Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Вече съм решил да сменя моята антика AMD Phenom II x4 840. Дилемата е следната , миналия месец си взех стабилна карта GeForce gtx 750ti. Сега е време и процесор. В момента дъното ми няма как да поддържа интел, но съм решен, ако ще взимам интелски да сменя и дъното , няма как. Въпроса ми е на AMD FX 8300-350 ли да избера , да ще спестя не малко пари или да си взема i5 4460 , ще трябва да сменя и дъното разбира се. Моля за вашето мнение важно ми е. Като цяло ми трябва да правя gameplay с коментар на игри от-типа fifa 16 не съм претенциозен, не играя много-игри. И след това да ги обработя и да си ги качвам в канала, за мен времето на обработка няма значение, въпроса е какво да избера в случая .... Благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, ПерсиLFC написа:

Здравейте! Вече съм решил да сменя моята антика . Дилемата е следната , миналия месец си взех стабилна карта GeForce gtx 750ti. Сега е време и процесор. В момента дъното ми няма как да поддържа интел, но съм решен, ако ще взимам интелски да сменя и дъното , няма как. Въпроса ми е на AMD FX 8300-350 ли да избера , да ще спестя не малко пари или да си взема i5 4460 , ще трябва да сменя и дъното разбира се. Моля за вашето мнение важно ми е. Като цяло ми трябва да правя gameplay с коментар на игри от-типа fifa 16 не съм претенциозен, не играя много-игри. И след това да ги обработя и да си ги качвам в канала, за мен времето на обработка няма значение, въпроса е какво да избера в случая .... Благодаря! 

Бюджет има ли или трябва да се избира между тези двата ? Ако ти е без значение времето за обработка взимай AMD-то. Достатъчно е да не ограничава видеокартата. какво все пак ти е дъното в момента? 

Ето ти и директно подробно сравнение на двата - цък

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 11 минути, eminem_vr написа:

Бюджет има ли или трябва да се избира между тези двата ? Ако ти е без значение времето за обработка взимай AMD-то. Достатъчно е да не ограничава видеокартата. какво все пак ти е дъното в момента? 

Ето ти и директно подробно сравнение на двата - цък

Виж сега при бюджета е малко сложна работата, защото ще го взимам на изплащане, но аз дефакто ще си го избия, защото се занимавам с YouTube.. Дъното ми е Asrock 960gc-gs fx, вероятно, ако взема amd ще ми се наложи да сменя и захранване което е 400W? Аз искам да мога да снимам без проблем с програми като FRAPS или ShadowPlay. Целта ми е да правя качествено видео на не толкова тежки игри като цяло, разбира се не изключвам факта да пробвам и такива игри, но мисля, че FIFA 16 не е проблема с моментния ми Phenom, но нещата със снимането и играта не вървят както трябва .. иначе цъкам без проблем, но вероятно картата поема всичко. В крайна сметка искам да искам една стабилна конфигурация рамта ми е 8ГБ. мисля, че е стабилно. Разликата в обработката не ме трогва ще е някакви минути... Искам обстойни мнения, много ви благодаря  , че се занимавате с глупостите ми! :D

Редактирано от ПерсиLFC (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ПерсиLFC написа:

Виж сега при бюджета е малко сложна работата, защото ще го взимам на изплащане, но аз дефакто ще си го избия, защото се занимавам с YouTube.. Дъното ми е Asrock 960gc-gs fx, вероятно, ако взема amd ще ми се наложи да сменя и захранване което е 400W? Аз искам да мога да снимам без проблем с програми като FRAPS или ShadowPlay. Целта ми е да правя качествено видео на не толкова тежки игри като цяло, разбира се не изключвам факта да пробвам и такива игри, но мисля, че FIFA 16 не е проблема с моментния ми Phenom, но нещата със снимането и играта не вървят както трябва .. иначе цъкам без проблем, но вероятно картата поема всичко. В крайна сметка искам да искам една стабилна конфигурация рамта ми е 8ГБ. мисля, че е стабилно. Разликата в обработката не ме трогва ще е някакви минути... Искам обстойни мнения, много ви благодаря  , че се занимавате с глупостите ми! :D

Много се радвам на ентусиазма ти :) Партньор ли си поне вече че чак почна стотици левове да избиваш? Може да си постнеш и канала тук да окажем малко подкрепа (не знам дали ще го сметнат за реклама, все пак нищо не продаваш) 

Захранването ще ти стигне защото видеокартата не е лакома. Не е и геймърска. Тежките игри ще я сгънат още преди да си започнал да записваш. Пък на никой не му се гледат клипове с кофти настройки и качество.Не си мисли че проблема е само от процесора.

