Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля помогнете,не съм много на "ти" с компютрите и имам проблем с лаптопа си.  При включване се чува че харддиска започва да върти но след това нищо. Не тръгва дори BIOS-а от какво може да е,някой имал ли е подобен проблем? Лаптопа ми е Леново Г500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво по точно се случва когато го включиш... чуваш хард диска и после само черен екран или напълно се изключва? 

- Ако ти дава черен екран, но лаптопа работи опитай с кабел да го свържеш към монитор или телевизор за да се убедиш че дисплея е наред.

Ако и на монитора/телевизора е черен екрана опитай напълно да изключиш лаптопа от захранването, махни му батерията, отвий винчетата на капака и извади рам паметта и я почисти (случвало ми се е и ми е помагало) дори опитай да я поставиш в друг слот, предполагам имаш два слота за рам памет. Случвало ми се е също по някакъв начин да е променена някоя настройка в биоса и след това да е несъвместим със системата. Да запишеш буутъбъл уиндолс на флашка и да пробваш да влезеш в биоса да сложиш нова ОС също е вариянт който често помага. 

- Ако се изключва веднага след пускане, най-честите причини за това са че зарядното е дало фира, батерията не работи както трябва или адаптера на дъното. И в трите случая заминава в сервиза.

Ако нищо от това не проработи... просто го дай в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е чипсет и най вече видео чип. ;)

Ще искат от него 200 лв за смяна на чипа и няма да има гаранция колко ще изкара. 

Следващият път пак 6 месеца след смяна на чип възможно е пак чипът да си отиде.

Въобще да не се занимава със сервизи а да си купи нов.

Ако ще ходи в сервиз да ходи само за да му определят повредата но за нищо повече ;) 

Достатъчно ми е да видя само AMD Radeon HD 8570M...

Така съм намразил Amd и Аti.

Ако преди да е изпаднал лаптопа в това състояние е имал проблем с температурите и системно е прегрявал и се самоизключвал, ясна работата.

Тествай с външен монитор с Hdmi или VGA.

Ако и там няма картина, видео!

Не разбирам какви са тези тестове на батерии и захранващи адаптери.

Симптомите са показателни че там няма проблем.

Онези инстракшъни са по скоро за ресет на байоса но от това няма ефект ако е хардуерен проблема.

Ключовото тук е че системата пали, получава захранване но няма никаква картина.

Потребителят най вероятно защото не е на ти с тези системи си мисли че твърдият диск се опитва да завърти при старта но най вероятно не чува твърдият диск а оптичното устройство за двд-та  или перката на вентилатора вътре в корпуса;).

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вероятност харда да е мъртъв

освен че не светва екрана някой от индикаторните ледове светят ли примерно с бутона за главни букви

@Tanner Foost Foust
Говориш глупости прочети за нвидия особено от 6-та до 8-ма серия над 80% фира

Амд за видео на лаптоп е най студеното и стабилно решение с изключение при НР, там инженерите се са във ваканция, и охлаждането е под всякаква критика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е.

Но при мен съм виждал все Ати чипове извън строя при евтините и бюджетните.
Главно заради лошо охлаждане.
Не обвинявам само чиповете но и охлаждането защото си е най сериозният фактор,

Ако е твърдият диск може да се демонтира и да се стартира системата без твърд диск.

Поне в биоса трябва да си функционира, дисплея  трябва да реагира и да визуализира нещо.

Дадох пример с отчитане на сигнал към външен монитор.
Ако не се подава сигнал, вероятността за видео чип е голяма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си виждал само АТИ чипове (които са далеч от перфектни), защото от 6-та до 8-ма серия на Нвидия всички бягаха от тях, заради трагична слава. Шегата настрана, но АМД видеочиповете дефектират много по-рядко. Кретеноустойчива техника няма. Досега не съм видял човек, който си поддържа лаптопа да има изгорял чип от АМД. Докато при Нвидиа съм виждал. Даже съм патил. Чисто нов лаптоп се разлепи на 3-тият месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, имам това грешно впечатление само за модели на Ейсър с Ати актуални през 2010-та година.
И HP за които спомена другият юзър.

Вече си избирам само Intel i3 процесори и нагоре от i сериите с Intel HD вградена  и Nvidia  външна графична карта.

Например след загубата на Ейсъра, си закупих ASUS K555L с intel i3 5010u и Nvidia 920M.
Избрах го защото е бюджетен и заради IceCool. Сега колко е добър ще разбера ако не се счупи бързо .

Почти не използвам Nvidia 920M и по подразбиране ми работи системата на Intel HD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не отваря дори BIOS пробвах без хард пак никаква реакция утре ще го занеса на ремонт и ако кажат над 150 лв си взимам нов. Гледам че има промоции по-добри машинки от моя за по 400-450 лв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При някои Ейсъри съм виждал че когато слотът им за рам замине. Системата се държи така.
Отвори лаптопа, и разкарай всички рам модули, и тествай всеки рам модул на различен слот и пробвай да стартираш.
Дали няма да тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да даде повече инфо за тази машина..................Lenovo G500  е обширно понятие :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.