Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Понеже и моя компютър,който е от преди 3г.,  вече остаря реших да сменя някоя част.Ето и повече инфо за него

RAM: 8GB 
Processor: AMD Fx 8150 8 core processor 3.6
System: 64 bit
Video Card: AMD Radeon HD 6670 1GB DDR 5
Hard Disk: 1 TB

Та като цяло мисля,че  единствено видеокартата ми е зле и искам да я подменя.Не разбирам много затова ви моля за съвет за някоя видеокарта до 400-450 лв.Целта ми е да мога да поразцъквам и по-мощните игри,които напоследък излязоха. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Захранването какво е ? Ако не е някоя китайска бомба,взимай смело. Аз предлагам тази Сравнително по-добра е от другите 960 и имаш 5 години гаранция. 

Редактирано от incredibl3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, incredibl3 написа:

Захранването какво е ? Ако не е някоя китайска бомба,взимай смело. Аз предлагам тази Сравнително по-добра е от другите 960 и имаш 5 години гаранция. 

Захранването е 500 вата.А за видеокартата,която даде.Дали ще може да се сложи имам предвид да не да не пасва някак си или всичко е 6? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко трябва да пасне точно.Слагаш я в PCI-E x16 порта(този най-близко до процесора)и ти трябва един 8 пинов кабел от захранването или евентуално 6+2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре мерси,а относно процесора какъв ти е коментара добър ли е и дали ще вървят в синхром (в смисл. процесора слаб а видеото силно или обратното)

http://www.vario.bg/sapphire-radeon-r9-380-nitro-oc-11242-13-20g?gclid=CjwKEAjw6sC5BRCogcaY_dKZ2nESJABsZihxiGWIt2NWx_xd24bcPDextvcVl50grnHJOMz07qXVQhoC2t_w_wcB Мнение за тази видеокарта ? Изглежда по-добре 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според хора,питащи същото в друг форум,всичко трябва да е добре и да няма bottleneck.Все пак не е препоръчително да слагаш по-мощна карта от тази на този процесор.А относно АМД картата,питай някого друг,защото изобщо вече не се занимавам с АМД и не следя как са в момента компонентите им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, incredibl3 написа:

Според хора,питащи същото в друг форум,всичко трябва да е добре и да няма bottleneck.Все пак не е препоръчително да слагаш по-мощна карта от тази на този процесор.А относно АМД картата,питай някого друг,защото изобщо вече не се занимавам с АМД и не следя как са в момента компонентите им.

Добре мерси. Ще изчакам и някой друг отговор да се ориентирам вече засега съм се насочил към твоя модел пък и този на AMD хич не е лош

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като производителност в игрите няма особено значение коя ще вземеш. Минусите на АМД-то са по-високата консумация и отделяна топлина както и по-малката гаранция в случая.

Някой биха посочили като плюс по-ниската цена но всъщност това няма да е вярно тъй като MSI примерно е по-евтина от Нитрото. Не толкова добра като топ-модела на Зотак но предимствата пак ги има.

http://www.vario.bg/msi-gtx-960-4gd5t-oc-v320-044r vs http://www.vario.bg/sapphire-radeon-r9-380-nitro-oc-11242-13-20g

Общо-взето която и 380 да избереш минусите с TDP-то ще са налични а ако сравняваме топ-модели то трябва да гледаме G1 на GB примерно.

http://www.vario.bg/gigabyte-radeon-r9-380-gaming-g1-gv-r938g1-gaming-4gd vs http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-960-amp-edition-zt-90309-10m

Демек АМД-то си остава хем по-скъпа хем по-гореща хем с по-малка гаранция което я прави лош избор въпреки че като производителност ще ти свършат еднаква работа.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Егаси цените имате в родината - не е истина.Вчера гледах 970 на 270 евро....

Иначе като цяло Наруто е прав-един дол дренки са. Само Лека подробност,докарани до еднаква скорост разликите в тока са вече 30-40 вата,не 80-90.. Както и температурите на АМД-то са по-високи но никога проблемни, както беше при хавай.Въпрос на вкус,гаранция че и цвят ако щете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Roujin Z написа:

Като производителност в игрите няма особено значение коя ще вземеш. Минусите на АМД-то са по-високата консумация и отделяна топлина както и по-малката гаранция в случая.

Някой биха посочили като плюс по-ниската цена но всъщност това няма да е вярно тъй като MSI примерно е по-евтина от Нитрото. Не толкова добра като топ-модела на Зотак но предимствата пак ги има.

http://www.vario.bg/msi-gtx-960-4gd5t-oc-v320-044r vs http://www.vario.bg/sapphire-radeon-r9-380-nitro-oc-11242-13-20g

Общо-взето която и 380 да избереш минусите с TDP-то ще са налични а ако сравняваме топ-модели то трябва да гледаме G1 на GB примерно.

http://www.vario.bg/gigabyte-radeon-r9-380-gaming-g1-gv-r938g1-gaming-4gd vs http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-960-amp-edition-zt-90309-10m

Демек АМД-то си остава хем по-скъпа хем по-гореща хем с по-малка гаранция което я прави лош избор въпреки че като производителност ще ти свършат еднаква работа.

