Премини към съдържанието
mcm

Мислите ли, че има живот след смъртта?

Препоръчан отговор

Виж сега, на базата на тези стихове не твърдя нито че някой от починалите ще се спаси нито нещо от сорта. Аз нямам представа защо Исус е слезнал да им проповядва това Бог знае защо. Всъщност сега се сетих че ако четем малко по надолу си го пише защо, макар да остава доста неясно още, за това аз не смея да твърдя че някой ще се спаси или не, това не е моя работа.

1Pe 4:6 понеже затова се проповядва благовестието и на мъртвите, тъй щото, като бъдат съдени по човешки в плът, да живеят по Бога в дух.

Питам те сега, ако мъртвите не съществуват как така им се проповядва благовестието? Как така Исус умъртвен по плът и оживотворен по дух слезна при тях? Словото е много ясно относно това. Веднъж питах една доста известна адвентиска няма да и казвам името, как ги разбира тия стихове и тя почна да мисли и в крайна сметка нищо не измисли и каза че е забравила какво точно се има в предвид но имала няква книжка дето пишело. Това обаче не е отговор при мене, няма да търпя разни книжки които да кривят и словото и да го тълкуват на базата на свободните съчинения на дадени хора и на места за които то говори ясно без никакво място за съмнение или тълкуване да ми ходят до седем кладенеца за вода:speak:

Sithrow,

На този ти стих има много лесен отговор. Но би трябвало сам да си отговориш, вместо да показваш колко много си се отдалечил от Божието слово.

Виж два стиха по-горе:

1 Петр. 4: 4. Относно това те се и чудят, и ви хулят за гдето не тичате с тях в същата крайност на разврата;

Говори ли се за починали или се говори за хора, които са духовно мъртви?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sithrow,

На този ти стих има много лесен отговор. Но би трябвало сам да си отговориш, вместо да показваш колко много си се отдалечил от Божието слово.

Виж два стиха по-горе:

1 Петр. 4: 4. Относно това те се и чудят, и ви хулят за гдето не тичате с тях в същата крайност на разврата;

Говори ли се за починали или се говори за хора, които са духовно мъртви?

Поздрави!

Поредният изваден изцяло от контекста стих... просто нямам думи, поне ти вярваш ли си? :whist:

1Pe 4:3 Защото доволно е миналото време, когато сте живеели така, както желаят да живеят езичниците, като сте прекарвали в нечистоти, в страсти, във винопийства, в пирования, в опивания, и в омразните идолослужения.

1Pe 4:4 Относно това те се и чудят и ви хулят за гдето не тичате с тях в същата крайност на разврата;

1Pe 4:5 но те ще отговарят пред Онзи, Който скоро ще (Гръцки: Е готов да.) съди живите и мъртвите,

Много ясно се вижда че Петър говори за начина на живот на езичниците които живеят в разврат и склед това казва

1Pe 4:6 понеже затова се проповядва благовестието и на мъртвите, тъй щото, като бъдат съдени по човешки в плът, да живеят по Бога в дух.

Съвсем отделни групи от хора са това, едни са езичниците а другите предполагам са това

1Pe 3:19 с който отиде да проповядва на духовете в тъмницата,

1Pe 3:20 които едно време бяха непокорни, когато Божието дълготърпение ги чакаше в Ноевите дни, докато се правеше ковчега, в който малцина, тоест, осем души, се избавиха чрез вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе,пичове,вие двамцата що не вземете да се съберете и няколко дни само да си четете един на друг цитати от Библията? Имам чувството,че ще си изкарате супер! :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе,пичове,вие двамцата що не вземете да се съберете и няколко дни само да си четете един на друг цитати от Библията?

Имам чувството,че ще си изкарате супер! :hush:

На мен не ми харесва как ги излагат! Исках на няколко пъти и да кажа - от кои библии ги вадите тези цитати?

Мисля не е от Синодалното издание на Библията!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе,пичове,вие двамцата що не вземете да се съберете и няколко дни само да си четете един на друг цитати от Библията?

Имам чувството,че ще си изкарате супер! :hush:

Петленце защо искаш да развалиш хубавия цирк.Всеки ден ли срещаш хора които спорят дали мъртвите се нуждаят от проповед?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Петленце защо искаш да развалиш хубавия цирк.Всеки ден ли срещаш хора които спорят дали мъртвите се нуждаят от проповед?

