Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търсих подобна тема но нищо не намерих.... Та как сте братя българи в Русия?? Как ни приемат братушките, как се живее??? Ще се радвам много някой да сподели! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жена ми ми е разправяла че е "умряла" от студ в Москва.
Тука един емигрант с руски паспорт разправя, че всички хукват към Москва и скъпотията е голяма на жилищата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди два месеца бях на гости в Москва и при роднини във Воронеж. Москва е космополитен град, около 20 милионен /по статистика 16 милиона/ но има много нерегистрирани. Четирите летища едва насмагат на полетите и в  момента се строи пето летище. В Москва човека при когото гостувах работи ветеринарен лекар и получава около 1400 евро заплата, изчислено в евро. Отделно изкарва и в извънработно време като ходи по адреси при болни животинчета..

Наистина в Москва е по-скъпо в сравнение с другите градове.

Във Воронеж е по-спокойно и цените се почти като нашите. В момента като гледам брошурата на един техен магазин, доста стоки са дори по евтини. http://dox.bg/files/dw?a=5b8b105c60

Картофи, краставици, ябълки, мляко, че и доста от колбасите са по-евтини от нашите. Горивата им също са по-евтини и храната им е по-качествена от нашата. Иначе като хора са гостоприемни и приветливи.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.05.2016 г. в 18:31, Богатир написа:

Здравейте!

Преди два месеца бях на гости в Москва и при роднини във Воронеж. Москва е космополитен град, около 20 милионен /по статистика 16 милиона/ но има много нерегистрирани. Четирите летища едва насмагат на полетите и в  момента се строи пето летище. В Москва човека при когото гостувах работи ветеринарен лекар и получава около 1400 евро заплата, изчислено в евро. Отделно изкарва и в извънработно време като ходи по адреси при болни животинчета..

Наистина в Москва е по-скъпо в сравнение с другите градове.

Във Воронеж е по-спокойно и цените се почти като нашите. В момента като гледам брошурата на един техен магазин, доста стоки са дори по евтини. http://dox.bg/files/dw?a=5b8b105c60

Картофи, краставици, ябълки, мляко, че и доста от колбасите са по-евтини от нашите. Горивата им също са по-евтини и храната им е по-качествена от нашата. Иначе като хора са гостоприемни и приветливи.

Аферим , евала !

Чудя се защо тъпите българи не се юрнем натам да емигрираме а нещо ни се ходи повечко в гадната Европа. Тъп народ ей :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че само в  градовете от европейската част е така. Към Азия положението е по зле. За това и Путин насочва инвестиции на там. Иначе в Калининград например е красота, дори според мене по красиво от Москва. Петърбург също е красота 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запознах се с човек от Москва, който смята, че дядо му е бил българин от Узбекистан. Има ли българи от Узбекистан или този човек се опитва да ми се подмаже по някакъв начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, yani98 написа:

Запознах се с човек от Москва, който смята, че дядо му е бил българин от Узбекистан. Има ли българи от Узбекистан или този човек се опитва да ми се подмаже по някакъв начин?

За Узбекистан не знам , но в Руската федерация има две , а мисля че вече е получила статут и трета република , които се казват България.И трите са с мюсюлманска  религия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5-9-2016 в 15:44, lsmurf написа:

Аферим , евала !

Чудя се защо тъпите българи не се юрнем натам да емигрираме а нещо ни се ходи повечко в гадната Европа. Тъп народ ей :)

Еми бяхме се юрнали към Съветския Съюз още 70-те до средата на 80-те години.За мен това е най-свещенната земя.Тогава там си беше най-големия рай на земята.Имаше цели градчета с българи.Нашите откараха там 10-ет години та успях и аз някоя година там да поживея.По малко се работеше от сегашна капиталистическа западна европа,нашите за 10-т години упсяха да си построят къща в бг бащата да смени две чисто нови коли,и като се прибра окончателно в бг да си отвори бизнес.Това не знам в коя западна европейска държава би го постигнал за 10 години с две заплати.Даже тогава по времето на комунизма живеехме в пъти по свободно от сегашния капитализъм.Капитализма това е модерно робство.Да притежваш всякакви модерни вещи, които повечето още изплащаш и понеже живееш на заем си се превърнал в роб на тоя от горе на пирамидата,който иска да ти плаща за един и ти  да му бачкаш за десет,и ако си нагърбил с някой ипотечен кредит за да си закупиш жилище,който ще изплащаш между 20-30 години ти си се подписал официляно декларация на твоят работодател, че си му лична собственост.Тоест роб.И ако не паднеш някой ден на работното си място да хвърлиш преждевременно топа, то това жилище ще бъде твое чак като станеш до към на 65 години,след което или ще стане собственост на старческия дом в който ще остарееш или на децата ти, които така или иначе ще те зарежат у старчески дом, защото те са възпитаници на капитализма и единственото ,което ще ги вълнува е материялното, а не моралното.На времето в Съюза нямахме никакво намерение да поемаме курс на запад.Макар ,че имахме пари да си купим визи.За какво ни е??? Дори от западни вещи нямахме потребности, защото тогава в Съюза си беше пълно с финладски стоки.Стига да имаш парички да си ги купиш.Образованието беше на изключително високо ниво.Можеше да ти напишат двойка само за грозен правопис.Ходеше се на училище 6 дена в седмицата и само един ден почивка.Прекрасна дива природа.Можеше с часове да се разхождаш и да и се наслаждаваш.Уникален зимен пейзаж.Доста българи по това време успяха там да положат основите на живота си.Домове си накупиха в България,нови коли,бизнеси след падането на комунизма или поне пари за виза за започването на един нов живот...защото след панадето на комунизма и в Съюза и в България тези места от земен рай се превърнаха в 9-тия кръг на ада...

