Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте понеже съм на път да си взема лаптоп , бихте ли ми казали коя система е по добра за работа със видеообработващи програми  . И към тази тема искам да включа още един въпрос който не е мн свързан, но не искам да създавам още една тема . Въпроса ми е кое е по добре : лаптоп със 4 ядрен процесор и 2 гб видеокарта  или със  4 гб видео карта и 2 ядрен процесор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A тез програми дали ще ти вървят под Линукс? От там тръгни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Въпроса ми е кое е по добре : лаптоп със 4 ядрен процесор и 2 гб видеокарта  или със  4 гб видео карта и 2 ядрен процесор ?

Въпрока ти е много общ - зависи за какви/кои процесори и карти говориш.

Най-простото е - пусни си един бенчмарк тест на някаква машина и разгледайте класацията. Ще видиш, че има 2-ядрени процесори, които са доста по- напред от 4-ядрени.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това са с по подробна информация   NVIDIA GeForce 940M (2GB DDR3)   Intel Core i7-4720HQ (4-ядрен, 2.60 - 3.60 Ghz, 6MB Кеш)  или  Intel Core i7-6500U (2-ядрен, 2.50 - 3.10 GHz, 4MB кеш) NVIDIA GeForce 940M (4GB DDR3)

преди 40 минути, atridi написа:

A тез програми дали ще ти вървят под Линукс? От там тръгни :)

Прав си , сега като се поразгледах мн хора пишат че не им тръгват програмите ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BlazzgroM написа:

Ами това са с по подробна информация   NVIDIA GeForce 940M (2GB DDR3)   Intel Core i7-4720HQ (4-ядрен, 2.60 - 3.60 Ghz, 6MB Кеш)  или  Intel Core i7-6500U (2-ядрен, 2.50 - 3.10 GHz, 4MB кеш) NVIDIA GeForce 940M (4GB DDR3)

Прав си , сега като се поразгледах мн хора пишат че не им тръгват програмите ...

Със сигурност Windows e по-добрата опция, щом ще ползваш видеобоработващи програми. (поне повечето нямат подръжка под Linux) Иначе, каква ще правиш и с какво качество ще render-ваш ? (ако е с високо качество и повече елементи, бих ти препоръчал да се насочиш към десктоп, защото по някога ще се нуждаеш да го оставиш включен за цялата нощ)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, niki292002 написа:

Със сигурност Windows e по-добрата опция, щом ще ползваш видеобоработващи програми. (поне повечето нямат подръжка под Linux) Иначе, каква ще правиш и с какво качество ще render-ваш ? (ако е с високо качество и повече елементи, бих ти препоръчал да се насочиш към десктоп, защото по някога ще се нуждаеш да го оставиш включен за цялата нощ)

Да , наясно съм с това , и на макс качество то е ясно , но с тоя windows  не ми се дават 250 лева да мога да ми го пратят с windows  10 . На какво мнение си ако го направя собственоръчно като го изтегля от някаде и да го кракна ?

Редактирано от BlazzgroM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, BlazzgroM написа:

Да , наясно съм с това , и на макс качество то е ясно , но с тоя windows  не ми се дават 250 лева да мога да ми го пратят с windows  10 . На какво мнение си ако го направя собственоръчно като го изтегля от някаде и да го кракна ?

Бих те посъветвал да инсталираш пиратска версия на Windows 7/8, а след това да ъпгрейднеш абсолютно безплатно до 10. (който ще е лицензиран, ако вече не е изтекла)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, niki292002 написа:

Бих те посъветвал да инсталираш пиратска версия на Windows 7/8, а след това да ъпгрейднеш абсолютно безплатно до 10. (който ще е лицензиран, ако вече не е изтекла)

Добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Питаш за две машинки, но в момента съм в движение и не мога да кажа нищо конкретно. Само заради по-големия екран леееко клоня към 17-ката.

Колкото до парите и кракването на Уиндоус (който е Home Edition) - аз лично не бих ти дал официално такъв съвет. Ако щеш и защото - понякога успяваш да "излъжеш" твоя Уиндоус и да работи. Особено ако му спреш проверките. Но, когато се мине през сървър на MS - може да изгърми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, jhoro написа:

Здравей. Питаш за две машинки, но в момента съм в движение и не мога да кажа нищо конкретно. Само заради по-големия екран леееко клоня към 17-ката.

Колкото до парите и кракването на Уиндоус (който е Home Edition) - аз лично не бих ти дал официално такъв съвет. Ако щеш и защото - понякога успяваш да "излъжеш" твоя Уиндоус и да работи. Особено ако му спреш проверките. Но, когато се мине през сървър на MS - може да изгърми.