Има си цяла тема с диктовки на мъртви - щом могат да диктуват, значи имат нужда от проповед. :)Упс, то диктовките били от проповедниците...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен не ми харесва как ги излагат! Исках на няколко пъти и да кажа - от кои библии ги вадите тези цитати?

Мисля не е от Синодалното издание на Библията!!

Здравей!

Ако искаш да си наясно с това, което казва Божието слово, то е добре да четеш Библия, която не включва апокрифи. Защото там, където има книги, които са нещо от народното творчество, едва ли ще разбереш истината.

А ако искаш да четеш различни Библия и да сравняваш, можеш да го направиш и тук:

http://bible.netbg.com/bible/paralel/bible...v1=16&v2=16

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислите ли, че има живот след смъртта? :blink:

Живот - не , но според мен има някакво съществуване ( незнам дали " съществуване " е точната дума ) ...

Редактирано от ToBy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живот - не , но според мен има някакво съществуване ( незнам дали " съществуване " е точната дума ) ...

Здравей!

Живот и съществуване е едно и също. Тук не става въпрос за разлика между бедност и богатство или за разлика между известен или неизвестен човек. Става въпрос за наличие на съзнание. Ако няма живот, няма съзнание. А като няма съзнание, то как мъртвият може да разбира какво става около него?

Ето в това е разликата: живият има живот и следователно има съзнание; мъртвият няма живот и естествено не съзнава. Не може да няма живот и същевременно да се разсъждава нещо "полу". Когато изгасиш тока, дали крушките продължават да светят до известна степен или напълно изгасват?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След смъртта няма живот.В Библията,книгата Еклесиаст е эаписано,че мъртвите не энаят нищо.Следователно смъртта е състояние при което човек просто престава да съществува до деня на въэкресението при което едни ще бъдат възкресени за вечен живот,а други за наказание, на всекиму според делата му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След смъртта няма живот.В Библията,книгата Еклесиаст е эаписано,че мъртвите не энаят нищо.Следователно смъртта е състояние при което човек просто престава да съществува до деня на въэкресението при което едни ще бъдат възкресени за вечен живот,а други за наказание, на всекиму според делата му.

Здравей, toresa!

Бих се радвал да се включиш в дискусията. Вероятно обясненията ти биха помогнали на други хора да разберат състоянието на починалите. Когато един човек твърди нещо, което се различава от общоприетите схващания, мнозина го отхвърлят като невярно. Но когато повече хора поясняват какво казва Библията, има вероятност останалите да се замислят!

Бог да бъде с теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тука много се цитира Еклесиаст, ама май не разбирате и вие защо.Еклесиаст е книга написана да ни покаже живота без Бога до какво се заключава.Оттам и повтарящата се фраза "пос Слънцето".Еклесиаст е книга на безнадежността.И не забравяйте, че имаме по-превъзходен, Нов Завет и Исус Христос, Който е негов посредник.И само Исус се е завърнал от мъртвите и само Той е капацитет да каже какво има отвъд смъртта.Разбира се , за всеки, който приема Неговите думи за авторитет.Той и приживе говореше за това и употребяваше изрази като "външната тъмнина", "плач и скърцане със зъби", каза известната история със Лазар и богаташа и защо я каза според вас?Тя е толкова ясно послание.Мислите ли, че това са метафори?Исус никога не си позволи да говори празни приказки, всички Негови думи се отнасят за конкретни неща или илюстрират определени принципи.В крайна сметка Исус от какво ни спаси, не ли от ада?Да, адът е хвърлен в огненото езеро накрая, но адът не е място на застинали мъртви души.Адът е временно обиталище на осъждение под властта на Сатана.Исус отиде в ада, защото Той понесе греха на кръстта, пише че Той стана грешник, също като нас.В Библията пише: заплатата(последствията) от греха е смърт.И още: всеки който върши грях, слуга е на греха.Може да се замислите, на кого или на какво служите.Исус не отиде в ада да спаси грешниците там.По-скоро си мисля(мое мнение), че Той отиде там да възвести, да занесе новини, че спасителното дело в Божият план е факт и завършено.Че Той е платил цената за греха.И може би да вземе със Себе Си старозаветните светии.Затова се казва, че е проповядвал благовестието, а какво е благовестието?Вестта, че Исус умря за нашите грехове и ние можем да имаме вечен живот.Че можем да се приближим до Бога, без страх.В Стария Завет, само първосвещеника и то веднъж в годината е влизал в Светая Светих, най-святото място, Божието присъствие и то не без кръв.Ако някой друг е дръзнел или пък свещеника в неподходящото време, по неподходящия начин, е следвало едно-смърт.Има записани такива случаи.В посланието към Евреите пише: Страшно е да попадне човек в ръцете на живият Бог.Когато Бог се яви на Мойсей, Той каза: Аз съм Бог Авраамов, Бог Исааков и Бог Яковов.Това е цитирано и в Новият Завет и коментара е :Той не е Бог на мъртвите, а на живите.След смъртта си, тези хора не са престанали да съществуват или да са изпаднали в някакво сънливо състояние.Когато някой праведник(царе най вече) е умирал в Стария Завет пише: и прибра се при бащите си.Сиреч, при предците си, които също като него са били праведни.И Исус каза, че тези хора са били в лоното Авраамово, защото Авраам е наречен баща на вярата.И те там са чакали и са получавали утеха, до времето когато лично Исус е слязъл там след смъртта си и е занесъл новината за победата над Сатана и смъртта.А хората, които умират с вяра в Бога, с тях какво се случва?И те ли спинкат някъде?В Откровение е записано за тези, които са били заклани заради свидетелството за Исус как викат към Бога: докога Боже ...и т.н.Дали бълнуват или какво?Адът наистина е преходно състояние, но богаташа пише, беше на мъки в пламъци.И това не е огненото езеро.Исус нямаше как по ясно да го каже и да го покаже.Трябваше ли да повтори?И мога да завърша с думите на Авраам, към богаташа.И от мъртвите да възкръсне някой, пак няма да повярвате.И то за капак на всичко един възкръсна и тези думи се изпълняват и днес.Пожелавам на всички радостно посрещане на новата година, повече вяра в Този, Който се е родил тия дни, преди около 2000 години и повече мир на вас и вашите семейства.Бъдете благословени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Никъде в Библията не пише, че "адът" е временно обиталище на починалите. Освен ако не приравниш "ад" с гроб. Защото това е именно значението на тази дума. Всички починали са в гроба. И точно това Христос казва:

Йоан 5:28-29 28. Недейте се чуди на това; защото иде час, когато всички, които са в гробовете, ще чуят гласа Му,

29. и ще излязат; ония, които са вършили добро, ще възкръснат за живот, а които са вършили зло, ще възкръснат за осъждане.

Христос не казва, че ще дойдат от някакво място за мъчение, или от чакалня, а ОТ ГРОБОВЕТЕ".

Що се отнася до "Еклисиаст", знаеш ли кой е той? Мислиш ли, че Соломон би говорил празни приказки?

Между другото, където и да отвориш Божието слово, няма да намериш нито дума за живот след смъртта. Например виж какво пише в "Йов":

Йов 3:11-13 11. Защо не умрях при раждането,

И не издъхнах щом излязох из утробата?

12. Защо ме приеха коленете?

Или защо съсците, за да суча?

13. Защото сега щях да лежа и да почивам; щях да спя;

Тогава щях да съм в покой.

Да пише, че щял да бъде в "чакалнята"? Или, че ще се мъчи?

Виж какво казва и "Даниил":

Данаил 12:2 2. И множеството от спящите в пръстта на земята ще се събудят, едни за вечен живот, а едни за срам и вечно презрение.

Може ли човекът да съществува след смъртта си, а след това да излезе от пръстта?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мислиш ли, че приемаш прекалено буквално Библията?Мое мнение е, че Книгата е написана не да се чете с очите, а с душата. (който трябва ще ме разбере)

Може ли човекът да съществува след смъртта си, а след това да излезе от пръстта?

Поздрави!

Душата е същността на човека, следователно може да съществува след смъртта си, тъй като в пръстта остава единствено тялото, а душата- където и е отредено.

Йоан 5:28-29 28. Недейте се чуди на това; защото иде час, когато всички, които са в гробовете, ще чуят гласа Му,

29. и ще излязат; ония, които са вършили добро, ще възкръснат за живот, а които са вършили зло, ще възкръснат за осъждане.

