Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте отварям тази тема не знам дали и е мястото тук ако не  моля да бъде преместена там където и е мястото отварям е за мнение и съвети как може да се лицензира софтуерен проект които до сега е ползвал gpl-3.0 open source лиценз и как при положение че има този лиценз институции като DMCA  могат да спрат развитието му на дадения проект извинявам се за правописните грешки имам си лични причини благодаря ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Iliq Zlatanov написа:

...

Какво значи "ползвал"? Ако кодът е твой, не си ползвал парчета от чужд код с лиценз, който забранява такава употреба и софтуерът ти не се ползва за нарушаване на някакъв закон, не виждам с какво може да ти попречат. Даже е обратното - доколкото знам, ако кодът ти е (бил) разпространяван под GPL3 и някой го ползва - то този код не може да се затвори и даже ако се докаже, че се ползва в затворен код - трябва да предоставят на всеки, който го поиска кода на цялата единица - било то библиотека или приложение.
Затова тези които правят затворен код ги е страх много от тези лицензи :D

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То реално не става въпрос за мой проект един приятел участва в L2Jserver.com това е емулатор на играта Lineage 2 този проект не нарушава никакви права на играта защото тя не се редактира или пипа и проекта се разпространява под  GPL3 обаче DMCA пак го затварят като авторите пак си имат правата върху файловете и  GPL3 лиценза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Iliq Zlatanov написа:

това е емулатор на играта Lineage 2 този проект не нарушава никакви права на играта

Това някак си хич не го вярвам...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, flare написа:

Това някак си хич не го вярвам...

То все пак кода е open source идеята на този емулатор е самият сървър на играта той се пише на Java а вече този който ползва файловете ако редактира играта си е на негова отговорност всичко което се прави се прави във сървърния проект но не и в самата играта http://svn.l2jserver.com/trunk/L2J_Server/dist/doc/L2J_Server_LICENSE.txt и при положение че проекта съществува от 2004 година и чак сега използват DMCA

Редактирано от Iliq Zlatanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Iliq Zlatanov написа:

То все пак кода е open source идеята на този емолатор е самият сървар на играта той се пише на Java а вече този който ползва фаиловете ако редактира играта си е на негова отговорност всичко което се прави се прави във сърварния проект но не и в самата играта 

Това е леко грешно тълкуване. Убеден съм че в EULA-та на играта пише че нямаш право да променяш играта, да я ползваш на неофициални сървъри, т.н. Твоя човек предоставя инструмент който служи точно за нарушаване на тези неща и това не е законно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.