Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

В най-скоро време съм решил да си сменя лаптопа. Разгледах доста интересни модели из българските online магазини. Попаднах и на интересни предложения от чужбина и по-специално от магазините на Dell и Microsoft, като цените на въпросните Dell-чета са доста по-ниски и се позачудих дали може да си го поръчам от там, но не знам дали може да ми начислят някакви допълнителни такси и да излезе същото както в България. Та по-конкретно става дума за Latitude 15 и XPS 13 сериите. В сайта на Dell предлагат лаптопа (Latitude) с избраната от мен конфигурация за малко под 1000$ и отбелязана безплатна доставка (доколко е безплатна...), а и ако не се лъжа за лаптопи се плаща само ДДС, (повечето модели дори вървят с безплатен телевизор подарък). От Microsoft пък мога да взема XPS 13 серията за 800$ пак с отбелязана безплатна доставка и понеже съм студент ми дават 10% отстъпка от тази цена. Та предложенията ми се струват много примамливи (особено на Microsoft) и бих искал да попитам някой ако има опит с пазаруването от САЩ или е пазарувал от един от двата маркета да сподели и дали има нещо, което пропускам с което лаптопа може да се оскъпи значително. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем ще има после само с гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На времето (преди 5 годинки) митницата и всички митничари бяха от ИЗРОД нагоре! Те чакаха някой да направи покупка от 60 лв. за да го изнудят за пари. Купих комплект 4 компакт диска и ми откачиха главата, без дори да ми пояснят как точно можело по-лесно да се освободи пратката. На всичко отгоре те карат да им направиш разпечатка на плащането по PayPal. От година две насам са дошли по-цивилизовани времена с вдигане нагоре лимитът, но моите сметки казват, че винаги е по евтино да купуваш от наши оторизирани дистрибутори, отколкото през граница.

Повече инфо може да търсиш Тук и Тук.

Неясните неща е за предпочитане да заобикаляш, защото митницата винаги крие изненади! :)

ЗАБЕЛЕЖКИ:

- Покупките от Амазонка не са с безплатен транспорт! Офертите са валидни за UK или USA, съответно британска и американска територии.
- Обявяването на по-ниска платежна цена или на подарък е в твой ощърб, защото пратката може да не дойде, а ти няма да върнеш парите си, но купувача печели безусловно цялата реална сума. Някой беше казал, че вече нямало значение дали е подарък. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, благодаря ви за отговорите. Ще проверя за доставката. Иначе съм поръчвал слушалки доста на брой от Китай и там бая се изпатих(забавиха ме) с митницата да докажат автентичност, защото дистрибутора, от който ги взех не беше упоменал в пратката и ала бала.... Надявам се няма да имам същия проблем с тези 2 стора. Да, гаранцията наистина може да се окаже проблем, от Dell предлагат да доплатя за някакви международни гаранции, на доста солена е цената.

Все пак се надявам, ако още някой има опит с поръчката на лаптоп и САЩ да сподели.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше китайски грандиозен сайт, който продаваше всичко, купувах си осветителни тела. Предимството бе, че не заплащаш никакъв транспорт до България! :D А цените са 1:1 без надценка. За щастие поръчките ми бяха под допустимото и не плащах никакви такси! Сайта се казва Deal Extreme: http://www.dx.com

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи от амазон аз лично си поръчах до пощенската ми кутия в БГ доставката ми излезе около 20-30 лева (не помня точно) и то на крушки за автомобил доста малък пакет.
Но и аз обмислях варианта с безплатна доставка до офис на Габко в UK, а оттам те ти го карат при цена на кг. примерно, която е доста ниска, може би (не им правя реклама) е добре да се чуеш с тях дали някой прави или е правил така с доставка от Щатите до техният офис в UK и после доставка към БГ.
Това за китайските сайтове до ден днешен си важи дали ще купуваш от dx ili aliexpress (от последният наскоро си закупих доста неща, като едното беше 70 евро) нито митница, нито някой ме е търсил - митове и легенди се носят за тези митници нашите. Проблем до колкото знам има когато куриер е DHL, защото техните пратки задължително минават през митница, поради какви причина не знам.

Проучи си въпроса по-добре с гугълчо, защото съм се свързвал и със сайтове, които предлагат точно такива услуги, но си излиза солено с тях вземат ти % от цялата сума за услугата само иначе по спомен като правих запитване беше 25-30$/kg доставката, 10-15% от цялата сума за тях + цената на самият артикул и те нещата си се натрупват.

