Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За бюджетните лаптопи и "геймърските" такива

Препоръчан отговор

преди 8 минути, Иво Димов написа:

Ако пиеш тази пикня и от бира не разбираш :)

Недей, че сега ще тръгне една дискусия, кое е по-добре -4л Ариана или 330мл Рошфор 10-например, с 2000 мнения от двете страни:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 196
  • Създадено
  • Последен отговор
преди 2 минути, spielberg написа:

Недей, че сега ще тръгне една дискусия, кое е по-добре -4л Ариана или 330мл Рошфор 10-например, с 2000 мнения от двете страни:D

Аааааааааа ха ха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Иво Димов написа:

Ако пиеш тази пикня и от бира не разбираш :)

Пич, вземи проучи нещата с тази "пикня", защото аз пия истинска бира, за разлика от Вас. ;-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да бъдем честни Алмус-а наистина се позизионира може би(пак е въпрос на вкус) най-горе от българските масови бири-включително и франчайзите като Хайнекен, Старопрамен и др. няма да ги изброяваме всичките. Верно трябва да направим една анкета по този въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пия само Старопрамен ,рядко но предпочитам да е нещо добро :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Иво Димов написа:

Аз пия само Старопрамен ,рядко но предпочитам да е нещо добро :)

Старопрамен, само оригинален, българския е шит.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Понеже някой спомена Samsung та ето го Samsung NP300V5Z-S01BG продаван за около 900лв демек бюджетен. 

На първо четене адаптора е мъртъв до буксата изолацията е разцепена все едно е стояла на много студено и е огъната. Кофти материал.

IMG_20160531_180152.jpg

Има осезаем луфт на пантите. Пристигна при мен като бракуван. Липсващ диск и памет. Не работещи зарядно и матрица и това накуп обезмисля възстановяването му, защото ако се подменят с нови само частите отиват към 300лв с втора ръка може да се мине и със 150 но и цената на труда и цената като втора ръка става неконкурентна, та е по-добре да се вземат просто някакви пари на останалите здрави части. 

Та ето го убавеца 

IMG_20160531_155653.jpg

Изглежда сравнително запазен има леки следи от употреба но.....

IMG_20160531_155837.jpgIMG_20160531_155844.jpg

Ето тука има интересни следи. Неясно по каква причина бутоните на тъч пада са се отбелязали на рамката над матрицата. В действителност е ясно - качествен материал. 

IMG_20160531_155716.jpg

Убавеца е произведен през октомври 2011

IMG_20160531_155716.jpg

Samsung са се опитали да имитират огризките. Отдолу се вижда само един винт на капака за паметта. Под три от крачетата са скрити останалите отварящи капак на целия долен корпус. Обикновено при такув капак очакваш да получиш лесен достъп до всичко.

IMG_20160531_155752.jpg

Да ама не под тоя голям капак получаваш достъп само до харда....

IMG_20160531_160018.jpg

За да получиш достъп до охлаждането и да направиш профилактика трябва още...

След махането на долната част на корпуса се видя 

IMG_20160531_170207.jpgIMG_20160531_170219.jpg 

Предполагам се сещате защо е счупено там ..... готин материал. 

Тука стана ясно защо има луфт в пантите. Ми защото 6 винта които ги държат се бяха охлабили от 1/2 до 2 оборота затягане им бяха нужни.

Някой беше правил профилактика преди време(вече имаше насъбрана прах но приемливо). Похвално! Още повече беше използвана качествена паста(все още почти течна), но ,,,,,,,, човека който я е правил няма много опит, защото по невнимание половината от едно дунапренче покриващо луфта между вентилатора и радиатора вместо над тях беше вкарано между тях.

IMG_20160531_161130.jpg

IMG_20160531_161152.jpg

и така реално затваряше 1/3 от радиатора.

За дъното какво да кажа ....

IMG_20160531_170341.jpg

IMG_20160531_170351.jpg

ще се огранича със скромничко. 

Бая гледах как се сменява клавиатурата и за да не почупя нещо, защото съм наясно, че не съм всезнаещ се допитах до google и излезе това на колегите от screen.bg който продават и клавиатура за този модел и една проста сметка за подмяната на клавиатура с труда би излязла около 100лв. 