И аз така разбрах,че иска по мощно захранване AMD.Другото,което смятам и за по удачно разбрах,че до 1-2 месеца ще пускат нови видеокарти.Така че тези ще спаднат драстично поне с едни 50 лв и повече.Даже може да си взема и някоя от най-новите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със свалянето на цените при излизането на нов модел са митове. Цената пада единствено ако производителя я свали или падне курса на долара и то след изчерпване на заредените количества.

В общия случай цената си седи и картите залежават докато някой не особено ориентиран клиент не си купи. Също така се бутат на готовите сглобки и гръмко се рекламират докато не си намерят собственик.

Виж новите модели може да очакваш цената наистина да им падне. Първоначално ще е най-неизгодна и до 3-4 месеца ще падне вероятно повече от веднъж но това значи тая година да мине и замине...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пазара регулира цената, както и конкуренцията. Ако новите карти са успех ще са най-евтини при излизането и после ще идат нагоре както стана с 970.

Иначе автора ако може да изчака 5-6 седмици малкия пола рис е неговата карта. Зелените май скоро няма да пускат 1060, ще доят първо ентусиастите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

970 и падна цената но се дигна курса на долара и не само тя а всичко скочи. Престани да съдиш по-опита си в Мюнхен.

Тя 970 и сега се намира за 650 лв. с 5 години гаранция въпреки високия долар та представи си ако беше на предишното ниво. 

Цените в България винаги са солени и това се отнася за всяка нова техника. След няколко месеца падат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.След дълги разучавания и изчисления разбрах,че е най-добре да се ориентирам към 2гб-овата NVIDIA GTX 960.Намирам ги доста евтино втора ръка с гаранция и в перфектни състояния за около 320-350 лв. А и разликата м/у 2гб-овата и 4 не е особено голяма. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Ignatoff написа:

Здравейте.След дълги разучавания и изчисления разбрах,че е най-добре да се ориентирам към 2гб-овата NVIDIA GTX 960.Намирам ги доста евтино втора ръка с гаранция и в перфектни състояния за около 320-350 лв. А и разликата м/у 2гб-овата и 4 не е особено голяма. :)

E точно 2 гб 960 е възможно най-кривия вариант. Това е карта ,която още сега издъхва на нови игри заради паметта, какво остава за след някой и друг месец или до края на годината. Ако не ти е чаааак такъв зор изчакай 2-3 седмици и добави през това време още 30-40 лева към бюжета. Като нищо ще се класираш за доста по-бърза карта за същите пари. А и да не е така, тея 960-и които гледаш ще стават все по-евтини,просто защото не стават за нищо вече.(образно казано,естествено ,че можеш да цъкнеш някоя игричка)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tommygun написа:

E точно 2 гб 960 е възможно най-кривия вариант. Това е карта ,която още сега издъхва на нови игри заради паметта, какво остава за след някой и друг месец или до края на годината. Ако не ти е чаааак такъв зор изчакай 2-3 седмици и добави през това време още 30-40 лева към бюжета. Като нищо ще се класираш за доста по-бърза карта за същите пари. А и да не е така, тея 960-и които гледаш ще стават все по-евтини,просто защото не стават за нищо вече.(образно казано,естествено ,че можеш да цъкнеш някоя игричка)

Колега,чувал съм точно за 960 много поситивни мнения и коментари,както за 2gb така и за 4.Все пак 960 са на 2 месеца ще мога да си карам с нея 2 години със сигурност без да виждам проблеми във фреймовете на игрите.А пък и четох в доста форуми мнения за 2GB-овата 960-ка и доста поситивни коментари прочетох.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Ignatoff написа:

Колега,чувал съм точно за 960 много поситивни мнения и коментари,както за 2gb така и за 4.Все пак 960 са на 2 месеца ще мога да си карам с нея 2 години със сигурност без да виждам проблеми във фреймовете на игрите.А пък и четох в доста форуми мнения за 2GB-овата 960-ка и доста поситивни коментари прочетох.