Разликата в обработката може да е в доста минути, зависи колко е дълго видеото. По-обстойно от това сравнение което съм качил няма кой да ти обясни. AMD-то е отключено и може да го клокнеш. Ще е предостатъчно за да не спъва видеокартата при игра. Тази видеокарта. i5-та обаче си е доста по-добра. 

Малко повече рам доста ще помогне при видеообработката.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, eminem_vr написа:

Много се радвам на ентусиазма ти :) Партньор ли си поне вече че чак почна стотици левове да избиваш? Може да си постнеш и канала тук да окажем малко подкрепа (не знам дали ще го сметнат за реклама, все пак нищо не продаваш) 

Захранването ще ти стигне защото видеокартата не е лакома. Не е и геймърска. Тежките игри ще я сгънат още преди да си започнал да записваш. Пък на никой не му се гледат клипове с кофти настройки и качество.Не си мисли че проблема е само от процесора.

Разликата в обработката може да е в доста минути, зависи колко е дълго видеото. По-обстойно от това сравнение което съм качил няма кой да ти обясни. AMD-то е отключено и може да го клокнеш. Ще е предостатъчно за да не спъва видеокартата при игра. Тази видеокарта. i5-та обаче си е доста по-добра. 

Малко повече рам доста ще помогне при видеообработката.

Ето го и каналчето -  цък , партнер съм си с Desktop.bg , сигурен съм, че го знаеш, както и с Curse за YouTube. Имам още малко неща свързани с това като фен тениски с един сайт. Така, карата ми мисля, че е стабилна.. както казах аз не играя тежки игри.. просто не ми харесват. аз снимам предимно на фифа, а тя не е никак тежка, щом върви с процесор от 2010 :D .. иначе за амд-то ще трябва сигурно и ново охлаждане, а ако реша да взимам интел дъно .. което ще е доста по-солено. На мен ми е интересно ти в случая какво би избрал? Специално за канала, той расте всекидневно и се развива с бързи темпове. Заради това искам да инвестирам и да го развивам. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ПерсиLFC написа:

Ето го и каналчето -  цък , партнер съм си с Desktop.bg , сигурен съм, че го знаеш, както и с Curse за YouTube. Имам още малко неща свързани с това като фен тениски с един сайт. Така, карата ми мисля, че е стабилна.. както казах аз не играя тежки игри.. просто не ми харесват. аз снимам предимно на фифа, а тя не е никак тежка, щом върви с процесор от 2010 :D .. иначе за амд-то ще трябва сигурно и ново охлаждане, а ако реша да взимам интел дъно .. което ще е доста по-солено. На мен ми е интересно ти в случая какво би избрал? Специално за канала, той расте всекидневно и се развива с бързи темпове. Заради това искам да инвестирам и да го развивам. :)

Пожелавам ти успех. :) Дано скоро приходите ти да са такива че да не избираш между такива процесори за да вършиш това което ти харесва и ти носи приходи.

За клока ще трябва допълнително охлаждане със сигурност, но не чак водно или подобни. Има за около 30лв доста добри. Ако не мислиш в скоро време да сменяш и видеото бих взел amd-то. Както казах предостатъчно е за момента. Иначе за в бъдеще че ще сменяваш нещо няма нужда от сега да взимаш само много добър процесор например, защото ще сменяш картата след една година. До тогава и процесорите ще са други и така. Все пак щом ще се занимаваш малко или много професионално трябва да помислиш за по-добра видеокарта. Тази е доста слаба. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, eminem_vr написа:

Пожелавам ти успех. :) Дано скоро приходите ти да са такива че да не избираш между такива процесори за да вършиш това което ти харесва и ти носи приходи.