Не самите тела чуват гласа Му, а вечните души.Чрез Неговия зов те ще се завърнат по телата си и ще възкръснат, за да бъдат съдени

Евреи 9:27 И тъй като е определено на човеците еднаж да умрат, а след това настава съд,

Редактирано от John___ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Няколко пъти вече се подчертава всички които са в гробовете, а какво казва Библията за тези които не са в гробове ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Няколко пъти вече се подчертава всички които са в гробовете, а какво казва Библията за тези които не са в гробове ?

1Th 4:16 Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на арахангел и при Божия тръба; и мъртвите в Христа ще въскръснат по-напред;

1Th 4:17 после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.

1Th 4:18 И тъй, насърчавайте се един друг с тия думи.

Светиите които са останали живи до идването на Христос ще бъдат преобразени в миг на око и ще посрещнат Исус във въздуха. Колкото до другите останали живи народи Исус казва че ще бъдат събрани и съдени и някой ще бъдат избити а някой ще останат живи и ще влезнат в 1000 годишното царство.

Mat 25:31 А когато дойде Човешкият Син в славата Си, и всичките [свети] ангели с Него, тогава ще седне на славния Си престол.

Mat 25:32 И ще се съберат пред Него всичките народи; и ще ги отлъчи един от други, както овчарят отлъчва овцете от козите;

Mat 25:33 и ще постави овцете от дясната Си страна, а козите от лявата.

Mat 25:34 Тогава Царят ще рече на тия, които са от дясната Му страна: Дойдете вие благословени от Отца Ми, наследете царството, приготвено за вас от създанието на света.

Тези които са от дясната му страна не са светиите които са били възкресени и преобръзени защото се казва още

Mat 25:35 Защото огладнях и Ме нахранихте; ожаднях и Ме напоихте; странник бях, и Ме прибрахте;

Mat 25:36 гол бях и Ме облякохте; болен бях и Ме посетихте; в тъмница бях и Ме споходихте.

Mat 25:37 Тогава праведните в отговор ще му кажат: Господи, кога Те видяхме гладен, и Те нахранихме; или жаден, и Те напоихме?

Mat 25:38 И кога Те видяхме странник, и Те прибрахме, или гол и Те облякохме?

Mat 25:39 И кога Те видяхме болен или в тъмница и Те споходихме?

Mat 25:40 А Царят в отговор ще им рече: Истина ви казвам: Понеже сте направили това на един от тия най-скромни Мои братя, на Мене сте го направили.

Много ясно се вижда че Исус им показва милост защото са се отнасяли добре към неговите братя които са били в страдания гонения глад и жажда а както знаем негови братя са тези които изпълняват волята на Отец.

Mat 12:50 Защото, който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата, той ми е брат и сестра и майка.

Mat 25:41 Тогава ще рече и на тия, които са от лявата Му страна: Идете си от Мене, вие проклети, във вечния огън, приготвен за дявола и за неговите ангели.

Mat 25:45 Тогава в отговор ще им рече: Истина ви казвам: Понеже не сте направили това на ни един от тия най-скромните, нито на Мене сте го направили.

Да Бог ще раздели народите и ще ги съди имаме и много старозаветни пророчества за това.

Joe 3:2 Ще събера всичките народи Та ще ги сведа в Иософатовата (Т.е., Господ съди) долина, И там ще се съдя с тях Поради людете си и наследството си Израиля, Когото разпръснаха между народите.

Joe 3:11 Съберете се и дойдете отвред всички народи, Та се натрупайте заедно; Господи, нарави да слезнат там юнаците ти.

Joe 3:12 Нека станат народите и дойдат В Иосафатовата долина; Защото там ще седна да съдя всичките околни народи.

Joe 3:13 Пускайте сърпа в жетвата, защото е узряла; Дойдете, тъпчете, защото линът е пълен, И каците се преливат; Понеже нечестието им е голямо.

Joe 3:14 Множества, множества в долината, дето ще се отсъди за тях; Защото близо е денят Господен в долината дето ще се даде присъдата.

Joe 3:15 Слънцето и луната ще потъмнеят, И звездите ще оттеглят светенето си.

Joe 3:16 И Господ ще изрикае от Сион, И ще издаде гласа си от Ерусалим; Небето и земята ще се потресат; Но Господ ще бъде прибежище на людете си, И крепост на Израиляните.

Joe 3:17 Така ще познаете, че Аз Съм Господ вашият Бог, Който обитавам в светия си хълм Сион; Тогава Ерусалим ще бъде свет, И чужденци няма вече да минават през него.

