Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

xXx*Triple*xXx

Странен процес в TaskManager при Windows XP

Препоръчан отговор

Привет ;) преди малко забелязах странен/подозрителен процес в taskmanager-a ми процеса беше с името HelpSvc.exe . Някой ако може да ми даде малко подробна информация за този процес какво е предназначението му за какво служи и най важното някъв вирус ли е или това е процес към самия windows ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, XxeoN написа:

Процес на windows е.Обаче има едно но-цък

Това го видях одеве но нищо не разбрах :( Някой ако може ми обясни малко по подробно за процеса каква функция изпълнява/за какво служи каква цел има в самия windows ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е процес стартиращ се от операционната, имащ за цел да  "помага", за отстраняването на грешки или проблеми в уиндоус. Само дето създава повече ядове. Спри го.

Предполагам си поддържаш системата, но както е посочено и в линка на  XxeoN, почиствене и проверка на системата за грешки е препоръчителна профилактика.

Цитат

A clean and tidy computer is the key requirement for avoiding problems with HelpSvc. This means running a scan for malware, cleaning your hard drive using cleanmgr and sfc /scannow, uninstalling programs that you no longer need, checking for Autostart programs (usingmsconfig)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, firestarter написа:

Това е процес стартиращ се от операционната, имащ за цел да  "помага", за отстраняването на грешки или проблеми в уиндоус. Само дето създава повече ядове. Спри го.

Предполагам си поддържаш системата, но както е посочено и в линка на  XxeoN, почиствене и проверка на системата за грешки е препоръчителна профилактика.

Сега се сещам,че когато днес пуснах компа отдолу в лентичката ми излезе едно балонче в което пишеше има неизползвани икони на работния плот щракнете за почистване или нещо подобно но аз го махнах сигурно заради това се е стартирал този процес ;) Да поддържам системата веднъж седмично пускам сканиране с malware-bytes преди малко пак пуснах една проверка нищо подозрително не ми намери :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не ти ли излиза мехурче, на което да пише " приятел, до кога ще се мъчиш с тази допотопна операционна система?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем ако му е достатъчна за целите, нека си я държи.

Виж фирмата в която работя, все още "изтезават" 2ма от колегите с XP-ta на компютри с по 500мб рам(те пък, отгоре на всичкото, не ги и гасят). Единия, за предния месец, има 4 отиване и връщане до София за ремонт. Само с парите за куриер можеше да се купи нов... Това не знам как се оправдава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, B3M2W0 написа:

А не ти ли излиза мехурче, на което да пише " приятел, до кога ще се мъчиш с тази допотопна операционна система?"

Не мисля,че това има нещо общо с заглавието на темата този коментар с нищо няма да ми помогне ;) Не,че нещо ама ако не можеш да кажеш нещо хубаво по добре не казвай нищо !!! Не всеки има възможност да има компютър на който да сложи Windows 7 или някоя от по новите версии ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, мислех, че ще го приемеш като шега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, firestarter написа:

Ем ако му е достатъчна за целите, нека си я държи.

Виж фирмата в която работя, все още "изтезават" 2ма от колегите с XP-ta на компютри с по 500мб рам(те пък, отгоре на всичкото, не ги и гасят). Единия, за предния месец, има 4 отиване и връщане до София за ремонт. Само с парите за куриер можеше да се купи нов... Това не знам как се оправдава.

Всички плюят Windows XP стар бил боклук бил кво ли още не ама както има един лаф класиката си е класика ;) Уж нови системи а постоянно проблеми е примерно тоя Windows 8 като излезе тука из форумите постоянно теми с проблеми : проблем с драйверите,проблем с програмите грешки имало,проблем с игрите и кво ли още не ся Windows 10 и той от както излезе при някой само проблеми уж ново ново ама проблемно !!!

преди 2 минути, B3M2W0 написа:

Извинявам се, мислех, че ще го приемеш като шега...

Няма нищо спокойно :) Щот нямаше нищо общо с заглавието на темата и с нищо нямаше да ми помогне коментара попринцип в форумите тука колегите трябва си помагаме един на друг кой с каквото може/кой каквото знае да сподели с друг и така !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, xXx*Triple*xXx написа:

Не мисля,че това има нещо общо с заглавието на темата този коментар с нищо няма да ми помогне ;) Не,че нещо ама ако не можеш да кажеш нещо хубаво по добре не казвай нищо !!! Не всеки има възможност да има компютър на който да сложи Windows 7 или някоя от по новите версии ;)

Само от любопитство! Ако става дума за машината от подписа ти, то аз съм качвал на такава и 7-ца! Вярно трябва да пипнеш тук и там!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...а с едно линуксче... направо ще лети :)

Оставете човека да си ползва компа, както намери за добре. Преди две години смених на баща ми уиндоуса от XP на 8.1...без да го питам:huh:...още ми се сърди кат се сети. :17:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 часа, xXx*Triple*xXx написа:

Всички плюят Windows XP стар бил боклук бил кво ли още не ама както има един лаф класиката си е класика ;) Уж нови системи а постоянно проблеми е примерно тоя Windows 8 като излезе тука из форумите постоянно теми с проблеми : проблем с драйверите,проблем с програмите грешки имало,проблем с игрите и кво ли още не ся Windows 10 и той от както излезе при някой само проблеми уж ново ново ама проблемно !!!

Факт - отживелица е! Преди време и на мен ми бе изключително трудно да преглътна, че има и друго освен ХР! 

ХР се и бъгавичък! Наблюдава се вече и софтуерна несъвместимост т.е. доста програми и приложения не искат вече да работят под ХР

Тук бе споменато нещо за 8.1 Една ОС, която започна да се преоткрива! Лека стабилна и безпроблемна, сигурна, като при това дава предимствата на 10! За плашешщото "Старт меню" е измислена праграмка ,която може да го доведе до вид XP Умело пипната и с изключени екстри и услуги, то ще е със сигурност работоспособна и на вашата машина! Изпробвай и повече няма да се сетиш за ХР.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Марио Проданов
      Здравейте! Имам следната задача -> да напиша програма, която чете вход от последователности от латински букви. Т.е. имам предвид при входа да напиша малки латински букви и на изхода да извежда големи. 
      Написах програмата, но след компилиране ми изкарва грешката -> ISO C++ forbids comparison between pointer and integer.
      Ако някой може да помогне ще му бъда много благодарен.  
      Благодаря за отделено време и внимание!
      Под описанието е CPP файла. 

Array.cpp
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Направо към въпроса ми ? Одеве преди 2 часа като станах и пуснах компа нали както си му е реда изчаках да зареди и после отворих Google Chrome и чакам да зареди по едно време незнайно защо отворих TaskManager да видя кво става там и забелязах 3 процеса с име : software_reporter_tool.exe които бяха активни не повече от 15 секунди след това всичките изчезнаха Тръгнах да търся из форумите нещо ако мога да намеря за тези процеси някъде пише,че това били на Google Chrome няква добавка на други места пише,че този файл било някъв вирус инсталиращ се за следене и кражба на лични данни и честно казано вече се обърках незнам на кое да вярвам Някой ако с нещо може да ми бъде полезен и знае нещо относно проблема нека да пише !!! 

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден хора Одеве преди около 2-3 часа когато тръгвах за работа преди да спра компа забелязах в Task Manager един процес с име wbengine.exe .И така както си му е реда спрях компа нямах време да търся в нета информация за процеса,защото щях да закъснея ... и сега пиша тази тема от телефона нета тук е малко бавен и се надявам някой да има полезна информация с която да ми помогне да разбера повече за този процес ? Windows-а е 7 64 битов Ако знаете нещо с което можете да ми бъдете полезни относно този процес пишете някой коментар Мерси Предварително
    • от Veselin Chokoev
      Търся програма за (полу)автоматизирани процеси за Windows.
      Например качвам 10 снимки във facebook.
      Програмата запомня какво съм направил и като я пусна на другият ден - да повтори процеса, т.е. да качи снимките сама.
      (Например има едни добавки-макроси за браузър, вършат някаква частична работа )
  • Дарение

• Добави ново...