За клока ще трябва допълнително охлаждане със сигурност, но не чак водно или подобни. Има за около 30лв доста добри. Ако не мислиш в скоро време да сменяш и видеото бих взел amd-то. Както казах предостатъчно е за момента. Иначе за в бъдеще че ще сменяваш нещо няма нужда от сега да взимаш само много добър процесор например, защото ще сменяш картата след една година. До тогава и процесорите ще са други и така. Все пак щом ще се занимаваш малко или много професионално трябва да помислиш за по-добра видеокарта. Тази е доста слаба. 

То аз купих нова карта , защото старата ми Радеонка която беше 256 бита и не ме предаде 5 години на обработка и постоянно снимане с фрапс изгоря..  А моментна ли карта не мисля , че е толкова лоша.. Според мен е стабилна , аз както казах не играя друго освен фифа.. Иначе ще взема 8350 4 Ghz с тубо до 4,2 .. И да се надяваме , че ще има разлика..  За момента ще оставя картата при нея всичко е наред, но както каза в бъдеще ще я сменя с доста по-мощна.. въпроса е сега за стабилизирам всичко и да вдигна качеството. А да питам но моето дъно може ли да се клоква и трябва ли да го нося някъде за този клок, защото не съм 100% наясно с точно тази част. Благодаря ти за пожеланията и се надявам да ме следиш! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ПерсиLFC написа:

То аз купих нова карта , защото старата ми Радеонка която беше 256 бита и не ме предаде 5 години на обработка и постоянно снимане с фрапс изгоря..  А моментна ли карта не мисля , че е толкова лоша.. Според мен е стабилна , аз както казах не играя друго освен фифа.. Иначе ще взема 8350 4 Ghz с тубо до 4,2 .. И да се надяваме , че ще има разлика..  За момента ще оставя картата при нея всичко е наред, но както каза в бъдеще ще я сменя с доста по-мощна.. въпроса е сега за стабилизирам всичко и да вдигна качеството. А да питам но моето дъно може ли да се клоква и трябва ли да го нося някъде за този клок, защото не съм 100% наясно с точно тази част. Благодаря ти за пожеланията и се надявам да ме следиш! :D

Не е задължителен клока. Процесора и така ще се справи. Но като го има като опция не виждам защо да не се възползваш. Дъното ти позволява клок. Може да клокнеш малко дори със стоковото охлаждане според зависи кутията и температурата в помещението. Ако евентуално го вземеш може да прочетеш малко в нета за клока или да постнеш тема тук има кой да помага. 

Иначе за следенето от мен полза няма че съм с адблок винаги :) Пък и майкрафта и фифа не са ми по вкуса. Ама ти сложих няколко палеца на няколко видеоклипа, все пак си е нещо :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря! Ще го взема и се надявам да видя разлика, е няма как да не видя, жив и здрав да си! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, защо имаш лаг при клиповете. Спадът в кадрите при снимане с GTX750Ti  и с която да е карта на NVIDIA,  е около 5%. Тоест на 60 фпс имащ 3 fps  надолу, независимо от качеството на клипа. Гледам клиповете ти са на 720p., което е твърде малко, а се оплакваш от лаг. Ами аз снимам и на 1440p.  с подобна карта без лаг. Или не правиш нещо както трябва или проблемът ти е някъде другаде, но не и в процесор или видеокарта. Освен ако процесорът не те спъва при самата игра, но ако е така, би трябвало да имаш лаг и без да снимаш. Остави го тоя FRAPS,  те от поне 3-4 години не го поддържат вече. А ако снимаш клипове с него, какъвто и процесор да имаш, спад в кадри ще има и то голям, освен ако не снимаш на по-ниска резолюция. 

