Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди няколко дена изведнъж както си работи компютъра се загуби интернета и звука.Това ми е конфигурацията.След серия преинсталирвания няма промяна.След пълно форматиране на целия твърд диск и инсталиране на windows xp можах да инсталирам драйвери за звука и лан картата.Днес както гледах един филм се загуби звука.Като погледнах няма и интернет.Както преди не мога да инсталирам драйвери.За звука ми изписва-моля поставете C-media pci audio.За лан картата уж ги инсталирва но интернет няма.И двете карти са слагани допълнително(вградените не работят).Какво е общото между двете карти.

Конфигурация.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или за сервиз, или за ново дъно. Общото между двата контролера е PCI контролерът и най-вероятно част от него е дефектирала.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Южният мост ли е PCI контролер?

То ако беше той и външното видео нямаше да работи.

Огледайте дъното за кондензатори. Без значение резултат го хвърлете в коша и си вземете някой втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно дъното си заминава, вече тотално. Бая зор е видяло щом вградените ЛАН и AUDIO карта са повредени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.05.2016 г. at 21:05, Емил Костов написа:

Вероятно дъното си заминава, вече тотално. Бая зор е видяло щом вградените ЛАН и AUDIO карта са повредени. 

Има ли програма която да сканира дъното за проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, krasymir написа:

Има ли програма която да сканира дъното за проблеми.

Програма не, но има хардуерни тестери. Това е платка, която се слага на мястото на външната ЛАН карта. Като се пусне компютъра на нея излизат кодове с грешки. С тази платка има и книжка, където показва всеки един код за какво е. Така може да се ориентираш какво е проблемно и не работи. Така или иначе е безмислено да правиш каквото и да било. Дъното си заминава. Мисли за нова машина или такава втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/8/2016 at 19:50, Zealar написа:

Южният мост ли е PCI контролер?

То ако беше той и външното видео нямаше да работи.

Огледайте дъното за кондензатори. Без значение резултат го хвърлете в коша и си вземете някой втора употреба.

Chipset_schematic.svg.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ForBan написа:

Chipset_schematic.svg.png

Каква е целта тука какво се опитвате да ми покажете? Никъде не се виждам компонент PCI контролер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързаните с южния мост модули. При сините карета горе ляво.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е резултата след 6 часа сканиране с HWiNFO 4.16 Build 1900 Final.На мен това нищо не ми говори.Може би на вас ще подскаже нещо.

01.log

1.TXT

След като тези на слота не работят,на usb ще работят ли.

Редактирано от krasymir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.