Отворих и горния капак с надеждата и тука да се наложи да притегна винтовете държащи пантите за да изчезне луфта както се оказа в крайна сметка. Притягането на 8те винта свърши работа. Но решението за захващане на рамката около матрицата не ми се стори особенно добре решено. Беше изпълнено само със щипки без винтове а при малко по-остарял материал счупването им ще доведе до невъзможност да се захване стабилно. 

Та това е общо взето изглед на един бюджетен лаптоп отвътре с две думи - евтини материали.

IMG_20160531_155706.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, pconline написа:

Понеже някой спомена Samsung та ето го Samsung NP300V5Z-S01BG продаван за около 900лв демек бюджетен. 

На първо четене адаптора е мъртъв до буксата изолацията е разцепена все едно е стояла на много студено и е огъната. Кофти материал.

IMG_20160531_180152.jpg

Има осезаем луфт на пантите. Пристигна при мен като бракуван. Липсващ диск и памет. Не работещи зарядно и матрица и това накуп обезмисля възстановяването му, защото ако се подменят с нови само частите отиват към 300лв с втора ръка може да се мине и със 150 но и цената на труда и цената като втора ръка става неконкурентна, та е по-добре да се вземат просто някакви пари на останалите здрави части. 

Та ето го убавеца 

IMG_20160531_155653.jpg

Изглежда сравнително запазен има леки следи от употреба но.....

IMG_20160531_155837.jpgIMG_20160531_155844.jpg

Ето тука има интересни следи. Неясно по каква причина бутоните на тъч пада са се отбелязали на рамката над матрицата. В действителност е ясно - качествен материал. 

IMG_20160531_155716.jpg

Убавеца е произведен през октомври 2011

IMG_20160531_155716.jpg

Samsung са се опитали да имитират огризките. Отдолу се вижда само един винт на капака за паметта. Под три от крачетата са скрити останалите отварящи капак на целия долен корпус. Обикновено при такув капак очакваш да получиш лесен достъп до всичко.

IMG_20160531_155752.jpg

Да ама не под тоя голям капак получаваш достъп само до харда....

IMG_20160531_160018.jpg

За да получиш достъп до охлаждането и да направиш профилактика трябва още...

След махането на долната част на корпуса се видя 

IMG_20160531_170207.jpgIMG_20160531_170219.jpg 

Предполагам се сещате защо е счупено там ..... готин материал. 

Тука стана ясно защо има луфт в пантите. Ми защото 6 винта които ги държат се бяха охлабили от 1/2 до 2 оборота затягане им бяха нужни.

Някой беше правил профилактика преди време(вече имаше насъбрана прах но приемливо). Похвално! Още повече беше използвана качествена паста(все още почти течна), но ,,,,,,,, човека който я е правил няма много опит, защото по невнимание половината от едно дунапренче покриващо луфта между вентилатора и радиатора вместо над тях беше вкарано между тях.

IMG_20160531_161130.jpg

IMG_20160531_161152.jpg

и така реално затваряше 1/3 от радиатора.

За дъното какво да кажа ....

IMG_20160531_170341.jpg

IMG_20160531_170351.jpg

ще се огранича със скромничко. 

Бая гледах как се сменява клавиатурата и за да не почупя нещо, защото съм наясно, че не съм всезнаещ се допитах до google и излезе това на колегите от screen.bg който продават и клавиатура за този модел и една проста сметка за подмяната на клавиатура с труда би излязла около 100лв. 

Отворих и горния капак с надеждата и тука да се наложи да притегна винтовете държащи пантите за да изчезне луфта както се оказа в крайна сметка. Притягането на 8те винта свърши работа. Но решението за захващане на рамката около матрицата не ми се стори особенно добре решено. Беше изпълнено само със щипки без винтове а при малко по-остарял материал счупването им ще доведе до невъзможност да се захване стабилно. 

Та това е общо взето изглед на един бюджетен лаптоп отвътре с две думи - евтини материали.

IMG_20160531_155706.jpg

Ебаси боклука, то и моя е боклук ма чак такова чудо:no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, pconline написа:

Ми е за това например:)

Това не ми трябва, въобще.

