Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам рутер TL-WR710N Mini Pocket Router, който съм свързал към кабелен модем Motorola SURFboard SB5101, а компютърът ми, както се досещате, е свързан с интернет посредством рутера.

Имам и таблет..., за него след малко.

Инсталирах FileZilla 3.17.0  и FileZilla Server 0.9.57 Beta, за да свържа компютръра и таблета и евентуално (разбирайте почти сигурно) и друг компютър, за обмен на файлове.

Използвам рутера за да свържа таблета с интерет. На таблета използвам ES File Manager която програма си има интегриран FTP сървър.

И така всичко е инсталирано и "конфигурирано", а се получава следното: мога да разглеждам от компютъра файловете на таблета, но обратното е невъзможно. Всъщност и без FileZilla беше възможно да преглеждам файловете от таблета на компютъра, но не можех да разглеждам файловете намиаращи се на компютъра. Предвид различните OS става въпрос за аудио/видео, снимки и документи.

При опит да конфигурирам сървъра получавах следното съобщение: Warning: FTP over TLS is not enabled, users cannot securely log in.
You appear to be behind a NAT router. Please configure the passive mode settings and forward a range of ports in your router.

Разгледах възможните решения в интернет и използвах едно от тях:

- Log on to the FileZilla Server Interface.
- Open Settings from the Edit menu.
- Press Passive Mode Settings.
- Check Use custom port range and specify 980-989.
- Press Use the following IP and type the server’s public IP into the textbox.
- Go to SSL/TLS Setttings.
- Check Enable FTP over SSL/TLS support (FTPS).
- Generate a certificate or import one.
- Check Disallow plain uncencrypted FTP. (paranoia)
- Forward incoming tcp ports 980-990 on your router to the local IP of the server. 980-989 for data, 990 for control.
- Start Windows Firewall with Advanced Security. (habit)
- Click Inbound Rules and Select New Rule.
- Select Program and click Next.
- Select This program path and click Browse.
- Add FileZilla Server.exe and click Next. (%ProgramFiles% (x86)\FileZilla Server\FileZilla server.exe in my case)
- Select Allow the Connection and click Next.
- Check all profiles and click Next.
- Enter a rule name such as “FileZilla Server SFTP Server” and click Finish.
- Open the command prompt as the administrator and run the following commands: netsh advfirewall set global StatefulFTP disable

След това тествам сървъра чрез https://ftptest.net/ и получавам следния отговор, вижте снимката.

Online FTP tester #result.png

А в настройките на рутера във Forwarding добавих IP адреса на компютъра, но нищо не се промени.

Гъде греша!

Редактирано от Saw Future (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ви е лесен.

Имам няколко въпроса.

Компютърът и таблетът в една локална мрежа ли са?

Искате FTP сървър на компютъра и FTP клиент на андроид устройство?

Искате това да се случва в локална мрежа?

Ако на всички отговори въпросът е да.

Тогава препоръчвам да пробвате споделяне по мрежа през операционната система. Трябва да си знаете името на акаунта, той трябва да е администраторски. Трябва да си сложите задължително и парола.

Споделете в мрежата целият партишън или папка която искате да е видима за таблета.

На таблета си сложете X-plore.

Уверете се че компютъра и таблета са в една локална мрежа.

Уверете се че при споделяне в мрежа на папката или партишъна сте задали права на everyone и там сте дали права за писане четене.

След това отворете от таблета X-plore. Отидете на Lan.

Направете сканиране. След като засечете айпито на компютъра в локалната мрежа опитайте се да влезете.

Ще ви откаже достъпа. Редактирайте откритият компютър в X-plorer. Впишете име на админ акаунта на Уиндоуса и парола. Сега вече трябва да ви даде достъп.

За FTP.

Правил съм го в краен случай когато съм не можел да трабълшутна нетуърк шеринга на уиндоуса.

Пак с X-plore в андроид устройство и Filezilla под Windows.

Не ми се е налагало да пипам нищо по ррутера. Можеби съм пипал портовете на Ftp сървъра още при инсталацията или защитната стена.

Препоръчвам да изгледате видео за това, как се ползва Filezilla.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bokeem
      Здравейте, значи моят проблем като цяло не ми пречи на работата , но със сигурност е налице такъв. Та става въпрос за индикатора интернет статус (земното кълбо), който е на самия рутер . Постоянно мига в оранжев цвят
      в PDFа е описано като 'amber blinking' , състоянието е - Router is attempting to connect to the internet ), а трябва да свети като останалите - синя икона без мигания. Като резултат в менюто на рутера дава (No Connection),но интернет си има и си работи безупречно.
      Четох по форуми...като цяло коментара е че няма проблем, но по този начин в log файла на за SYSTEM LOG дава само едно и също въпреки нормалното сърфиране -  а именно :
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:32 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:00:58 2018
      internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:22 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:01:48 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:11 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:02:37 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:02 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:28 2018
      Internet verification fail => Fri Mar 16 01:03:54 2018
      Де факто рутера и "модема" в който е интернет кабела не се сработват нещо като хората. Ситуацията продължава близо месец, иконата така си мига в оранжево нонстоп 24/7... На известен интервал от време за кратко става синя, но е за 2-3 секунди и пак продължава оранжево мигане... Пробвал съм рестарти, ресет, вадене на кабели - няма ефект. Веднъж звънях на доставчика, но както и очаквах - като казах че нета си работи и оня ми вика "Проблема не е от нас... Няма какво да ресетна от тук, или да променям..."                   С последния фърмуер съм - 5.000
      някакви идеи ????

• от iconi95
      Здравейте!
      До този момент ползвам услугите на варненският интернет доставчик TCV, ако това има значение, но напоследък имам едни spike-ове, които не се забелязват по време на браузинг, а по-скоро по време на геймнинга. Тези падения се оправят временно при рестарт на рутера, а от скоро вече и от това не се оправя. Направих и ъпдейт на фърмуера на рутера, белким нещо се промени - нищо. Хммм.., а защо не свържа направо ЛАН кабела към компютъра, лишавайки се от функциите на рутера? Устройва ме, така и направих. Свързах кабела,  (забравих да вметна, че до сега съм използвал интернетът безжично) влязох в IPv4 настройките, за да въведа предоставените ми от доставчика данни, а именно IP адрес, net mask, gateway и DNS и .. нищо - изписва ми неидентифицирана мрежа. Моля, помагайте!
    • от Сервиз За Компютри
      Цената е за целия комплект: монитор, компютър, клавиатура и мишка!!!
      Процесор: 2,6 GHz 32 RAM: 2GB
      Видео Intel HD Graphics
      HDD: 160 GB
      Инсталиран Windows 7 x32 със пакет от програми
      Системата е Сървър и може да се използва като такъв, има допълнителни слотове.
      PC Сервиз Пловдив - Сервиз за компютри Пловдив - ремонт, покупко-продажба на лаптопи, таблети, офис техника, видеонаблюдение системи за достъп с чип за офиси, входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Адрес.: ул. Архимандрид Дамаскин 6 - Центъра, под Св. Марина - глухата уличка срещу подлеза за понеделник пазара
      http://pcservizplovdiv.ml
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: сървър, компютър, десктоп, ibm, x series, server, сервиз за компютри пловдив, пловдив, монитор, sony, клавиатура, мишка, hdd, ram, windows 7, windows, преинсталация, преинсталиран, инсталиран, готов
    • от eysan
      Добър вечер.
      Мога ли да помоля за съвет относно нов рутер?
      Старият ми 1043N вече не може да поема трафика и често се налага рестартиране, пък и доста от устройствата у дома са с 5 ghz-ва свързаност, така че реших да се възползвам от новите технологии.
      Нужно ми е нещо стабилно до 200 лева.
      - AC свързаност.
      - Гигабитови портове.
      - Да покрива поне 150 кв.м. апартамент (сегашният ми ТП-Линк се справя добре поне с покритието).
      - ЮСБ, колкото повече, толкова повече.
      - Да поема спокойно трафика на поне 20 устройства (Десктопи свързани по лан, принтер, лаптопи, телефони, ТВ-та, ТВ боксове, екстендери, конзоли), като поне три от тях се използват за онлайн филми (естествено рядко всички са он-лайн по едно и също време).
      Въобще има ли  такъв чуден хардуер за тези пари, или трябва да се бръкна по-дълбоко?
      Благодаря предварително за всички препоръки.
      Приятна вечер.
    • от terrawar
      Здравейте,  рутерът ми се брикна наскоро, моделът е TP-Link Archer C7 v2, една сутрин просто се изключи и започна да се ресетва сам постоянно.
      Пробвах да го дебрикна с TFTP сървър - не става, пробвах и със serial връзка - успях да го флашна с DD-WRT, но ресетването не спира.

Да знаете случайно кой разбира от тези настройки/ремонти за София?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.