Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, от известно време насам когато стартирам компютъра вентилаторите тръгват зарежда биоса и след като покаже емблемата на Уиндоуса монитора гасне.След рестарт тръгва без проблем.Има случаи в които гасне докато работи.С Уиндоус 7 про съм.успях да снимам 2 сини екрана:1.jpg2.jpgимам и няколко дъмп файла които не мога да кача

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В драйвъра за видеокартата е проблемът. При стартиране на компютъра помпи F8  избери Safe mode. Стартирай devmgmt.msc щракни с десен бутон по Video adapter и изберии Uninstall. Потвърди с ОК и рестартирай.

Ако продължи да крашва :

В драйвъра за видеокартата е проблемът. При стартиране на компютъра помпи F8  избери Safe mode. Стартирай devmgmt.msc щракни с десен бутон по Video adapter и изберии Uninstall, маркирай Delete software files. Потвърди с ОК и рестартирай. Изтегли драйвъра за видеокартата от сайта на AMD. И го инсталирай.

Направи и една проверка на системните файлове - Start->All Programms->Accessories->Command prompt->десен клик ->Run as administrator. В черния прозорец напиши.:

sfc /scannow

и натисни Enter. копирай екрана и го покажи тук.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

В драйвъра за видеокартата е проблемът. При стартиране на компютъра помпи F8  избери Safe mode. Стартирай devmgmt.msc щракни с десен бутон по Video adapter и изберии Uninstall. Потвърди с ОК и рестартирай.

Изтегли драйвъра за видеокартата от сайта на AMD. И го инсталирай.

Направи и една проверка на системните файлове - Start->All Programms->Accessories->Command prompt->десен клик ->Run as administrator. В черния прозорец напиши.:

sfc /scannow

и натисни Enter. копирай екрана и го покажи тук.

до тук съм готов, а това са и дъмп файловете

1.jpg

Нова папка.rar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рестартирал съм

Редактирано от boriv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че всичко е наред.Ако в дъмп файловете няма и друга причина.Засега е наред. Благодаря!!!

Редактирано от boriv (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, boriv написа:

Мисля че всичко е наред.Ако в дъмп файловете няма и друга причина засега е наред

Прегледах ги! Няма друг проблем!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок.Значи всичко е наред.Отново - Благодаря!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лек и спорен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, компа продължава да създава проблеми.

Значи под сейф мод деинсталирах драйвера на видеокартата(няма къде да чекна " Delete software files " след рестарт изтеглих "autodetectutility.exe" от сайта на амд и инсаталира новите драйвери.На следващия ден след студен старт не тръгна а показа син екран, след рестарт понякога тръгва или пък показва това:

TRIM_20160517_203315.mp4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай драйверите ръчно. По познатият начин.

Свали си драйвери от сайта на производителя ръчно. Посочи серия и модел и свали.

Свали си последният драйвер. Гледай да е за твоята операционна система и за твоите битове.

Гледай да не е бета.

Свали си за всеки случай и предходни версии на драйвера, които също да не са бета .

След това инсталирай и пробвай.

Препоръчвам да тръгнеш от по стара версия към по нова до като не откриеш с кои драйвери работят коректно.

Ако проблемът продължава тествай файловата система.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи направих това

преди 12 часа, Tanner Foost Foust написа:

Деинсталирай драйверите ръчно. По познатият начин.

Свали си драйвери от сайта на производителя ръчно. Посочи серия и модел и свали.

Свали си последният драйвер. Гледай да е за твоята операционна система и за твоите битове.

Гледай да не е бета.

Свали си за всеки случай и предходни версии на драйвера, които също да не са бета .

След това инсталирай и пробвай.

Препоръчвам да тръгнеш от по стара версия към по нова до като не откриеш с кои драйвери работят коректно

като изтеглих драйверите от асус за EAH3650 инсталирах ги и мислих че всичко е наред.Тази сутрин изобщо не светваше монитора и след няколко рестарта се отказах.Отворих го и му издухах с компресор прахоляка, изкарах и вкарах наново видео картата и тръгна, но не знам докога.Дано проблема да е бил от хлабава връзка или нещо подобно. Как мога да го тествам с някоя програма за хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео карти не се тестват така лесно само със софтуер.

Най вероятно може картата ви да си заминава и проблемът да е от хардуерен характер

Относно тестове със софтуер, можете да си пуснете стрес тест или бенчмарк от някой софтуер.

Идеята на тези тестове е веднага да се натовари видеото и да се види производителността и съответно във вашият случай да се види дали няма да даде син екран.

Съветвам ако имате възможност да сложите друга видеокарта. Ако имате вградена съветвам да пробвате да работите само с нея.

Нямам големи познания за видеата но има възможност видеопаметта да не е наред.

Тествах те ли рам паметта и диска макар че тук на база на тази грешка отпадат като възможен източник на проблем но все пак отделете време и за тестване на рам и диск.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.