Имам си сателитна чиния и отделен интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че самсунг са си тояга. Продават много и затова има боклуци. Навремето(преди 10 и повече години) си взехме(когато нямаше още LCD-та), некъв 32 инчов  + двд система за домашно кино(примоция) . ТВ-то 32 инча ама 4ма души го казвахме по стълбите. Кютук голем и тежък. След незнам си колко време(като му мина гаранцията естествено), му цъфна кенескопа, започна да почернява, докато накрая го пускам и се чу едно тихо "пук" и умре. Двд системата,пък на два пъти й се скапа оптиката. И двата пъти на сервиз, като на втория път, точно 2 седмици след ремонта, пак се скапа. Хладилника слава богу още кара, ама се образува лед във фризера, а уж е NO Frost. Прахосмукачката също е калпава, поработи малко и се изгаси, щото прегрявала. Чистили сме филтри - нищо Та ае без самцунг вече. Минахме на SONY телевизор. Повече от две години и работи без грешка. Освен това е правен в Полша, а не в Китай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е дълъг тоя спор.

Аз имам микровълнова Самсунг на 24 години!!! И не виждам с какво съвременните са по-добри. Основния проблем са клиентите искат да им се дават високи показатели да им се обещават звезди пък ако ще и в кашон да е. Другата страна е, че клиента трябва някак си да бъде убеден че има нужда от новото, за да се стимулира купуването, което от своя страна води до фалшив икономически растеж. Да де ама и това е балон който рано или късно ще се спука. Ето ви и факти. И сега трябва да се измисли механизъм който да кара не само геймърите да си актуализират хардуера всяка година!  

Всяка марка има успешни модели и не толкова, но колелото на икономическия растеж няма далавера от успешни модели има нужда от еднодневки. Ако някой го е пропуснал ще е добре да го изгледа ТОВА и после пак да помисли върху позицията която отстоява. Един велик ум беше казал ние не притежаваме земята а само сме я взели назаем от нашите деца. Да ама ако почнем да я пазим колкото е възможно и спрем да произвеждаме еднодневки то тогава капитала ще спре да се акумулира. Паричните потоци ще станат доста по малки. Средства за корупция ще има по-малко. Ябълката и тем подобни ще спрат да богатеят с такива темпове и т.н. и т.н........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, ivan1975 написа:

Специално за телевизорите не мисля че е точно така:)

Aз ти говоря с факти, ти си мисли каквото искаш. Работил съм във верига за техника  и предимно в склада връщаха за сервис 32ки самцунг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз ти говоря с факти ама не вдяваш. Не защитавам самсунг а времето когато нещата се правеха за да работят, а не като сега да слагат КОНДЕНЗАТОРИ с програмиран живот от 30 месеца демек да избута гаранцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Попаднах на този документален филм за "Планираното остаряване". Вижте го. Става въпрос за различни предмети като крушки(картелна на крушките), принтери и т.н. които умишлено са създадени да карат по-малко, от колкото преди време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човек нали същото съм линкнал :)

преди 5 часа, pconline написа:

...............Ако някой го е пропуснал ще е добре да го изгледа ТОВА и после пак да помисли върху позицията която отстоява...........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, pconline написа:

Човек нали същото съм линкнал :)

Хммм.. сори, не съм го видял... нищо лично.Просто толкова се впечатих, че не съм обърнал внимание. Аз за това си карам стара кола. За 13 хил. км, нито една крушка не съм  сменял, докато на новите коли се сменят през месец-два.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Интересно и аз имам противоречиво мнение за Самсунг. Имаме вкъщи 4-ри тв-та от, които едното е на над 15 години, второто на над 10, другите на по-малко от 1.Най-старите са ходили само 1 път на сервиз заради токов удар, при които изгоряха всички уреди и след като ги поправиха все още работят прекрасно, а от по-новите единият ходи на сервиз 2 пъти за 1 година, така, че всичко е до късмет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Georgi8 написа:

Интересно и аз имам противоречиво мнение за Самсунг. Имаме вкъщи 4-ри тв-та от, които едното е на над 15 години, второто на над 10, другите на по-малко от 1.Най-старите са ходили само 1 път на сервиз заради токов удар, при които изгоряха всички уреди и след като ги поправиха все още работят прекрасно, а от по-новите единият ходи на сервиз 2 пъти за 1 година, така, че всичко е до късмет.

Бъди сигурен че тия на по година нема да изкарат и 1/3 от живота на старите а те може и още да си бачкат по същото време :) Късмета тук има извънредно малко значение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване