Премини към съдържанието
vELiNiO

Търся симулатор на амплитудна модулация

Препоръчан отговор

Здравейте! Трябва ми програма, която да симулира амплитудна модулация на сигнал по зададени: вид на сигнала, честота на повторение, ширина на импулсите и амплитуда на немодулираните импулси. Трябват ми осцилограмите и спектралните диаграми на модулирания сигнал, затова смятам, че ако може да се направи симулацията на АМ ще стане най-лесно снемането им. Ако се сещате и за други начини, ще бъда благодарен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

първо мисля,че трябва да си изясниш какво е амплитудна модулация
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%BD%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%Bно 4%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F

а за симулацията преди много години ползвахме правец-8, като ползвахме езикът бейсик , който днес вероятно са го забравили

но програмата беше изключително проста, щото директно се ползваха формулите

пп

на посоченото място ти намерих картинка

250px-Amfm3.gif

ам-амплитудна модулация

чм-честотна модулация, която в случая не те интересува

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е, че трябва да реша една задачка и в университета по принцип в упражненията сме симулирали амплитудна модулация с MATLAB. Въпроса е, че сега правя нещата по същия начин, но нещо не излиза точно това, което трябва и не намирам къде да вкарам данните, за да ми изкара графиката. Ето какво излиза и какво е условието на задачата. Малко на друго обърнах темата, за което съжалявам, но все пак се надявам някой да помогне.

Клипборд01.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм се занимавал с такива програми, но от условието се вижда, че имаш носеща 10 килохерца правоъгълни импулси с ширина 20 микросекунди

сигналът ти е синусоидален, 10 периода по  1000 относителни единици време...ъ-ъ-ъ... демек запълване на виртуалния осцилосоп

демек изображението ще бъде 10 синусоиди като картинката в предния ми пост за единица време, като пълнежа ще бъде от правоъгълни импулси

пп

имай предвид, че може да греша, те затова изчакай други потребители да се изкажат

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.