Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте!  

Въпросния лаптоп е с CPU intel 2830 ,RAM 4GB,нова инсталация на Windows7 с всички необходими драйвери . Температурите са в нормите - 43-48 градуса . 

Проблем е осезаемо бавната работа на системата . Инсталирах turbo bost monitor(системата подържа turbo bost ),плана на захранването е на max preformance ,но отчет няма . 

Ако някои се е сблъсквал с подобен проблем и е постигнал успех с този и близки модели на Acer ,ще съм благодарен за помоща .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От този процесор чудеса не очаквай...Толкова си може.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам си тествал хард диска за грешки. Освен това в Task manager може ли да видиш кои процеси товарят процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спорове няма да водя с теб . Ти четеш ли че съм написал " осезаемо бавна работа " и че боста няма отчет ??? Къде видя някакви очаквания за " чудеса " и т.н. глупави изрази ? Моля с уважение ,просто не пиши в темата повече .

Здрасти Емо. Харда е добър и тестван . Нищо не товари процесора ,просто не работи на обема си като честота .То за това и боста няма отчет . В доста сайтове четох за тоя модел на Acer и дори има някои от тях които на батерия работят по бързо от колкото на захранване ,не зависимо от плана на захранване и настроиките . 

Гледах още един такъв същия у един колега и си работеше отлично . Инсталация и всичко е еднакво ,от една флашка ,само драйверите инсталирани и  този при мен не ще .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, PC doctor написа:

Спорове няма да водя с теб . Ти четеш ли че съм написал " осезаемо бавна работа " и че боста няма отчет ??? Къде видя някакви очаквания за " чудеса " и т.н. глупави изрази ? Моля с уважение ,просто не пиши в темата повече .

Здрасти Емо. Харда е добър и тестван . Нищо не товари процесора ,просто не работи на обема си като честота .То за това и боста няма отчет . В доста сайтове четох за тоя модел на Acer и дори има някои от тях които на батерия работят по бързо от колкото на захранване ,не зависимо от плана на захранване и настроиките . 

Гледах още един такъв същия у един колега и си работеше отлично . Инсталация и всичко е еднакво ,от една флашка ,само драйверите инсталирани и  този при мен не ще .

Преди работел ли е нормално или още в началото си имал този проблем? Да са правени някакви updates на bios?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, PC doctor написа:

плана на захранването е на night preformance

При този план на захранване,всички напрежения са настроени на минимум.Съответно всичко ще работи  най бавно и то постоянно,независимо от това какво върши системата!.Защо не го оставиш на балансиран режим,където автоматично се сменяват напреженията,спрямо нужните натоварвания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ъпван биоса,лаптопа работеше нормално вчера. Просто сутринта го пуснах и .....ефекта на дефекта. Освен една Мозила няма никаква програма друга инсталирана. Дори не е стартиран браузъра. Отворих да го довърша (да му кача програмки и антивирус) и гледам не може да откъсне .Смених рам ,тест на диска и по едно време гледам то процесора му се не ще да работи като хората 

Плана на захранванрто го смених от балансирания на макс защото мислех че проблема е в това. И при двата варианта ефект няма .

П.п  

Грешката в описанието на плана на захранването е моя и поправена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото и странно да ти прозвучи, ако си сменял термопаста и по някаква причина си откопчавал процесора, може да не е закопчан добре в сокета.И такъв случай съм имал.А най-лесно е да качиш едно живо дистро на флашка и да видиш дали виновника не е windows-a и нещо да се е омазало със захранващите схеми.

Редактирано от Me4oPyx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея процесори са запоени на дъното малко трудно ще го откопчее дори и да иска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мечо,помолих те учтиво нещо . Втори път те моля за същото.  