Най-добрият вариант е познат/роднина да пътува скоро от там насам, ти си купуваш лаптопа с безплатна доставка из целият USA доставяш му го до хотела или където е, той само го качва на самолета и ти го донаса - черпиш го и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от denislav87
      Здравейте може ли някой да помогне не мога да разбера кво става с тоя лаптоп,преди няколко дни го включих всичко беше ок Днес го вкл зарядното свети зелено обаче в момента в кпйто сложа буксата в лаптопа и зарядното гасне лаптопа изобщо не иска да се включи ,Дали е проблема в зарядното или нещо по сериозно според вас ?
    • от Недко
      Здравейте и честита ви нова година !

Много пъти ми се случва този старичък лаптоп да не открива харддиска при стартиране,
      и да ми изписва съобщение с подобен смисъл върху черен екран.

Забелязал съм, че се случва след огъване или друсване.

Не съм го изпускал от високо, поне не е стигал до пода, а съм го подхващал навреме.

Поправя се най-често след леко потупване в обратна посока на претърпяното "друсване",
      един или повече рестарта, а днес и няколко опита да го подкарам от live-флашка с Минт 13.
      (По-късна версия не понася)

За първи път от live-Минт не се виждаше харддиска, и дяловете му с WindowsXP и Минт. 
      Обикновено се виждат като папки или иконки-харддиск,
      и се монтират автоматично след щракане върху иконките.

Както и да е, след доста рестарти, редувани с потупване от всички страни,
      вече си намери диска и подкара наличния на него Минт.

Току-що докато работеше, пак го обърнах от седнало положение на ляв ръб
      и екрана почерня.
      Изключих го от бутона и след няколко потупвания и 2-3 рестарта
      си намери диска, буутлоудъра и Минта и проработи нормално.

Машинката е с донякъде гъвкав корпус и видимо се огъва като го местя и преобръщам.
      От 2-3 дни го слагам да седне върху един стол с извита седалка,
      на която корпусът леекичко "провисва", огъва се от тежестта си.

Ползвам го почти само като монитор за почти статично гледане на снимки за рисуване на портрети и пейзажи,
      които увеличавам, намалявам, местя, превъртам и т.н.
      Рядко стои в обичайното положение "седнал" на гумените си крачета,
      най-често е на ляв ръб, на твърда равна подложка,
      заради вертикални портретни снимки,
      или виси в 2 примки от стари кабели.

Въпросът ми е дали при така описаното поведение има шанс, аз, неспециалист в хардуера,
      да успея да отстраня проблема, чрез развинтване на винтчета, отваряне на корпуса,
      почистване на евентуално замърсяване, окисляване и пр. по някакви контактни пластини
      в съединенията на кабелите на харддиска ? (ако изобщо е на кабели, а не с по-директен контакт)
      Плитко ли е поставен харддискът 
      или е заровен под пластове платки и въздухопроводи ?
      Изобщо, дали наистина проблемът е в съединенията на кабелите,
      или е възможно да е другаде,
      примерно да не е по харддиска, а в друг възел, 
      или да е софтуерен ?
      Не е голям проблем да го занеса в сервиз.

Предварително ви благодаря ?
    • от xX.herobrine.Xx
      Здравейте. Искам да споделя нещо. Открих лаптоп Lenovo Y50-70 в olx, за 850 лева. Ето характеристиките му: 
      Процесор:  Intel Core i7-4710HQ 4 Ядра 8 нишки с турбо до 3.5
      Оперативна Памет: 16 GB DDR3L 
      Видеокарта: Nvidia GTX 860M 4GB GDDR5
      Дисплей: 15.6"' FullHD ips дисплей матов
      Твърд диск: 1TB SSHD WD Blue
      Доста ми хареса, но докато събера пари, обявата сигурно ще е приключена/свалена... Та чудех се къде мога да го намеря същия или по-добър пак за толкова лева? Тоест къде мога да намеря други такива геймърски лаптопи втора употреба, на които могат да се играят gta v на high - very high както и на други игри. Аз не можах да намеря.. Ако някой знае може ли да ми каже, помогне или каквото направи.. Много ще съм ви благодарен.
    • от mihail1000
      Здравейте.От няколко дни разглеждам лаптопи и нещо немога да избера.Искам да може да поддържа игри на медиум със стабилен fps-60,50. Мога да си позволя докъм 1000лв не повече,няма значение за марка аз разглеждах най вече Asus но нещо не можах да намеря и предварително да кажа имам компютър просто ми трябва лаптопа като ходя някъде да не изоставам, благодаря предварително!
    • от loranst looa
      Здравейте приятели можели да ми препоръчате каква коя видео карта вградена за лаптоп е по добра Intel HD Graphics 3000
      или  Intel HD Graphics 4000 аз мисля че втората е по добра на нея могат ли да се играят тежки игри и да се гледа видео в най- висока резолюция  
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.