Редактирано от franchesko (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, franchesko написа:

Еми бяхме се юрнали към Съветския Съюз още 70-те до средата на 80-те години.За мен това е най-свещенната земя.Тогава там си беше най-големия рай на земята.Имаше цели градчета с българи.Нашите откараха там 10-ет години та успях и аз някоя година там да поживея.По малко се работеше от сегашна капиталистическа западна европа,нашите за 10-т години упсяха да си построят къща в бг бащата да смени две чисто нови коли,и като се прибра окончателно в бг да си отвори бизнес.Това не знам в коя западна европейска държава би го постигнал за 10 години с две заплати.Даже тогава по времето на комунизма живеехме в пъти по свободно от сегашния капитализъм.Капитализма това е модерно робство.Да притежваш всякакви модерни вещи, които повечето още изплащаш и понеже живееш на заем си се превърнал в роб на тоя от горе на пирамидата,който иска да ти плаща за един и ти  да му бачкаш за десет,и ако си нагърбил с някой ипотечен кредит за да си закупиш жилище,който ще изплащаш между 20-30 години ти си се подписал официляно декларация на твоят работодател, че си му лична собственост.Тоест роб.И ако не паднеш някой ден на работното си място да хвърлиш преждевременно топа, то това жилище ще бъде твое чак като станеш до към на 65 години,след което или ще стане собственост на старческия дом в който ще остарееш или на децата ти, които така или иначе ще те зарежат у старчески дом, защото те са възпитаници на капитализма и единственото ,което ще ги вълнува е материялното, а не моралното.На времето в Съюза нямахме никакво намерение да поемаме курс на запад.Макар ,че имахме пари да си купим визи.За какво ни е??? Дори от западни вещи нямахме потребности, защото тогава в Съюза си беше пълно с финладски стоки.Стига да имаш парички да си ги купиш.Образованието беше на изключително високо ниво.Можеше да ти напишат двойка само за грозен правопис.Ходеше се на училище 6 дена в седмицата и само един ден почивка.Прекрасна дива природа.Можеше с часове да се разхождаш и да и се наслаждаваш.Уникален зимен пейзаж.Доста българи по това време успяха там да положат основите на живота си.Домове си накупиха в България,нови коли,бизнеси след падането на комунизма или поне пари за виза за започването на един нов живот...защото след панадето на комунизма и в Съюза и в България тези места от земен рай се превърнаха в 9-тия кръг на ада...

Човек тотално си се объркал Какви визи ще си купиш по онова време ? Излизането от страната за да работиш на друго място ставаше или с командировка от държавно предприятие или с бягство. Само че по границата се стреляше без предупреждение та не беше много здравословно да се бяга. :) Та право думаш капитализма това е модерно робство а социализма класическо. :)

Твоят случай явно е бил с командировка ,но възможностите да отидеш в чужбина не бяха много - главно Коми и някои арабски държави . Така че за времето за което говориш реален избор не е имало. Сега когато такъв има /все още/ не виждам някой да се насочва към бленуваната от доста хора във форума Русия. Доста народ пишат от разни европейски държави хвалейки до скъсване Русия. Интересно защо ли няма нито един който да живее там та да ни я хвали "от мястото на събитието" . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

а социализма класическо. :)

Да но благодарение на това ,,класическо робство,, 90% от населението в България в момента имат собствени жилища,къде наследствени,къде закупени от тях точно по времето на това ,,класическо робство,,  Иначе сега щяха да живеят още по вингвами:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, franchesko написа:

Да но благодарение на това ,,класическо робство,, 90% от населението в България в момента имат собствени жилища,къде наследствени,къде закупени от тях точно по времето на това ,,класическо робство,,  Иначе сега щяха да живеят още по вингвами:)

