Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Не знам дали въпроса ми е за тука или за Hardware-ния отдел.
Имам ISO Win XP Lite изпратено ми oт потрeбител на калдата което бях записал на един диск. Само че диска се надраска и си викам да го запиша на USB. Пробвах какви ле не програми ( Rufus, Win to USB.....), не става и не става .... не е буутващo USB-то. Смених USB-то , пробвах и на  диск .... пак същата работа. 

Kато кликна върху USB-то и след това на свойства, ми дава че е във NTFS формат ( Rufus не мидава даго запиша във FAT, появява се съобщение че ISO фаила не може да бъде записан под FAT ).

Като кликна Open на USB-то виждам това. Доколкото знам ISO не може да се отваря така като съм направил на снимката

Untitled.jpg

Не мога да разбера къде греша.  Или ISO имиджа ми се е повредил или и аз не знам.

Kато отворя папката със свалените файлове и кликна на ISO-то ми показва това

xp.jpg

Ако някой го има някъде качено XP Lite , може да ми прати линк на лични.

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, julienalexandrov написа:

... не е буутващo USB-то.

И как разбрахте че не е бутващо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тези глупости?

Посетете някой руски торент тракер и си свалете XP гледайте описанието да казва че е чисто копие.

Запишете на диск с Nero.

Най вероятно компютърът ви не може да бутне от USB или не правите правилно бутващата флашка.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това, което виждам, ползваш модифицирана ОС. От там произтича и проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползването на преработени и лайт версии специално в Микрософт света е несериозно. Тъй като съпорта на XP окончателно е спрян може да се сложи един Линукс с най леката графична среда.

Да се върна на лайт експито.

Казвам че е несериозно.

Слага се профешънъл пълна версия.

След това почвате да я оптимизирате и да изключвате екстрички, теми, сървиси и така нататък до като не постигнете желаният пърформънс. При изключването на сървисите е желателно да се познават добре и да се знаят за какво са. Източници на информация доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.