Joe 3:18 В оня ден От планините ще капе мъст, И от хълмите ще тече мляко, И по всичките Юдови дерета ще текат води; А из дома Господен ще избликне извор, Който ще пои Ситимската долина.

Joe 3:19 Египет ще запустее, И Едом ще бъде гола пустиня, Поради насилието, сторено към Юдейците; Защото са пролели невинна кръв в земята им.

Joe 3:20 А Юда ще бъде населен до века, И Ерусалим из род в род.

Joe 3:21 И чрез наказание ще изкарам за чиста кръвта, която още не съм изкарал; Защото Господ обитава в Сион.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти какво по-конкретно питаш?

Библията е най-конкретната книга, ако някой няма нещо против.Библията е Божие Слово, не забравяйте, Бог е имал в предвид точно това, което е написано, няма нужда от извъртания.Приемам нещата, които са казани ясно, абсолютно буквално.Пример.Исус каза във връзка със едно убийство на едни хора от Пилат:Ако не се покаете, всички така ще загинете(Лука 10 гл.)Той не казва някои от вас, Той казва, всички.Аз това го приемам буквално.Притчите на Исус, различни картини и символи в Стария Завет, изразяват определени принципи или са направо пророчества, те имат нужда разясняване.Библията има многообразен език, но темата й е една.Какво значи да чета с душата, за какво са ми очите в такъв случай?Бог казва:Сине мой, приеми думите Ми, размишлявай над тях, пази ги.... и т.н.Това е в Притчи 4 глава.Четейки и размишлявайки върху Божиите думи и приемайки ги за авторитет и истина и изпълнявайки ги, това е всичко, което Бог иска.Да вярваме в Словото Му и да го изпълняваме.Исус каза, това Слово ще ни бъде стандарт и мярка за съд.Да, хората ще излязат от гробовете, но май забравяте, че човек не е само тяло.Защото в същия Еклесиаст дето ми го цитирате пише: Кой знае, че духът на човека отива при Бога, който го е дал, а тялото се връща в пръстта.Това за илюстрация, че тялото на човека е едно, а духът(или нематериалната част) е друго.И при смъртта тялото отива в пръстта, но нематериалната част къде отива?Но докато материалната е в гроба и се разлага, къде е нематериалната, спинка някъде?Това, на което се вика личност.И при възкресението Бог ще съедини отново тези две части, материалната и духовната част на човека, ще повика от гробовете телата и от ада или рая душите.Какви са тези дето викат под престола в Откровение?Душите на закланите.И вече май стана дума, че "ад" на еврейески е "шеол", а на гръцки "хадес".Е, какво място описват тези думи, вземете някой речник на съответния език и готово.Ама и в крайна сметка, къв ви е проблема?Адът е място на мъчение, на сън, на ................ и аз не знам какво.На края и адът и всичко, което е в него отиват директно в огненото езеро, какво има толкова да му се мисли?Темата е дали изобщо има огнено езеро, рай, ад и някакъв живот, след като умрем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти какво по-конкретно питаш?

Библията е най-конкретната книга, ако някой няма нещо против.Библията е Божие Слово, не забравяйте, Бог е имал в предвид точно това, което е написано, няма нужда от извъртания.Приемам нещата, които са казани ясно, абсолютно буквално.Пример.Исус каза във връзка със едно убийство на едни хора от Пилат:Ако не се покаете, всички така ще загинете(Лука 10 гл.)Той не казва някои от вас, Той казва, всички.Аз това го приемам буквално.Притчите на Исус, различни картини и символи в Стария Завет, изразяват определени принципи или са направо пророчества, те имат нужда разясняване.Библията има многообразен език, но темата й е една.Какво значи да чета с душата, за какво са ми очите в такъв случай?Бог казва:Сине мой, приеми думите Ми, размишлявай над тях, пази ги.... и т.н.Това е в Притчи 4 глава.Четейки и размишлявайки върху Божиите думи и приемайки ги за авторитет и истина и изпълнявайки ги, това е всичко, което Бог иска.Да вярваме в Словото Му и да го изпълняваме.Исус каза, това Слово ще ни бъде стандарт и мярка за съд.Да, хората ще излязат от гробовете, но май забравяте, че човек не е само тяло.Защото в същия Еклесиаст дето ми го цитирате пише: Кой знае, че духът на човека отива при Бога, който го е дал, а тялото се връща в пръстта.Това за илюстрация, че тялото на човека е едно, а духът(или нематериалната част) е друго.И при смъртта тялото отива в пръстта, но нематериалната част къде отива?Но докато материалната е в гроба и се разлага, къде е нематериалната, спинка някъде?Това, на което се вика личност.И при възкресението Бог ще съедини отново тези две части, материалната и духовната част на човека, ще повика от гробовете телата и от ада или рая душите.Какви са тези дето викат под престола в Откровение?Душите на закланите.И вече май стана дума, че "ад" на еврейески е "шеол", а на гръцки "хадес".Е, какво място описват тези думи, вземете някой речник на съответния език и готово.Ама и в крайна сметка, къв ви е проблема?Адът е място на мъчение, на сън, на ................ и аз не знам какво.На края и адът и всичко, което е в него отиват директно в огненото езеро, какво има толкова да му се мисли?Темата е дали изобщо има огнено езеро, рай, ад и някакъв живот, след като умрем.