Може и прав да си че е благодарение на това класическо робство. Знаеш ли например как се правеше къща едно време - помагаха де що има приятели познати колеги роднини децата старците. В дни на нещастие обикновено хората са по задружни и по отзивчиви. Та нещастието което ни стовари този строй на главата явно ни е направил по отзивчиви към проблемите на ближния . Та така къщата се правеше за малко пари защото за труд почти не плащаш - даваш един обяд когато се свърши работа и толкова ,пък когато другия почне да стои - отиваш и помагаш. Та ако това имаш предвид че строят ни е помогнал - съгласен съм . Само че по - скоро сме си помогнали сами като сме извикали неволята.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lsmurf написа:

този строй

Ето ти малко синоними на строй: система,порядък,управление,надзор.  Това са основните фактори, които са допринесли за развитието на западно европейските държави и те да станат по благоприятно място за живеене от България и Русия към днешна дата.Строят беше в България неудобен за една шепа  хора,които искаха да си правят каквото искат без никой да може да им потърси сметка.Много от тях естествено, че бяха набутани по затворите да чукат камъни,така и трябва.Други от тях се уплашиха,и решиха, че в капиталистическия запад няма строй и там ще могат да си правят каквото си искат.Е отидоха там да мият чинии до като гъбясат,и сега са пенсионери там с по една малка социялна пенсия и една чантичка лекарства.По упоритите обаче ,,опъваха до край,, и в даден момент успяха да ,,пробият,, строя. За отрицателно време успяха да приватизират цялата държава за един долар като губещо предприятие и масов геноцит на народа.Ами честита ,,Демокрация,, и попътен вятър начело със  спасителя на българите кандидат доктор на философските науки,негово величество хидро-инжинер Ахмет Великолепни Доган.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, franchesko написа:

Ето ти малко синоними на строй: система,порядък,управление,надзор.  Това са основните фактори, които са допринесли за развитието на западно европейските държави и те да станат по благоприятно място за живеене от България и Русия към днешна дата.Строят беше в България неудобен за една шепа  хора,които искаха да си правят каквото искат без никой да може да им потърси сметка.Много от тях естествено, че бяха набутани по затворите да чукат камъни,така и трябва.Други от тях се уплашиха,и решиха, че в капиталистическия запад няма строй и там ще могат да си правят каквото си искат.Е отидоха там да мият чинии до като гъбясат,и сега са пенсионери там с по една малка социялна пенсия и една чантичка лекарства.По упоритите обаче ,,опъваха до край,, и в даден момент успяха да ,,пробият,, строя. За отрицателно време успяха да приватизират цялата държава за един долар като фалирало предприятие и масов геноцит на народа.Ами честита ,,Демокрация,, и попътен вятър начело със  спасителя на българите кандидат доктор на философските науки,негово величество хидро-инжинер Ахмет Великолепни Доган.

Радвам се че все пак признаваш че има и по благоприятни места за живеене от Русия все пак :) Колкото до "шепата" хора не е много малка тази шепичка щом там слагаш хората натикани в затворите и лагерите където им е мястото според теб заради различни възгледи. Още по голяма е "шепата" която напусна "с толкова труд изградения рай"  през времето на соца и от неговите кадри в последствие . Между другото споменатата от теб личност е точно такъв "кадър" да не забравяме кой е агент Сава. Та тази големичка "шепа" от около 2  милиона души отиде не за да мие чинии както си го представяш а за да осигури на себе си и поколението си достоен и смислен живот.Има разбира се и миячи на чинии но има и уважавани професори, лекари,  компютърни специалисти , артисти , музиканти, спортисти  и още много с добри и престижни професии които са намерили реализацията си и са устроили живота си защото качествата им са били оценени. А за тия които приватизираха както казваш държавата за един долар , ами че те са същите които преди това я "управляваха" с измислената си идеология - примери колкото щеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази голяма шепичка от около 2 милиона души е към днешна дата.И по-голямата част от нея отидоха на запад след разпадането на строя,а не по времето на строя.Не че по времето на строя е било кой знае колко трудно да отидеш в Щатите или в Канада.Аз познавам достатъчно такива нашенци.Но бяха по онова време,сравнително малко.Повечето хора нямаха такива потребности.Сега вече имат,защото вече неможе единия в едно предприятие,другия в друго предприятие с две заплати,къде я работили за тях, я са се почесвали зад врата,апартамент,кола,къща на село.До като на запад това все още е възможно макър и с доста лишения и кански труд. И не си мисли, че отиваш на запад и ей така ставаш професор там или някакъв специялист,защото в България си бил такъв и видиш ли на запад си нямат ни професори ни специялисти.Ти първо трябва да научиш езика,после трябва да им се докажеш, че ,,ставаш,, и тогава евентуално,ако ти успееш да се класираш там пред местните професори и специялисти, хората ти гласуват доверие.Но това е много дълъг процес отнемащ години.А до тогава те чакат доста чинии...Или евентуално да си ,,специялист,, на някой строеж да мяташ по 1200 тухли на ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, franchesko написа:

По упоритите обаче ,,опъваха до край,, и в даден момент успяха да ,,пробият,, строя.