ПП: Айде и аз те подкрепих. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико, няма лаг а има накъсване на картината и дилей в звука, той бяга от самата игра. Според мен е от процесора , защото подчертавам, когато снимам без микрофон и камера примерно няма това насичане и си е звука от играта тези смущения ги няма. Според мен процесора спъва нещата , просто не се справя със задачите. Записвам с ShadowPlay. Всичко това се получава при продължително снимане. Можеш да видиш епизод 6 и епизод 7 прегледай ги и ще видиш какво накъсване има. Иначе в играта се играе с 75 фрейма ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кико написа:

Не мога да разбера, защо имаш лаг при клиповете. Спадът в кадрите при снимане с GTX750Ti  и с която да е карта на NVIDIA,  е около 5%. Тоест на 60 фпс имащ 3 fps  надолу, независимо от качеството на клипа. Гледам клиповете ти са на 720p., което е твърде малко, а се оплакваш от лаг. Ами аз снимам и на 1440p.  с подобна карта без лаг. Или не правиш нещо както трябва или проблемът ти е някъде другаде, но не и в процесор или видеокарта. Освен ако процесорът не те спъва при самата игра, но ако е така, би трябвало да имаш лаг и без да снимаш. Остави го тоя FRAPS,  те от поне 3-4 години не го поддържат вече. А ако снимаш клипове с него, какъвто и процесор да имаш, спад в кадри ще има и то голям, освен ако не снимаш на по-ниска резолюция. 

ПП: Айде и аз те подкрепих. 

Доста по-добра е твоята видеокарта. Процесора му в момента със сигурност спъва видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, eminem_vr написа:

Доста по-добра е твоята видеокарта. Процесора му в момента със сигурност спъва видеокартата.

Ами аз говоря за GTX750Ti. Имам и таква до мен, която слагам от време на време, главно за експерименти. Държа си я и за резервна, та ако нещо стане с тая, да имам поне нещо годно за игри, а не да се мъча с вградено видео или с някоя стара и шумна печка.  Та тая GTX750Ti  си няма проблеми да записва клипове и на висока резолюция. 

Феномчетата не бяха лоши процесори. Дори напротив, бяха и малко по-добри при игрите от първите булдозери.  Трябва им малко клок и са ОК. А тая GTX750Ti  е трудно да бъде спъната от Фенома, освен ако самата игра не се сработва добре с процесори на АМД.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кико написа:

Ами аз говоря за GTX750Ti. Имам и таква до мен, която слагам от време на време, главно за експерименти. Държа си я и за резервна, та ако нещо стане с тая, да имам поне нещо годно за игри, а не да се мъча с вградено видео или с някоя стара и шумна печка.  Та тая GTX750Ti  си няма проблеми да записва клипове и на висока резолюция. 

Феномчетата не бяха лоши процесори. Дори напротив, бяха и малко по-добри при игрите от първите булдозери.  Трябва им малко клок и са ОК. А тая GTX750Ti  е трудно да бъде спъната от Фенома, освен ако самата игра не се сработва добре с процесори на АМД.

Наистина фенома не е никак лош 5 години ми върши работа , подкарвам и GTA V ..  И съм снимал 5 години с Fraps на него , просто нямаше грешка докато не ми изгоря раденоката 1 gb GDDR5 256bit. Както казах проблем няма докато снимам , след това има проблем. И при продължително снимане , но се появява прескачане в картината , засичане.. а докато играя не се усеща нищо! Shadowplay показва 75 фрейма. Забелязвам разлика когато е пуснат микрофон , при дъждовно време в играта. Трябва да е от процесора , просто не знам вече, а има ли вариант да е от харда. Все пак участва в преноса на информация. Другия вариант е, тъй като shadowplay товари главно картата, тя да не получава достатъчно помощ от процесора и при продължително снимане да започва да дава дефект от самата програма .. Не знам вече :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, има вероятност да е и от хард диска. Аз имах проблеми при запис на бавен хард диск или зает по същото време докато записвам. Дори сега съм си разделил нещата така, че при запис клипа да не влияе нито на играта, нито да се разваля качеството. Обаче имам избор между 5 хард диска, включително SSD. Временните ми файлове са на SSD,  а целия клип се записва на HDD, на което не е инсталирана играта. Така нямам никакви проблеми. Друга възможност е паметта на видеокартата да не достига по някое време. Гледал ли си колко видеопамет се заема при запис?

