Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Правя скрипт, за да си улесня една работа, която ме чака след два дни. Скриптът е няколко команди на един ред, обединени с оператор "&". Искам накрая output на всички тези команди да го изплюе в notepad, за да е четим за шефа ми. Скриптът взима основно инфо за CPU, RAM, PC name, Serial number и т.н. Ако накрая на реда сложа " > PC_Info.txt",  в notepad плюе само последната команда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що, pinki написа:

Здравейте,

Правя скрипт, за да си улесня една работа, която ме чака след два дни. Скриптът е няколко команди на един ред, обединени с оператор "&". Искам накрая output на всички тези команди да го изплюе в notepad, за да е четим за шефа ми. Скриптът взима основно инфо за CPU, RAM, PC name, Serial number и т.н. Ако накрая на реда сложа " > PC_Info.txt",  в notepad плюе само последната команда

Покажи скрипта, за да може да се види какъв е проблема със сигурност, ама на първо четене, трябва да направиш всяка от командите свързани с && да завършва с >> PC_info.txt, освен първата, която трябва да завършва на  > PC_Info.txt  за да почне в празен файл при следващо извикване на скрипта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@echo off

echo PCname is & hostname & echo "------------------"  & wmic bios get serialnumber & echo ----------------- HDD Capacity & wmic logicaldisk get size, caption, freespace & echo -------------- & systeminfo | findstr "Total Phisical Memory" & echo ----------------- & set | findstr "PROCESSOR" > PC_info.txt

pause

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, pinki написа:

@echo off

echo PC name is & hostname > %userprofile%\PC_info.txt
echo "------------------"  & wmic bios get serialnumber >> %userprofile%\PC_info.txt
echo ----------------- HDD Capacity & wmic logicaldisk get size, caption, freespace >> %userprofile%\PC_info.txt
echo -------------- & systeminfo | findstr "Total Phisical Memory">> %userprofile%\PC_info.txt
echo ----------------- & set | findstr "PROCESSOR" >> %userprofile%\PC_info.txt

pause

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@echo off

(
echo PC name is &hostname
echo "------------------"  & wmic bios get serialnumber
echo ----------------- HDD Capacity & wmic logicaldisk get size, caption, freespace
echo -------------- & systeminfo | findstr "Total Phisical Memory"
echo ----------------- & set | findstr "PROCESSOR"
) >> PC_info.txt 

pause 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Zealar написа:

@echo off

(
echo PC name is &hostname
echo "------------------"  & wmic bios get serialnumber
echo ----------------- HDD Capacity & wmic logicaldisk get size, caption, freespace
echo -------------- & systeminfo | findstr "Total Phisical Memory"
echo ----------------- & set | findstr "PROCESSOR"
) >> PC_info.txt 

pause 

Работи точно.

Благодаря ви, момчета!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.