Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Yordan Videnov

Проблем с 1080p x265 HVEC .mkv филм

Препоръчан отговор

Здравейте всички.

Проблема ми е свързан с възпроизвеждането на файлове от типа посочен в заглавието. Изпробвах 4 различни плейъра (BSPlayer, KMPlayer, Media Classics, и POT Player). Проблема е един и същ-забавяне на картината, десинхронизация м/у звук и картина, POT Playera замръзна, a BS-то възпроизвежда само звук. Пробвах какви ли не настройки на KMP, изтеглих Matrosca кодеци, но нищо не помага. 

Щайгата не е кой знае какво: Celeron E1400 Dual Core клокнат на 2,4GHz, 2GB RAM, Radeon HD3450 512MB, 32 bit Windows 7; 

Уж затвярям процесите и програмите във фонов режим, дори изключвам антивирусната (Аvira), но 45 процеса в Task Menager много ми се виждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3450 няма хардурно ускорение при възпроизвеждане на H.265, а процесора ти е слаб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Слаб осем годишен процесор които ще види зор с какво да е 1080p видео. При х264 видеокартата поема част от товара и това те спасява.

Но при х265 АМД не поддържат хард. ускорение та е мисия невъзможна. Трябва ти актуална Nvidia като GTX950 за целта.

Плеарите няма как да ти помогнат а кодеците най-много да сбозят допълнително нещата та не се занимавай с такива файлове.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Roujin Z написа:

Слаб осем годишен процесор които ще види зор с какво да е 1080p видео. При х264 видеокартата поема част от товара и това те спасява.

Но при х265 АМД не поддържат хард. ускорение та е мисия невъзможна. Трябва ти актуална Nvidia като GTX950 за целта.

Плеарите няма как да ти помогнат а кодеците най-много да сбозят допълнително нещата та не се занимавай с такива файлове.

...изхвърляне на всички 7 инсталирани плеъри през прозореца...

А най-лошата част е, че съм теглил 2 часа. Въпрос: поне има ли шанс за x264 или x263? А беше такъв кеф-хем хубав звук, хем 1080p, хем малък обем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При чиста инсталация демек MPC-HC без каквито и да е пакети с кодеци или други плеари с вградени такива които да правят конфликти х264 не трябва да е проблем.

При сегашната ситуация с безразборно инсталирани плеари и кодеци са възможни всякакви проблеми. 

Ако всичко е наред долу ще ти изпише [H/W] ето така - mpc-hc.original.3432798d.png

пс. Задължително изключвай торент клиента преди да пуснеш филм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв формат пускам на лаптопа от подписа ми със SMPlayer ,слагам процесора  на фиксирана честота 1.6 гхц .Прекалено много плеъри си инсталирал,махни всички и кодеците също.Ползвай VLC или някой друг ,но да е само един ,щото са възможни конфликти между различните кодек пакети във различните плеъри :)

Screenshot from 2016-05-27 08:24:16.png

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен проблемът може да е в слабото видео Radeon HD3450 512MB. Това трудно вадеше май  и 1080p h.264 (по спомени от тази на съседа преди 7-8 години).

Иначе за да се гледа h.365 НЕ е нужно задължително да го поддържа хардуерно картата (в момента си ги гледам на GTS250 1GB), но тогава процесора поема всичко (i5-750).

В случая при голегата, явно и процесорът не може да поеме натоварването та май трябва да последва съвета по-горе и да си вземе едно GTX950.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя грешка, картата е била ATI Radeon HD 2600 PRO, така че предположението ми не е правилно.

Аз друго се чудя, PotPlayer нали си ползва собствени кодеци? Тогава какво общо биха имали системните кодеци, които и да са омазани ако не ги зададеш ръчно да се полват, не би трябвало да влияят?