преди 1 час, ПерсиLFC написа:

Кико, няма лаг а има накъсване на картината и дилей в звука, той бяга от самата игра. Според мен е от процесора , защото подчертавам, когато снимам без микрофон и камера примерно няма това насичане и си е звука от играта тези смущения ги няма. Според мен процесора спъва нещата , просто не се справя със задачите. Записвам с ShadowPlay. Всичко това се получава при продължително снимане. Можеш да видиш епизод 6 и епизод 7 прегледай ги и ще видиш какво накъсване има. Иначе в играта се играе с 75 фрейма ..

Да, процесорът също участва в малка степен, но ако той е причина, ще имаш и лаг в играта. Поне така си мисля, освен ако играта не ползва ядро или ядра на процесора, които са различни от тия, ползвани за звука. Примерно. Но при проблеми с процесора, аз винаги имам и проглеми при самата игра. Честно казано, нямам си представа как работи FIFA, колко ядра ползва, колко ги товари и така нататък. Но насичане при мен съм срещал, когато хард диска се зори и когато видеопаметта на видеокартата е пълна. Дори с GTX970  тогава имаше артефекти със стари драйвери и Win 7. 

Ето едно старо клипче с GTX750Ti. Правен е запис при 2560х1440, макар и с 30  fps.Видеото е намалявано след като е заснето.  Това е отпреди повече от година. Правил съм записи и с микрофон, проблеми не съм имал. Само че аз рядко правя клипове с микрофон така, че може и да греша. 

Имаш опция дори за 1440p. Няма проблеми с видеокартата GTX750Ti  да се снима без загуба на кадри. Това бяха едни тестове, които правихме преди година с един колега, та загубата на кадри тук е 1-2 fps, щото специално засичахме точно това. Виж CPU  как си почива, а това е играта, товареща най-много и най-добре всички ядра на процесора. Процесорът е Xeon E3-1230V2, работещ на 3.65 GHz.  Е, не е със звук клипа, но ти показвам, как няма проблеми и в по-екстремни ситуации. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно! Картата е студена, процесора има леки наченки да се товари. Харда си скърца принципно, но е в ред.. тествали сме го.. работи малко шумно , но работи като за хард на 4-5 години. Има възможност съвместимостта между shadowplay и процесора да е лоша , все пак e програма за Нвидия. Но има вариант и да е от самата игра.. макар, че и в майнкрафт имам дилей на звука с картината , просто се разминават. А с Fraps тези проблеми ги няма. Процесора ми е за смяна според мен.. определно всичко трябва да работи по-добре с fx-a.. Ще си позволя бърза обработка и със Sony Vegas така. Все пак ще направя още тестове , ще се пусна онлайн на фифата и ще записвам и с микрофон ще говория доста докато играя. Та така два мача да видим дали ще даде дефект и ще слушам има ли няк!де шум, товарене. И все пак проджъвам да си мисля, че процесора върти нещата. Както и да и ще изясня нещата и може да си взема fx8350 като ма сложа и нов охранител, а стария процесор го продам за едни 40-50 лева , ако му взема .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чиста набутавка е да се взимат античните процесори на АМД та по-добре купувай Интел или чакай новите процесори на АМД хем и пари ще събереш че трябва не само дъно но и рам да купуваш.

И между другото дъното ти не поддържа 8350 само "енергоспестяващите" с TDP95W а те са още по-зле и забрави за клок с това дъно.

пс. Най-доброто което може да вземеш за наличното дъно е FX-8370E. Задължително по-евтиния модел с буквата Е в името!

И задължително обнови биоса с в. 1.70 http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/?cat=Download&os=BIOS сега преди да си продал процесора.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Roujin Z написа:

Чиста набутавка е да се взимат античните процесори на АМД та по-добре купувай Интел или чакай новите процесори на АМД хем и пари ще събереш че трябва не само дъно но и рам да купуваш.

И между другото дъното ти не поддържа 8350 само "енергоспестяващите" с TDP95W а те са още по-зле и забрави за клок с това дъно.