Колко по конкретно да попитам ?

Мисля, че въпроса е пределно ясен, моля и ако отговаряте да бъдете конкретни и ясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Sithrow ти е отговорил на въпроса.Това, че не го приемаш, твоя си работа.Сигурно имаш Библия под ръка, отвори, прочети.Ако не е така, кажи, тоя е лъжец.Просто е.Ако пък не искаш, пак твоя работа.Лично аз не разбрах точно какво питаш, затова попитах и аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички ни е страх от смъртта. Аз мисля почти всеки ден за това , което ме чака .Сега съм на 17г и намирам покой във факта , че не съм единствения , който е на "кантара"

Имам 3 извода за смъртта :

1.Умираме и просто преставаме да съществуваме.

-много е гаден този вариант , но какво да се прави.

2.Умираме и след това се прераждаме без памет от предишния си живот

-това е приемлив вариант и бих го предпочел пред първия

3.Умираме и както свидетелстват NDE (преживявания близки до смъртта предимно на хора преживяли клинична смърт)

-след смъртта се разделяме с телата си и можем да се видим отгоре "над нас"

-след това попадаме в тъмен тунел със невероятна светлина в неговия край

-в края на тунела стигаме място от светлина,дървета,поляни,треви,цвята.

-появява се човек-същество от светлина , който може да е:бог,починал роднина,ангел , друг

-той се представя и ти казва , че или ще останеш там -- или , че не ти дошло времето и те връща обратно

Според мен най-лошия вариант е №1 , но всепак вярвам , че човешкия живот не може да свърши просто така . Като се замисля всички вариянти са донякъде приемливи , но найстина бих се радвал да се збъдне №3

Не трябва да забравяме и за милионите ако не и милярдите чудеса които се случват . В този сайт можете да прочетете много такива:

http://www.near-death.com/index.html или на този

http://www.mindspring.com/~scottr/nde/_accounts.html

Ако се замислите след като ги прочетете ще стигнете до 3те извода

Аз съм губил любими хора 1 баба 1 дядо , но вярвам ,че те ме закрилят и бдят над мен

Покойната ми баба е била много болна "счупен гръбнак",но не така както си мислите просто когато е била малко бебе е била изтървана от люлката

При операцията си в София -тя била успешна . Тя била преместена в стая с още 1-2 души . По едно време състоянието и се влошило и тя започнала да се гърчи . Изведнъж и станало хубаво и започнала да лети в тунел след което среща стена-преграда която я връща обратно . Другите{та в стаята и казали ,че се е влошила и сестрата извикала лекаря които на ръце я понесъл към реанимацията . След случката тя се молела да може да остане докато се увери ,че синът и т.е баща ми си стъпи на краката. Тя умира 1994г -лека и пръст !

Тази история ми е разказана от моя Баща . Не вярвам , той или баба ми да биха ме излъгали за нещо такова.

Преди 1-2 години другата ми баба бе намерена в хола с узасно ниско кръвно , след което я завели в болницата . Там лекарите успяват да я спасят

Тя лежала там 1-2 месеца след което се прибра . Майка ми ми разказа това което баба ми и споделила .

Една вечер сънувала , отваря една врата ,а там стояли неиния баща и майка

тя им затворила вратата от страх след което се събудила .Едва ли баба на 80 години би излъгала за нещо такова

По това време още не се бях замислил за тези преживявания , но сега вече вярвам в съществуването на ВЕЛИКА СИЛА .

