите абсолютно всяка програма започва да дава грешка(не помня коя беше ) и за това съм ги спрял...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Valeri12580 написа:

цъкни бутончето долу в ляво, процесът, който товари вероятно е стартиран от друг потребител, примерно system

п.с. svchost  товари при пуснати актуализации (така че по добре си ги дръж спрени), ако товари при спрени значи нещо друго го ползва - примерно вирус...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.