пс. Най-доброто което може да вземеш за наличното дъно е FX-8370E. Задължително по-евтиния модел с буквата Е в името!

И задължително обнови биоса с в. 1.70 http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/?cat=Download&os=BIOS сега преди да си продал процесора.

Казваш да се ориентирам към нещо от сорта на i5 4460? Виж, най-новите i7 са по над 2000 лева, ако не и повече..Нямам ги тези пари , ако можеш да ми препоръчаш някакви части на интел, дали новите i5 skylyke ли беше чипа... Не съм сигурен. Както и рам и дъно. Да започна да правя планове за нова конфигурация, защото ми писна да се занимавам само с глупости... Искам качество!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези i7-ци, които гледаш са за съвсем различна работа. Т.е. те са за работа и тежки приложения. Най-новата i7-ца в стандартният потребителски клас е i7 6700k. Тя е далеч от хиляди левове.

Вярно е че сегашните процесори на АМД са антики, които едва ли ще внесат толкова чувствително подобрение (поне не и спрямо сумата, която се влага). От друга страна закупуване на интелски процесор означава и ново дъно и евентуално рам.

Ако не е толкова належащ проблема, мисля че може да се изчака още някой и друг месец. АМД ще изкарат изцяло ново поколение процесори поддържащи ddr4 памет и ще можете да избирате между интелски и амд варианти за обновяване на системата. Тъкмо до тогава ще се съберат пари за стойностен ъпгрейд.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ПерсиLFC написа:

Казваш да се ориентирам към нещо от сорта на i5 4460? Виж, най-новите i7 са по над 2000 лева, ако не и повече..Нямам ги тези пари , ако можеш да ми препоръчаш някакви части на интел, дали новите i5 skylyke ли беше чипа... Не съм сигурен. Както и рам и дъно. Да започна да правя планове за нова конфигурация, защото ми писна да се занимавам само с глупости... Искам качество!

Ами човек, канала ти върви. Защо не инвестираш по-сериозно? Ще направя сега един тест с GTX750Ti,  ще намаля честотите и ядрата на процесора си, та да видим какво влияние ще окаже записа на звук. Ще пробвам и на най-бавните си хардове, които преди време ми правиха проблеми дори при възпроизвеждане на HD  клипове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Игнатов написа:

Ако не е толкова належащ проблема, мисля че може да се изчака още някой и друг месец. АМД ще изкарат изцяло ново поколение процесори поддържащи ddr4 памет и ще можете да избирате между интелски и амд варианти за обновяване на системата. Тъкмо до тогава ще се съберат пари за стойностен ъпгрейд.

Някой друг месец са минимум 4.

п.т. Ако можеш да си позволиш интел, взимай го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опа, мислех че иде реч за AMD FX 8300 , не съм видял че автора е избрал друг. Може да го клокне малко и с това дъно което е предостатъчно. И ще усети подобрение със сигурност. Не знам на каква цена ще се купува този процесор. С това видео няма смисъл да се набутва за интела поне за момента, поне този дето е избрал. Да му купува и дъно а пак не е от новото поколение, заради което отричате амд-то. Ако го намери на тънки пари по добре амд-то и малък клок със стоковото охлаждане или някакво евтино афтърмаркет и си е добре. Нов хубав процесор, ново дъно и нова рам ще им трябва и нова видеокарта. Харда и той еди какво си... Кутията няма да отива на тия нови части. Абе нова конфигурация. :) То е ясно че ще е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обещах няколко теста от моя страна. Понеже съм зает сега с гледане на F1, то по-късно мога и да пусна клип. Обаче направих следното. Сложих GTX750Ti, пуснах i7 6700K  с 2 ядра, работещи на 2 GHz ( !!!) и направих клипове с говор на 1440p.  резолюция от играта и на клипа, макар да имах леки проблеми да направя клип точно на играта, която пробвах. А играта бе Assetto Corsa. Никакъв лаг нито по време на игра, нито след това при гледане на клипа. 50 fps  напълно стабилни с адаптивна вертикална синхронизация и дори 60  стабилни fps преди това. Нямаше дори съвсем малко трепване в картината по време на запис. Естествено, при гледането на клипа 50 fps  не са като 60, но това зависи от плеъра.  За мен няма никакъв проблем с процесора. Дори не се забелязва натоварване на процесора при включване на микрофона. Може би трябва да направя тест, записвайки на най-бавните си хард дискове, но няма да е много точен, защото играта не е инсталирана на тях. а лично аз съм забелязал проблеми с картината и когато видеоклипът се записва на хард диска, където е инсталирана играта. Според мен тук трябва да се помисли за едно SSD  вместо за процесор. То би помогнало доста по време на запис. Нека там се записват временните файлове. Сигурен съм, че и процесорът да се смени, няма да има промяна ако всичко друго си е по старому. а и не пренебрегвайте Фенома. Това е добър процесор за тая видеокарта и е на доста високо ниво спрямо наследниците си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико точно 840 си е чист Атлон та не го хвали толкова много. Актуалните "булдозери" ако могат да се нарекат така са по-добри.