Вземи преди да пишеш нещо да се информираш преди това поне за конкретната машина ако не за друго . На този модел на Аcer и близките му от серията процесорите са директно върху дъното и няма "откопчаване " 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Направи пълна проверка на файловата система в админска конзола:
      echo y|chkdsk c: /f /r
   - направи проверка на системните файлове
      sfc /scannow
1. Провери режима на управление на виртуалната памет - премини на ръчно задени стойности - 2048 4096
2. Пробвай чисто стартиране на системата
http://www.thewindowsclub.com/what-is-clean-boot-state-in-windows

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, манго написа:

да не би да си сбъркал процесора ....ъ-ъ-ъ... тоя няма "Intel® Turbo Boost Technology"

или може аз да съм се  объркал нещо

https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://ark.intel.com/products/81071/Intel-Celeron-Processor-N2830-1M-Cache-up-to-2_41-GHz&prev=search

Гарантирам ти че боста е подържан ,защото вчера си работеше.Дай идея как се ъпва тоя процесор от самосебе си , без да подържа въпросната технолохия . Вчера гледах в бост монитора  а как ли работеше тоя монитор на боста ако процесора не подържа това ????

Моля те ,отговори  които нямат ама капка стоиност и не носят дори елемент помощ са си чиста проба плямпане .

Поздрави . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ExaFlop написа:

Я пак, че нещо не схванах как да се чете коментара ти към моя пост.

Чете се еднозначно ,а именно че въпросните манипулации са правени още сутринта преди да пусна темата тук и съответно от тях ефекта от тях е бил нулев . 

Дано всеки разбира какво и що ,постовете се наслагват един върху друг не зная защо .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, PC doctor написа:

Ако не можеш или не знаеш нещо ,по добре замълчи ,така казват хората. 

ти също... това е процесор за смартфон, не за лаптоп... 7,5 вата барабар с видеото в него...http://ark.intel.com/products/81071/Intel-Celeron-Processor-N2830-1M-Cache-up-to-2_41-GHz

п.с. 2,4 ghz може да се видят за момент само когато се ползва само 1 ядро...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, the professor написа:

ти също... това е процесор за смартфон, не за лаптоп... 7,5 вата барабар с видеото в него...http://ark.intel.com/products/81071/Intel-Celeron-Processor-N2830-1M-Cache-up-to-2_41-GHz

Като се допреинсталира лаптопа ще ти пратя снимка че сега не ми се къса инсталацията и може би ще останеш учуден "лекичко " 

преди 10 минути, the professor написа:

Като се допреинсталира лаптопа ще ти пратя снимка че сега не ми се къса инсталацията и може би ще останеш учуден "лекичко " 

https://www.amazon.co.uk/Acer-Aspire-E5-511-15-6-inch-Notebook/dp/B00KDK3ARW

Просто да спазваш правилото : чети преди да кажеш нещо и да се изложиш .Това да ти прилича на смарт фон ?????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Действително това е изключително посредствен процесор. p8600 който е няколко поколения по-стар е 2.5 пъти по-висока производителност. Дори спрямо Pentium M 2Ghz- едноядрен доста стар процесор не е нещо особено. Но все пак, би трябвало системата да е използваема. И не би трябвало видимо да се влачи при елементарни дейности.
Уточни какво точно имаш предвид под "работи бавно"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега е модерно процесори за таблети и смартфони да се слагат на лаптопи, след има балъци дето ги купуват... батерията малка ама държи много щото процесора е умрял - с един куршум 2 заека - продават ти умрял процесор с умряла батерия за доста пари...

http://shop.itr.bg/product-50105319/-%D0%92%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%A3%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0-DELL-Latitude-E6420-%D0%90-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81-Intel-Core-i5-2520M-2500Mhz-3MB-4096MB-320-GB-So-Dimm-DDR3-7200-rpm-SATA-14-1600x900-WSXGA-16:9-Slim-DVD-RW-10-100-1000-Extended-battery-Camera-HDMI-eSATA-%D1%81-%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD-Windows-7-Home-Premium-SP1.htm

този лаптоп е втора употреба, струва колкото твоя има 1 г. гаранция и е поне 3 пъти по бърз... мегахерците не са всичко...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, simtech написа:

Действително това е изключително посредствен процесор. p8600 който е няколко поколения по-стар е 2.5 пъти по-висока производителност. Дори спрямо Pentium M 2Ghz- едноядрен доста стар процесор не е нещо особено. Но все пак, би трябвало системата да е използваема. И не би трябвало видимо да се влачи при елементарни дейности.
Уточни какво точно имаш предвид под "работи бавно"