Аз му давам съвета, защото нали можеше да ъпгрейдваш до 10 дори и от пиратска версия. (както направих аз наскоро)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WIndows.

И двата лаптопа не стават, особено втория това "U" на процесора е за по-малка консумация на ток.

Минимума за видео е поне GTX 950M с DDR5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз му давам съвета, защото нали можеше да ъпгрейдваш до 10 дори и от пиратска версия. (както направих аз наскоро)

Може и да може, може и да не може - ако сървъра на Микромеките не ти хареса номера, няма да ти стане ... номера. Оня ден точно, на един лаптоп, от 7 към 10. Хем не стана ъпгрейта, хем като се върна на 7-цата и изписка, че не е лицензиран.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиратски Уиндоус 7/8,1, няма да се лицензира, ако му направиш ъпдейт до версия 10. Пак си остава пиратско копие. Има някакви врътки, през магазина в 10-та, да се легализира.
Още повече, че повечето потребители си правят акаунт в Майкрософт, за да ползват Уиндоус 10. Може и без да се регистрираш, ама не всички го знаят. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.05.2016 at 13:14, niki292002 написа:

Със сигурност Windows e по-добрата опция, щом ще ползваш видеобоработващи програми. (поне повечето нямат подръжка под Linux) 

Има само да искаш, за некадърниците винаги няма.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, bvbfan написа:

Има само да искаш, за некадърниците винаги няма.

Ти и за RAW така разправяше, преди да се окаже, че и идея си нямаш...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начи и тогава не каза какво го правиш тоя RAW, аз гледах основно DigiKam, иначе стига да искаш има много.

https://rawstudio.org/

http://www.darktable.org/

За мен RAW е нещо totally pointless

Редактирано от bvbfan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, bvbfan написа:

Начи и тогава не каза какво го правиш тоя RAW,

Писах ти доста подробно в посочената тема отдолу. Мен никога не ме е интересувала операционната система, ами работата и резултата. Ако излезе по-смислена програма на линукс за работа с RAW, от Lightroom ще я използвам. Само че няма такава.

А то и аз не намирам смисъл много неща , ама не сядам да пиша "компетентни" коментари за тях. Точно за това се намесвам и сега. Коментираш неща, от които не разбираш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че ти смяташ, че е най-добро не означава, че е. Освен това, след като човешкото око не може да възприеме цялата гама на RAW за къв чеп, ти е - ти си знаеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, bvbfan написа:

Това, че ти смяташ, че е най-добро не означава, че е. Освен това, след като човешкото око не може да възприеме цялата гама на RAW за къв чеп, ти е - ти си знаеш. 

Само че ползваш грешен глагол. Не е смятам, а зная. Това ми е професията - работя с хардуерни модули, които превръщат RAW в RGB/YUV. Естествено всяко мнение има субективна съставка, но ако се поинтересуваш ще видиш, че малцината които сериозно ползват линукс за обработка на RAW го правят по идеологични, а не практични причини. Пък аз мразя идеологията да ми пречи на работата

Второто изречение е абсолютно грешно. Не мисля повече да го коментирам, освен да повторя съвета си - като не ти е ясна една тема, не я коментирай, че е смешно.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/3/2016 at 15:17, bvbfan написа:

на 6/3/2016 at 15:35, bvbfan написа:

@bvbfan - ако те интересува каква е ползата от RAW формата, може да погледнеш този пост  .

А ако предпочиташ да си останеш кон с капаци - твоя си работа :D 

ПП. Беше ми странно и забавно да чета свои постове от преди 7 години в темата, и да си спомням и аз как съм се опъвал в началото против RAW и обработката ... :D 

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.05.2016 г. в 13:14, niki292002 написа:

Това че няма тези които има под Windows не означава че няма изобщо програми за аудио и видео обработка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.06.2016 в 18:57, RudeBoy написа:

@bvbfan - ако те интересува каква е ползата от RAW формата, може да погледнеш този пост  .

Не ми дреме, аз безумици не правя. Аз без дори съм пробвал нещо знам какво лайно е Шопа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/4/2016 в 18:57, RudeBoy написа:

Току що се установи предпочитанието... :(

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Росен Р. Александров написа:

Това че няма тези които има под Windows не означава че няма изобщо програми за аудио и видео обработка.

Така, това, че си Linux маняк не трябва да обърква автора. Щом под Windows има по-богат избор, защо трябва да се бута с Linux ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази която е легална. Оказа че игри вървят добре и под Линукс. Помоли ги да ти инсталират Линукс Mint 18 със стийм клиент и 1-2 игри. ДОТА2 върви добре при мен и с видео 640м

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.