Бих ви посъветвал да не мислите за това .

Такива преживявания много - има и книги на различни учени.

Истината е , че живота е нещо странно : да живееш те е страх , но ако не се беше родил дали щеше да е по - хубаво .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах мненията и съм съгласна с тези, които приемат идеята за живот след смъртта. По-точно, че Душата е безсмъртна и приема друга физическа форма. Има много книги по темата, но общото между тях (поне доколкото съм установила) е, че Душата съществува в някакъв паралелен свят, докато дойде времето и отново да приеме физическо тяло. И всъщност така получава възможност да се усъвършенства, за да достигне до божественото. Колкото е по-съвършена една душа, толкова по-рядко се преражда. Но дали в действителност е така? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах мненията и съм съгласна с тези, които приемат идеята за живот след смъртта. По-точно, че Душата е безсмъртна и приема друга физическа форма. Има много книги по темата, но общото между тях (поне доколкото съм установила) е, че Душата съществува в някакъв паралелен свят, докато дойде времето и отново да приеме физическо тяло. И всъщност така получава възможност да се усъвършенства, за да достигне до божественото. Колкото е по-съвършена една душа, толкова по-рядко се преражда. Но дали в действителност е така? :clap:

Марги,

Ти можеш да си вярваш и в зелени човечета. Но това не означава, че те съществуват. Ако искаш да разбираш от математика, трябва да четеш учебника по Математика. Ако желаеш да знаеш какво е божието учение, трябва да четеш Библията. А тя заявява, че мъртвите не знаят нищо, защото от смъртта си до възкресението им те не съществуват. Дали Лазар не можеше да разкаже нещо след като беше възкресен? Можеше. но защо не каза как е в рая или в "ада"? Защото нямаше как да го направи. Той си беше в гроба и Христос го извади оттам с думите:"Лазаре, излез вън". Защо Спасителят не го извика от рая или от "ада"?

Отново ти посочвам какво е душата. Тя е "направена" от събирането на тяло и живот. Никъде не пише, че в тялото е вкара някаква мислеща душа, която може да съществува самостоятелно!

Поздрави!

Не мислиш ли, че приемаш прекалено буквално Библията?Мое мнение е, че Книгата е написана не да се чете с очите, а с душата. (който трябва ще ме разбере)

Душата е същността на човека, следователно може да съществува след смъртта си, тъй като в пръстта остава единствено тялото, а душата- където и е отредено.

Не самите тела чуват гласа Му, а вечните души.Чрез Неговия зов те ще се завърнат по телата си и ще възкръснат, за да бъдат съдени

Евреи 9:27 И тъй като е определено на човеците еднаж да умрат, а след това настава съд,

Моля те да посочиш стих в който се казва, че в тялото на човека се вкарва душа , а не живот.

Освен това би ли ми обяснил как душите, които са в Рая, ще чуят гласа на Исус, когато вика към гробовете и се донасят за да влязат в телата, като че им пречи нещо да си живеят и така...

Защо не мислиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марги,

Ти можеш да си вярваш и в зелени човечета. Но това не означава, че те съществуват. Ако искаш да разбираш от математика, трябва да четеш учебника по Математика. Ако желаеш да знаеш какво е божието учение, трябва да четеш Библията.

....

Библията не е единствения източник на информация на света по духовни въпроси.

Будизмът има друго обяснение на нещата, които се случват след като тялото умре. Тук.. Има и други обяснения.

На пръв поглед има противоречие между това, което казва Библията и обяснението на Будизма. Но на пръв поглед има противоречие между това, което казва механиката на Нютон и квантовата механика. Всъщност противоречия няма. Противоречията са в главите ни.

Сигурно е че ще умрем.

Въпроса е: какво правим с живота си докато сме живи?

Толерантни ли сме? Или се опитваме на всяка цена да наложим собствените си виждания на другите?

Има ли единство на думите, мислите и делата ни?

Какво мислят другите за нас?

Кое ръководи действията ни: егоизма, гордостта, ревността, гнева ... или алтруизма и любовта?

Можем да търсим и подчертаваме противоречията помежду си, можем да търсим и намираме нещата, които ни свързват и обединяват.

Усилието е едно и също.

Избора е наш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване