Премини към съдържанието
Krum Asenov

Съвет за счупенo стъкло на huawei p7

Препоръчан отговор

Преди 2 седмици ми се наложи да занеса гаранционният си телефон в оператора за ремонт . След като го приеха ми предложиха оборотно телефонче huawei p7  .По него имаше следи от употреба (драскотини по рамката леки чуквания и т.н) та ги показах и на служителя с идеята , да не ми кажат после ,че аз съм го очукал , но те ми отговориха спокойно това е оборотен телефон гледай само да не му счупиш екрана другото не е важно. 

И естествено аз на 10  ден го изпуснах и стъклото му се пукна :bu:   , не е много но се вижда .. 
Та искам съвет от вас как да постъпя,   да си го занеса на ремонт да го оправят и да го върна се едно нищо не е станало   или пък  да им го върна при оператора те да ме таксуват  спрямо тяхната оценка за ремонта .

ПС : Пукнато е само стъклото но до колкото разпитвах по разни сервизи ми казаха ,че при този модел стъклото върви заедно с тъча и ремонта + новия екран е към 100 лв.
Дали някой знае дали е възможно смяната само на стъклото на този модел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правят ги заедно, за да се придаде по-голяма тънкост на телефона, та щом са ти казали, че са заедно - и двете се сменят. За оборотен телефон - трябва да го върнеш в пълна изправност - както са ти го дали.
А това дали ще ги "заобиколиш" - може би, ако не отварят вътре телефона. Но пък, ако разберат, най-вероятно ще те дърпат след това да си плащаш да го сменят с техните, а докато не го направиш телефон обратно няма да получиш.

Нож с две остриета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Krum Asenov написа:
Преди 2 седмици ми се наложи да занеса гаранционният си телефон в оператора за ремонт . След като го приеха ми предложиха оборотно телефонче huawei p7  .По него имаше следи от употреба (драскотини по рамката леки чуквания и т.н) та ги показах и на служителя с идеята , да не ми кажат после ,че аз съм го очукал , но те ми отговориха спокойно това е оборотен телефон гледай само да не му счупиш екрана другото не е важно. 

И естествено аз на 10  ден го изпуснах и стъклото му се пукна :bu:   , не е много но се вижда .. 
Та искам съвет от вас как да постъпя,   да си го занеса на ремонт да го оправят и да го върна се едно нищо не е станало   или пък  да им го върна при оператора те да ме таксуват  спрямо тяхната оценка за ремонта .

ПС : Пукнато е само стъклото но до колкото разпитвах по разни сервизи ми казаха ,че при този модел стъклото върви заедно с тъча и ремонта + новия екран е към 100 лв.
Дали някой знае дали е възможно смяната само на стъклото на този модел ?

Бъди точен и коректен, както оператора е постъпил с теб.
Дали са ти изправен оборотен апарат и според мен не е редно да шикалкавиш, а иди при хората и си им кажи, че си го изпуснал и е станала беля.
А те ще преценяват кое и как.
Ако не забележат пуснатината и дадат апарата на друг човек и той обере калая после със смените (без да е виновен), ти как ще се чувстваш?

Така е редно и морално да се постъпи.
Ти прецени твоите действия какви трябва да бъдат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали са ти оборотен телефон ? И то свестен ? Не, това не е от нашите операторите. Иначе, бих те посъветвал да си отидеш и да си кажеш какво е станало. Също, при следващ подобен случай, му вземи някакъв кейс дори да е за временно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.