Нека все пак авторът да пробва с SMPlayer за Win.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той е инсталирал/деинсталирал една камара плеъри и кодек пакети ,всичко е станало една боза .Трябва да махне всичко и да сложи само един плеър със вградени кодек пакети .И не би следвало да има проблеми с подобен формат видео :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По някой път и кодировката е кофти. При мен наскоро се случи, два поредни епизода от сериал да са Н.265, с единия- никакъв проблем, другия крашва Potplayer-а. Същото стана и преди 2 месеца с друг файл Н.265, но тогава го сметнах за случаен бъг

Все пак, послушайте съветите и не инсталирайте по няколко плеъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло пазя само чист BSPlayer, защото го ползвам от много дълго време и съм свикнал, а и освен това автоматично намира бг субтитри при пускането на филм, което не знам кой друг плеър прави. Сега ще пробвам SMPlayer да видим. Ще проверя и другите серии, заради това което @firestarter каза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

H264 е формата, вярно компресията е по-малка, но и системните изисквания са по-малки и тръгва на почти всеки компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма брате, нищо не излезе от SMPlayer. Въпрос: как да конвертирам в нещо по-ядливо като например mp4?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 6 часа, Yordan Videnov написа:

Няма брате, нищо не излезе от SMPlayer. Въпрос: как да конвертирам в нещо по-ядливо като например mp4?

Ето ви една безплатна и добра алтернатива за конвертиране. Има достатъчно формати, които ще Ви устроят. Работи се съвсем лесно с програмата.

https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=56404

На снимките по долу  съм ви посочил как да изберете входния файл, как да изберете изходният и най важно! Можете да си задавате размера на изходния файл да е такъв, че да запълва максимално един DVD диск при евентуално записване на носител. Преди това трябва да си зададете от падащото меню с каква резолюция да запишете изходният файл. Пожелавам Ви успех!

Снимка001.jpg

Снимка003.jpg

Снимка004.jpg

Снимка005.jpg

Снимка006.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не работи с H.265 или на мен ми се струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали ти казах почистване понеже едва ли ти се прави чиста инсталация. Под почистване разбирай всичко не само пакетите но и плеарите включително BS.

Нито работи кадърно с хард. ускорение на картата а на всичко отгоре е платен и с разни гадости в инсталатора просто абсурдно недоразумение.

Като махнеш всичко рестартирай пусни едно чистене със CCleaner (все пак разгледай в Ц-то за остатъци) и инсталирай - https://mpc-hc.org/

Като пуснеш x264 виж долу в левия ъгъл изписва ли [H/W]. Ако го изписва всичко е ОК ако ли не значи нещо не е наред. 

И не забравяй преди да пуснеш филма да спреш торент клиента. 

пс. Колкото до х265 вече ти казах че е мисия невъзможна с тоя хардуер и няма софтуерно решение. Конверта пък е тотално безсмислие!

Всичко което го има на х265 го има на х264 както и на XviD. Всъщност доста неща ги няма на x265 тъй като все още не е толкова разпространен.

Друго в случая не е по-качествен просто позволява по-голяма компресия демек малко по-малък размер за същото качество та може да минеш и без него.

Отделно конверта без значение от настройките скапва качеството а заради никаквия процесор ще продължи часове та е чист мазохизъм. 

пс2. Хубавия образ и звук искат съответния хардуер. Ако гледаш на стар монитор или HDready телевизор едва ли ще видиш разлика с 720p.

Звука е още по-съмнително да му усетиш разликата. Ако файла е с DTS аудио единствено натоварването ще е по-голямо.