Казано с други думи - около два милиона опъваха до край да пробият границите, за да идат в западна Европа и да избягат от строя, и накрая успяха.

Така би било по- коректно, инак не е дори и това - строя просто фалира, саморазпадна се, а не че някой го пробивал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, franchesko написа:

Не че по времето на строя е било кой знае колко трудно да отидеш в Щатите или в Канада.Аз познавам достатъчно такива нашенци.Но бяха по онова време,сравнително малко.Повечето хора нямаха такива потребности.

Не е било кой знае колко трудно. Ами не беше да -превръщаш се в престъпник , рискуваш живота си на границата и готово :)

За мен поне нещо подобно си е доста затрудняващо. Другия вариант беше отиваш някъде извън страната и "забравяш"  да се върнеш. По безопасен беше да, обаче за да те пуснат да излезеш първо щателно те проверяват до девето коляно и ако не се върнеш обикновено страдат роднините ти. Освен това отново ставаш престъпник според нашите закони и не можеш да се върнеш да видиш родината и роднини защото заминаваш в затвора. А по въпросът дали са имали малко или повече хора такива потребности практиката го доказа категорично -след като стана законно просто изпразнихме България. И недей само да ми казваш че това било защото е дошла лошата демокрация- та нали всички забегнали отдоха иманно при "лошата демокрация".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.01.2018 г. в 4:16, franchesko написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28-1-2018 в 8:16, lsmurf написа:

Другия вариант беше отиваш някъде извън страната и "забравяш"  да се върнеш. 

Е то пък сега като хората могат да се връщат все едно хората за се ,,засили,,... да се идват.Върви да видиш полетите от европейските летища към бг.Самолетите и атобусите са пълни предимно с нашенски мангали.Обикновенния редови българин, който е отишъл на запад да работи не дава особен зор да си идва към бг.Дори за отпуска.Защото това си е сериозно финансово бреме.Първо, че цените в бг вече са като в западна европа,втора, второ, че като отида да си видя роднините повечето започват веднага да ми се оплакват и да ме натоварват психически,как тока не са си платили,парното не са си платили,прахосмукачката им се развалила и очакват аз да си отовря портфейла и да им реша всички проблеми.И това е масово явление при хората, които са заминали на запад.И като ударя калема накрая и то ми излиза, две седмици в бг като почивка за две седмици в Сен-Тропе.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смърфи, я сподели  беше ли член на БКП-то в тоталитарните години ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, nikssi написа:

Ще ти отговаря с мисълта приписвана на Б.Шоу:

"Ако на 20 години не си бил социалист - значи нямаш сърце. Но ако на 40 години все още си социалист значи нямаш мозък."

Трябва ли да ти обяснявам че освен липсата на информираност тогава и пропагандата беше на много по - високо ниво от сегашните тъпотии и немалко млади хора попаднаха в капаните и като мислеха че наистина се присъединяват към изграждането на нещо хубаво. Сега обаче когато виждаме печалните резултати от това "хубаво" наистина човек трябва да няма мозък за да продължава да мисли че социализма е нещо добро случило се на страната ни и най вече на обикновените хора живеещи в нея а не на псевдоелита който той създаде.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той ми обясни по-подробно за дядо си - той е българин, роден в Украйна, но са го изселили в Узбекистан като враг на комунизма. Там е живял известно време, оженил се е за узбекистанка, но после като са му разрешили да напусне заточението не са му разрешили да се върне в родното си село и е емигрирал в Санкт Петербург, тогава Ленинград. Синът му, т.е. бащата на моя приятел се е преселил в Москва, за да следва в МГУ и така семейството остава разделено от хиляди километри. Предполагам има и други българи с подобна съдба, защото в Украйна има 300 000 българи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.01.2018 г. в 21:58, nikssi написа:

#Български #InformNapalm
На 21 март 2018 година в Киев се проведе съвместна пресконференция представители на коренното население от Поволжието. Участниците обявиха създаването на гражданско движение «Свободен Идел-Урал». Целта на движението е постигането на реален суверeнитет на републиките Татарстан, Башкортостан (Башкирия), Чувашия, Удмуртия, Марий Ел и Мордовия, превърнати от Москва в суровинен придатък и чието коренно население е подложено на агресивна политика на русификация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.