Забавено отваряне на експлоръра ,бавно отваряне на папки ,качих няколко снимки ,отварят се след подадена команда след 20 сек. Имам предвид че системата буквално се влачи . Вчера всичко бе нормално спрямо възножностите на същата . Всичко работи на по 5,7,10 секунди от момента на подадена команда . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, the professor написа:

Същата помия като атомите са тея селерони.Племеничката ми имаше само, че друг бранд лаптоп със същия процесор.Ни една флаш игра в фейса не вървеше-зверски лаг навсякъде.Става само за пишеща машина и за четене на форуми.И преди да ме апострофира създателя на темата уточнявам, че коментара ми е насочен към отговора на the professor.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо и никои дал нормален отговор с цел да помогне не апострофирам . Изобщо не ме интересуват на кои племеничките какво имат и кои за какви смарт фони пише .От това реално нищо не произтича .Мисля че във разделите на форума си има и такива за " празни приказки " и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо няма да слагам никакви "апокрифни " глупости. Човека на които е лаптопа си иска да е с W . Щом това работеше до снощи добре ,пак ще работи . Блаходаря на отзовалите се по темата .

Ще пиша когато намеря причината за проблема и решението му . 

Поздрави ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С преинсталация ще се оправи, но седмицата ще му е тежичка.Ако собственика на лаптопа държи да е с Уиндоус най-добре 8.1 за да бъде що годе използваем.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както обещах , ще пиша и ще приложа снимка когато намеря проблема и го отстраня .

За многознайковците който както винаги си чешат езиците , без каквато и да е полза от това .

Кой какво казал и дали са 12 , 20 или 20 000 точно ми е през  ...... хурката .

Лаптопа е готов и работи идеално . Винаги съм писал какво и що съм правил , за да бъде както трябва , но ми дойде множко вече да сипвам на идиотчета в устата с лъжичка , а тях да ги мързи малко повечко да четат поне , та остави да се преборят и опитат с нещо .

С уважение съм няколко човека който наистина се опитаха да помогнат , към останалите който си знаят кои са изобщо не си струва дори буква да напиша .

Към оня всезнайко дето се чудеше как ще подкарам тоя " таблет " ще метна че лаптопа работи на стрела и ако не му се вярва мога да му пратя клипче от работата на системата .

Просто прилагам една снимка точно за да видят онези с "казването " дали на този процесор не работи turbo bost , понеже така пишело .Работи си идеално , нито е за кратко време , нито е еднократно , нито е при работа на едно ядро .

Уважаеми , то и на тоалетната пише " жени " , но като влезеш жени няма , има си просто л.....на .

N2830.jpg

преди 19 часа, adersa написа:

Еми 1 2 човека му казаха , че е от процесора и е стара щайга ама той пак не ще да го приеме факта ...

Ти къде видя уважаеми да споменах че проблема не идва от процесора ????? А дали е стара щайга това изобщо няма нищо общо с проблема който съществуваше . Ти за толко ли стара щайга ли имаш система оборудвана с процесор като този и 4 рам ? Май наистина не знаеш какво е стара система и за теб всичко което е под I5 и 100000 Рам е дърто и изобщо не би трябвало да се чуди никой защо влачи много  и е за боклука  ?

Благодаря още веднъж на хората които се опитаха да помогнат с реални предложени и съвети .

На онези другите ще дам съвет хем повече да четат , но след това и да пробват какво и как се случва , а не да се тъпанят с изрази от сорта " толкова си може " , " стари щайги " и т.н и т.н абсолютни безсмислици .

Темата е изчерпана и по преценка на екипа може да бъде затворена .

Поздрави .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмммммм всъщност Т9600 има IDA/intel dinamic axeleration/ вдига честотата на процесора със около 15% при нужда тази технология е преди да се измисли turbo boost.Нистина този процесор/на автора/ е мега слаб и смешен ,вероятно липсата на бързина в системата е била недовършена инсталация на драйвери .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

T9600 само го дадох за пример, всички със шина 1066 MHZ имат  IDA.Извинявам се за грубия тон по-горе, но каквото почукало такова се обадило.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.