Истината е че през телевизора или стерео колонки всичко друго ще се и чува по-ясно освен че ще е по-леко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен зора ми беше, че с този 8Mbps интернет тегленето на 5GB отнема към 2 часа и нещо, а оптичен в близкия половин век ми обещаха да не стигне до моята улица. Затова веднъж като съм се набутал с x265, да го изгледам поне. То всичкото е от акъл... Като циганчетата, които си купили сапун вместо кашкавал. Той се пенел, пенел, а те го ядели ли ядели и едното казало: "Ще ядем, нали пари сме давали." Както и да е. Сега ще разчистим малко бозата от плеърите. Все пак мерси, че ме светнахте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие четете ли изобщо кой е кодека ? Как ще гледа x265 HVEC   със карта и процесор   дето не са чували за тоя формат ? То хардуерно  не се поддържа бе хора тоя формат . Това се оправя само с  нова видео карта която има поддръжка на тоя кодек.   Този кодек се поддържа от :

Intel 6th-generation ‘Skylake’ Core processors or newer
AMD 6th-generation ‘Carizzo’ APUs or newer
AMD ‘Fiji’ GPUs (Radeon R9 Fury/Fury X/Nano) or newer
Nvidia GM206 GPUs (GeForce GTX 960/950) or newer
Other Nvidia GeForce GTX 900 series GPUs have partial HEVC hardware decoding support
Qualcomm Snapdragon 805/615/410/208 SoCs or newer. Support ranges from 720p decoding on low-end parts to 4K playback on high-end parts.
Nvidia Tegra X1 SoCs or newer
Samsung Exynos 5 Octa 5430 SoCs or newer
Apple A8 SoCs or newer
Some MediaTek SoCs from mid-2014 onwards

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъжки ти правиш ли разлика между софтуер и хардуер ?  Може да има каквито си искаш кодеци в тази или която и да е програма но няма  какво да ползва конкретно този кодек защото в завода не са сложили съпорт на същия. Как да ти го напиша та да го проумееш  и да спреш да пишеш  глупости ? Със видео и процесор на 6 години ше ми гледаш  тоя кодек кога цъфнат налъмите. Този кодек е за 4К  видео  а картата и процесора не са правени за него. И къде видя компютър  на  линка като това е пакет с кодеци ? То и новото VLC  2.2.2 има вграден тоя кодек но  като пусна клип и компа от подписа  умира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

h.264 на 1080 p ще му чете при правилно инсталиран ЕДИН плеър ,може след толкова инсталиране/деинсталиране да е омазано нещо в ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но той не пита за  h.264  в случая  а за рипнато 4К видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тая работа не става със семки и бонбонки,иска си корав хардуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Screenshot_20160529_081740.jpg

2.2.x Features
CORE
Auto-rotation of phone movies, to fight Vertical Video Syndrome
Resume playback where you left off
Extensions API and repository to download extensions directly from the application
GPU 0-copy support for decoding and displaying using hardware
Improved support for UltraHD codecs, notably H.265 and VP9
Subtitles download from the web, using OpenSubtitles
Audio core upgrade, notably to support short samples
FORMATS
Support for BD-Java menus and overlay in Blu-Ray
Acceleration of VP9 and H.265/HEVC decoders
Rewritten support for WMV, Ogg, MP4 and AVI, notably for seeking
Support for encoding in H.265, Opus and VP9
Support for WebVTT, Ogg/VP8, Opus/MKV, CAF
Support for THP, Renderware and Escape Replay videogames files
Support for SRT language detection
ACCELERATION
GPU 0-copy decoding-rendering for Android using MediaCodec
GPU accelerated auto-rotation, in OpenGL, Direct3D and Mediacodec
GPU 0-copy decoding-rendering for Linux using VDPAU
Support for HLSL shaders in Direct3D video output
Media Foundation Transform audio and video decoder for Windows Vista/7
GPU 0-copy decoding-rendering for RaspberryPi using MMAL
OpenMAX IL improvements for Android, Linux and rPi
Support GStreamer codecs on Linux
CODECS / PROTOCOLS
Support for MMS split streams for audio selection (European Parliament)
Support FTPS (FTP/TLS) protocol
New decoder for VP8 and VP9 using libvpx for Linux distributions without avcodec
Improvements on Teletext, Subrip, and Tx3g subtitles
Support for MSN audio, Atrac3+, VP7, Bink, TAK, On2 AVC, DK3, DK4
Support for IMC, Vivo g723.1, Smacker, FIC, Auravision, Canopus Lossless
Support x264 and FFv1 codecs RGB modes