Написаното от теб не отговаря напълно на действителността.Колегата ти е написал много акуратно мнение.При новите игри,които излязоха през последната година карта от класа на GTX970 се задъхва.Всичко зависи какви точно игри мислиш да играеш.Да не споменавам препоръчителните изисквания за част от новите заглавия и тези чиято премиера предстои.В този ред на мисли са нужни компромиси,или купуваш сравнително евтина графика и се задоволяваш с по-ниски детайли.При условие,че човек е претенциозен и желае включени филтрации при Full HD или по-висока резолюция са необходими сериозни инвестиции.Аз не бих платил 340 лева за адаптер с 2 гб рам.Те ще бъдат крайно недостатъчни при нови игри.Избора е твой !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Ross Atanasov написа:

Написаното от теб не отговаря напълно на действителността.Колегата ти е написал много акуратно мнение.При новите игри,които излязоха през последната година карта от класа на GTX970 се задъхва.Всичко зависи какви точно игри мислиш да играеш.Да не споменавам препоръчителните изисквания за част от новите заглавия и тези чиято премиера предстои.В този ред на мисли са нужни компромиси,или купуваш сравнително евтина графика и се задоволяваш с по-ниски детайли.При условие,че човек е претенциозен и желае включени филтрации при Full HD или по-висока резолюция са необходими сериозни инвестиции.Аз не бих платил 340 лева за адаптер с 2 гб рам.Те ще бъдат крайно недостатъчни при нови игри.Избора е твой !

Колега,целта ми е да подкарвам тези новите като GTA V,DOOM и предстоящите да не е на ултра,но поне на хубави графики да ми държат едни хубави фреймове.Добре и тази от 4gb бих си взел все пак до 450 лв.Ако имате предложения дайте. :)

Относно захранването,трябва да е това:

Cooler Master Thunder 500W B500 RS500-ACABM3-E1 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.05.2016 г. at 21:48, Roujin Z написа:

Нали вече го осъдихме? До 450 лв. 960 е избора ти ако ще се купува нова карта. Дадени са ти най-добрите модели с 4ГБ.

Ако ще купуваш на старо си има сайтове за целта. Например 970 очевидно е по-добра (над два пъти) ако можеш да я намериш...

Истината е че старият "булдозер" никак не го бива та и да вземеш по-добра карта ще се представя зле (дори с I3-6100 би било по-добре въпреки че и той ще я спъва).

Та крив или прав вариант все ще има минуси с тая конфигурация а едва ли има пари за нова та дискусията е безсмислена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано процесора не е чак така зле.Но пък е поостарял..А относно мисля да изчакам новата серия Nvidia.1060 се очаква да е г/д на цената на 960-ката.

преди 2 часа, Roujin Z написа:

Нали вече го осъдихме? До 450 лв. 960 е избора ти ако ще се купува нова карта. Дадени са ти най-добрите модели с 4ГБ.

Ако ще купуваш на старо си има сайтове за целта. Например 970 очевидно е по-добра (над два пъти) ако можеш да я намериш...

Истината е че старият "булдозер" никак не го бива та и да вземеш по-добра карта ще се представя зле (дори с I3-6100 би било по-добре въпреки че и той ще я спъва).

Та крив или прав вариант все ще има минуси с тая конфигурация а едва ли има пари за нова та дискусията е безсмислена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1060 ще дойде чак на есен. В този  клас АМД ще пуснат първи новите си карти и се очаква да са доста добри като съотношение цена/скорост/разход. А булдозера си е супер за такава карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Tommygun написа:

1060 ще дойде чак на есен. В този  клас АМД ще пуснат първи новите си карти и се очаква да са доста добри като съотношение цена/скорост/разход. А булдозера си е супер за такава карта. 

Мисля да се отказвам изцяло от тези АМД много прегряват и искат по-силно захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ignatoff написа:

Мисля да се отказвам изцяло от тези АМД много прегряват и искат по-силно захранване.

И това кой ти го каза? Имам един съфоромник наум, но може и да не е той. В класа който гледаш АМД са повече от конкурентни и както вече ти написах харчат малко повече ток и греят малко повече. Но това не означава че е проблем,както ако сравняваш примерно 970 и 290/Х с референтен дизайн. Ако са на една цена,което в България очевидно не е така 380 е по-добрия вариант. Освен ако правиш компютър  за гледане на филми или миникомпютър. За да я изпревари 960 има нужда от клок  и почти я настига по ток. Ако клокнеш 380 пак харчи повече ток и е по-топла, но и пак е леко по-бърза. Както казахме въпрос на вкус цена гаранция и прочие. 380Х  е чувствително по-бърза от 960 но и струва повече.  Както каза наруто да не се влияя  от моя опит и това че преди 2-3 седмици взехме 380Х за 219 Евро , все пак България е центъра на вселената и само там се пазарува в долари и се влияе от курса на долара.btw 960/380 струват по 180 Евро в Германия и доставката с DHL е 30 Евро ако имаш познат. И моля без глупости от типа ами ако се счупи и трябва гаранцията....

970 не бих ти препоръчал освен ако не е наистина без пари, ако те вълнува защо мога да ти обясня  или някой от хората със зелени очила може да прогнозира какво ще стане с драйверите на Нвидиа,когато излезе Паскал и няма нужда вече да се хитрува  около 3.5-те гигабайта памет...

Иначе за пореден път ако може да изчакаш 3 седмици имаш реален шанс да получиш за парите си скоростта на 970 и със 100 вата разход на ток . Нищо не е сигурно ,но със сигурност няма да загубиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.