Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте на всички, това е първият ми пост тук. В момента съм пред дилема, както и бях до скоро, когато сглобявах конфигурацията си. Тогава обаче се получи така, че трябваше да използвам старата си GTX 650 Ti и в крайна сметка видео картата се остави за малко по-нататък. Дойде времето обаче, но пък обявиха GTX 1070,1080. Щях да взимам GTX 970 и мисля, че все още искам нея, но тъй като от скоро съм във "играта" така да се каже, умувам по следните неща и ще се радвам ако някой може да помогне:
1.Ако новите карти се пускат на пазара в САЩ в края на Май месец, кога мислите, че ще се пуснат в България ?
2.Ако цената за GTX 1070 е 390$, колко лева мислите ще е тук като се има предвид, че в Европа цените са по-високи ?
3.Колко мислите ще паднат цените на картите от предишната генерация ?

4.Колко време изобщо ще се предлагат картите от старата генерация (Maxwell) преди напълно да се заместят от новите Pascal. (това най-много ме вълнува)

Както казах въпросите ми са породени от факта, че не се интересувам от толкова време, че да съм бил свидетел на пускане на нова генерация видео карти, още по-малко да следя такива конкретики. Ако за някого въпросите ми са глупави се извинявам предварително. :wink12:

Все пак ако искате да дадете и допълнителен съвет за изобор на видео карта ето и самата ми конфигурация:

CPU - Intel core i5 6500
PSU - Antec HCG 520W

RAM - 8GB DDR4 @ 2144MHz

Останалото не мисля, че е важно. Играе се само на 1080p !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се съобразиш с процесора,който имаш! На мнение съм,че от него трябва да остава мощ а картата да се натоварва а не обратното.Колко ще е бърза GTX 1070 незнам.

Игрите които искаш да играеш имат системни изисквания прочети ги! Това с чакането ми е познато. Пак ще е DX12 нали? Незнам и с какъв уиндоус си! Пък и тази резолюция не мисля супер карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Трябва да се съобразиш с процесора,който имаш! На мнение съм,че от него трябва да остава мощ а картата да се натоварва а не обратното.Колко ще е бърза GTX 1070 незнам.

Игрите които искаш да играеш имат системни изисквания прочети ги! Това с чакането ми е познато. Пак ще е DX12 нали? Незнам и с какъв уиндоус си! Пък и тази резолюция не мисля супер карта.

Колега въпросите ми са свързани по-скоро с това кое е най-рентабилното решение. На мен ми е ясно, че в момента гтх 970 ще ми върши супер работа на фул хд, но не искам да взема карта, която след месец-два да струва с 100 лева по-малко например, знам ли. Или пък докато си чакам, да вземе да изчезне от пазара... Иначе съм с уиндоус 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де кой да ти каже това? То зависи и от курса на долара!

След като GTX 970 е напълно достатъчна и 980 да сложиш същата работа. И таз цена е за САЩ сигурно.В България сме и се купува в долари и се търси възвращаемостта в долари. Ако останат карти от сегашната генерация и са купени преди да падне цената от производителя те няма според мене.

Колко струва GTX 760 колкото GTX960! Колко GTX780 колкото GTX970? Какво друго да ти кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
    • от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от Soviet Soldier
      Здравейте! Търся безплатен сайт, в който мога да кача желания от мен клип, да му напиша субтитри и да го сваля с тях, като едно цяло. Бих могъл да извърша подобно нещо във Vbox примерно, но субтитрите там са отделно. Като го сваля, клипът ще е отново без субтитри, а трябва да го кача и в няколко други сайта. 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.