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимки не искам а искам да четеш повече и да даваш правилни съвети. Не може 10 човека да пишете само тъпотии и да давате съвети за разни плеъри при положение ,че се пита за нещо съвсем различно. Отговорено му е още във 2-ри пост на темата ясно,точно и конкретно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Donchevv
      здравейте от няколко дни се опитвам да заснема видео на GTA5 (FiveM) със следните компоненти: GTX 1060 3 GB , i7 4770k, RAM 16GB, SSD 240GB , HHD - samsung 7TB. HHD2 - Adata 1TB, захранване 630W ....
      като започна да записвам при 1080p клиповете се размазват ( показват се пикселите) Ето и няколко клипа и искам да ви попитам дали и при вас се показват ...:
      Клип №1: https://youtu.be/9-1R4hUjuUE
      Клип №2: https://youtu.be/K5qV06t2mog
      това са клиповете които направих ... ако може да ми кажете вие как се вижда от ваша гледна точка.. 
      мой приятели ме посъветваха от биоса да си включа (XMP) дали ще помогне ....благодаря предварително 🙂
    • от Василена Тодорова
      Карам Peugeot 206. Със стария CD player имах проблем - изключваше се, загряваше, не тръгваха някои дискове и го сменх с нов - Alpine. Сега, когато увелича музиката не се изключва, но прекъсва. Четох по форуми, че може би не достига достатъчно ток до колоните (тънки жици) или че акумулатора е твърде слаб. Та, мисълта ми е дали трябва да сменя колоните или проблемът идва отдругаде.

• от Свали Музика Видео
      X-Down Video Downloader е програма за изтегляне и конвертиране на клипове.
      Поддържа много сайтове от които можете да сваляте клипове vbox7, facebook, dailymotion, youtube, videoclip.bg и др. 
      Можете да конвертирате избран от Вас клип в следните формати : 
      - MP3 (Mpeg Audio Layer 3)
      - MP4 (Mpeg-4 Video)
      - AVI (Audio-Video Interleaved)
      - WMV (Windows Media Video)
      - MKV (Matroska Video)
      - WEBM (HTML5 Webm Video)
      - MOV (QuickTime Video)
      - FLV (Flash Video)
      - MPEG-1 (MPEG-1 Video)
      - MPEG-2 (MPEG-2 Video
      Линк за изтегляне: X-Down Video Downloader 2.0
    • от cybercop
      Инсталирах gnome-mpv за да го тествам. Плеъра се оказа добър, каквито са в момента и почти всички. Проблемът е, че графични интерфейс е проста кутийка само с бутони за управление. Няма опции за настройки, добавяне на субтитри и т.н. Вместо настройките в вкарана опция да се внесе конфигурационен файл за MPV.
      Моля, ако някой ползва този плеър да ми прикачи потребителската конфигурация на MPV (предполагам, че е в папка .config) за да го редактирам при нужда. Засега, единствената промяна, която трябва да направя е да сменя кодировката на субтитрите с 1251.
      Благодаря предварително за съдействието !
    • от mikrotik
      Здравейте ! Имам следният проблем - докато гледам ТВ на лаптопа - през 20 - 30 мин. ми излиза това съобщение : error: cannot load m3u8 ... - и се появява без значение от кой сайт гледам ТВ ... Някакви идеи как да се справя с това, много е неприятно, при един Refresh на web - страницата stream-a тръгва отново, но на всеки 20 - 30 мин. трябва да обновявам, което е гадно ... Прави го и на IE ,и на Firefox, включително и на Chrome ...OS - Windows 7, player - Adobe Flash, допълнително и VLC player - последни версии ...Очаквам мнения по въпроса !

• Дарение

• Добави ново...