FX-8370Е си е екстра за всякакви видеообработки и няма нужда от смяна на дъно и рам. Проблемите са му в игрите не във работата а струва 310 лв.

Един актуален I3-6100 та и по-стария Хасуел е за предпочитане в игрите а и за работа няма да е по-зле що се отнася до 840. 

пс. eminem_vr има си причина за ограничението с това дъно.

Слагайки съвместим процесор с по-ниско TDP (на по-ниски от стандартния вариант) клока ще го дигне което не е добре за дъното.

Тоест дори да купи охладител въпроса не е в опциите а че ще му замине дъното. Нормалните почват от около 150 лв. за най-евтините тия от 100 лв. не стават за тая цел.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

Кико точно 840 си е чист Атлон та не го хвали толкова много. Актуалните "булдозери" ако могат да се нарекат така са по-добри.

FX-8370Е си е екстра за всякакви видеообработки и няма нужда от смяна на дъно и рам. Проблемите са му в игрите не във работата а струва 310 лв.

Един актуален I3-6100 та и по-стария Хасуел е за предпочитане в игрите а и за работа няма да е по-зле що се отнася до 840. 

пс. eminem_vr има си причина за ограничението с това дъно.

Слагайки съвместим процесор с по-ниско TDP (на по-ниски от стандартния вариант) клока ще го дигне което не е добре за дъното.

Тоест дори да купи охладител въпроса не е в опциите а че ще му замине дъното.

Нищо не хваля. Струва ми се безсмислено да се заменя Феном с булдозер или някакво подобие на булдозер. И то не защото няма смисъл, а защото според мен няма да оправи проблемите със звука. Виж, тук проблемите може да са и с GFE, драйвери, игра и така нататък. при мен няма проблеми с насичане на картината при запис на клип със звук. Явно обаче има някакви проблеми с бета версията на GFE, която ползвам, както и със скапаното аудио на Asus - SupremeFX, което си е чист ALC1150. Та там имах проблеми със запис на звук, когато ползвах ръчен запис. Тогава звука просто го няма. Не можах да схвана логиката на подкарването му, но при запис във фонов режим, няма тоя проблем. Освен това има проблеми с настройките на качеството на клипа, ако се ползва записване на целия десктоп, което се наложи да правя заради играта, която ползвах.Чисто и просто резолюцията и качеството като че ли са на някакъв автоматичен режим и не могат да се настройват. Това не пречи на записа нито на звука, нито на играта, но не е коректно като цяло. Иначе да, успях с GTX750Ti  да запиша клип при резолюция 1440p., но с 30  fps  при около 40-50 Mbit/s. Никакъв проблем. Но определено има някакви софтуерни проблеми при мен, които в никакъв случай не влияят на картината при запис и на играта по време на запис. 

То че i3 6100  е за предпочитане, за предпочитане е. Само че дали това ще реши проблемът на човека? Сигурен ли си, че един i3 6100  ще му направи гладки клиповете? Може и да ги направи, може и да не ги направи. Тогава какво, почва хард дискове и видеокарти ли да сменя? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.