Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Процесорът ми е Xeon L5420, а температурите, които държи са около 70 градуса без натоварване. Охладителят е от Е7200, всичко е поставено и наместено правилно. Дали охладителят е достатъчен за новия процесор?

П.С. Температурата на процесора в HWMonitor e 35 градуса, а на ядрата са по 70.

Редактирано от revolutionn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как ще използваш охладител от стар процесор, за нов, който е доста по-мощен от него? Консумацията на електричество е по-голяма, а респективно и отделяната топлина. Трябва друг охладител, предназначен точно за такъв процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, а някакви предложения за нов охладител имате ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв Ви е бюджета за охлаждане? Кажете и каква е кутията Ви, за да знаем максимум колко високи охладители можем да Ви препоръчваме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, revolutionn написа:

Нарушен термомост между кристала и капачката.

Някъде във форума имаше описание на процедурата за отваряне на процесор.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми звучи хич добре. Имате ли си идея поне в кой раздел е темата?

преди 1 час, Blue Ray написа:

Какъв Ви е бюджета за охлаждане? Кажете и каква е кутията Ви, за да знаем максимум колко високи охладители можем да Ви препоръчваме?

До 40 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Blue Ray написа:

Е как ще използваш охладител от стар процесор, за нов, който е доста по-мощен от него? Консумацията на електричество е по-голяма, а респективно и отделяната топлина. Трябва друг охладител, предназначен точно за такъв процесор.

Не е хубаво да говориш наизуст, защото може да се изложиш.

http://ark.intel.com/compare/33929,35348

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на практика новият процесор, не може да се каже, че е по-нов а TDP-то му е с 15 вата по-ниско. Най-вероятно ExaFlop e прав с предположението си за термомоста - предвид че програмата отчита 30 градуса процесор и 70 ядра.

Има вариант и някой датчик нещо да си прави майтап. Може да проверите дали има throttling на процесора при стрес тест. Такъв може да се направи с AIDA 64 например. Ако има и радиатора на процесора е сравнително хладен, то очевидно че процесора, който сте сложили има точно такъв проблем като описания от ExaFlop.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, revolutionn написа:

Процесорът ми е Xeon L5420, а температурите, които държи са около 70 градуса без натоварване. Охладителят е от Е7200, всичко е поставено и наместено правилно. Дали охладителят е достатъчен за новия процесор?

това може да стане само ако програмата не мери вярно (или не знае t-junction max на процесора и ползва грешен, отделно че е малко странно на 4 ядрен процесор да само 2 ядра да са с датчик), всички датчици за температура са в процесора, интелските дъна нямат датчик в дъното от пентиум 4 нагоре... пусни процесора да се товари и виж прави ли тротлинг, дали вентилатора отива на макс и дали компа се изключва, и по това вече може да се съди кои температури са верни... реални 70 градуса без натоварване почти сигурно минават 120 под товар и водят до изключване...

преди 9 часа, ExaFlop написа:

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/245785-%D0%9E%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%80

ако всички ядра имат близки температури (разликата е под 10 градуса) под товар на само 1 ядро, е  сигурно че няма проблем с пастата между кристала и капачката...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След ъпдейт на БИОС-а температурите леко спаднаха. Интересното е, че  кулъра върти на ниски обороти, след като го преместих на Авто, въпреки високите температури. А и погледнах в интернет има доста хора, които се оплакват от толкова високи температури на този процесор. Забравих да спомена, че има лепенка отдолу на процесора, за да пасне на 775 сокет.

http://prikachi.com/images.php?images/612/8791612E.png - Ето ги и температурите в HWMonitor

П.С. - Не гледайте датата, промени се след ъпдейта ;Д

Редактирано от revolutionn (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе работата си остава същата, ако питате мен. Съветвам ви да проверите за тротлинг и ако има да ремонтирате или хвърлите процесора на боклука. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ExaFlop написа:

А след тази манипулация с какво лепило може да се залепи след това капачката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, revolutionn написа:

А след тази манипулация с какво лепило може да се залепи след това капачката?

Или със силикон или с нищо - охладителят притиска достатъчно капачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, ExaFlop написа:

Или със силикон или с нищо - охладителят притиска достатъчно капачката.

Добре. Благодаря ви на всички за мненията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, the professor написа:

ако всички ядра имат близки температури (разликата е под 10 градуса) под товар на само 1 ядро, е  сигурно че няма проблем с пастата между кристала и капачката...

преди 20 часа, revolutionn написа:

Температурата на процесора в HWMonitor e 35 градуса, а на ядрата са по 70.

Ако, дали, нали - чета и разсъждавам по написаното!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не се наемай да отваряш капачката. А и на всичкото отгоре капачките от C2D нагоре са запоени. 

Съветвам те да провериш дали си сложил вентилатора като хората, дали е стабилен. Най-добре сложи наново нормално количество термо паста. Виж в YouTube хората по колко слагат. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.05.2016 г. at 20:43, Blue Ray написа:

Спри да пишеш глупости. "Новия" му процесор дори отделя по-малко топлина. 

на 6.05.2016 г. at 22:35, revolutionn написа:

Не ми звучи хич добре. Имате ли си идея поне в кой раздел е темата?

До 40 лева

DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 - Внимавай как ще го монтираш, ако не моежш по-добре дай на някой който разбира.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, VipKokata написа:

Въобще не се наемай да отваряш капачката. А и на всичкото отгоре капачките от C2D нагоре са запоени. 

Съветвам те да провериш дали си сложил вентилатора като хората, дали е стабилен. Най-добре сложи наново нормално количество термо паста. Виж в YouTube хората по колко слагат. 

Ако няма топлоотдаване между кристала и капачката, какъвто и охладител да сложи, няма да стане каквото трябва.

А дори и запоена капачката се разпоява. (с ютия и набор от 4 остриета(ножчета) например)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, ExaFlop написа:

Ако няма топлоотдаване между кристала и капачката, какъвто и охладител да сложи, няма да стане каквото трябва.

А дори и запоена капачката се разпоява. (с ютия и набор от 4 остриета(ножчета) например)

Тези процесори нямат проблеми с пастата между кристала и капачката. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни разликата в температурите, като правиш такова смело изявление.

Аз, пък, знам едни закони, според, които няма нищо вечно (Мърфи):

* Аксиомата на ансамбъла
Всичко което е било съставено, рано или късно се разпада. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% не си е сложил като хората охладителя или е сложил адски много термо паста.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, VipKokata написа:

100% не си е сложил като хората охладителя или е сложил адски много термо паста.

Това не е причина да има такава разлика в температурите! Ще грее всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ExaFlop написа:

Това не е причина да има такава разлика в температурите! Ще грее всичко.

Moже и датчиците да го лъжат. Да пусне стрес тест и да види дали има термален тротълинг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде питащия да си свали Аида да пусне стрес тест за 15-20 минути и да ни даде да погледнем диаграмата, че така с разказ по картинка не става. Напълно съм съгласен с професора. Драма под капачката се търси, ако има съществена разлика между температурата на отделните ядра. В случая е модифициран сокета за да се подкара тоя процесор и явно някой датчик не подава коректно инфо или не се чете коректно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.