Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

turbox

Търся драйвер на таблет за Ubuntu.

Препоръчан отговор

Преди около месец си купих от Плесио Таблет Turbox Hive V 9,7'', но не мога да го свържа чрез USB кабел с никой Линукс, защото Линукса не го разпознава, като устройство. Windows 7 Pro след включване на таблета автоматично от интернет му търси драйвер и го разпознава. Аз съм с Убунту 14.04 и искам на таблета да прехвърля книги и списание Дъга за да ги чета на таблета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този таблет, имаш ли поставена карта памет ? Когато я включиш към компютър под Linux, тя вижда ли се ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като Linux не поддържа MTP мисля, че ще трябва да изтеглиш libmtp. Ето инструкции как да го направиш. Надявам се, че съм помогнал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, cybercop написа:

В този таблет, имаш ли поставена карта памет ? Когато я включиш към компютър под Linux, тя вижда ли се ?

Слагах MicroSD карта в таблета. Нито таблета я разпознава, нито пък компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш си един карточетец за 10 лв, слагаш картата в него и го свързваш към компютър. Сваляш си каквото ти е нужно на нея и после я слагаш на телефона. Чиста работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, turbox написа:

Слагах MicroSD карта в таблета. Нито таблета я разпознава, нито пък компютъра.

Не би трябвало да не я разпознава. По подобен начин прехвърлям данни от картата на апарата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gogo456 написа:

Тъй като Linux не поддържа MTP мисля, че ще трябва да изтеглиш libmtp. Ето инструкции как да го направиш. Надявам се, че съм помогнал!

Не се надявай! Мечешка услуга!
MTP е наличен още oт версия Ubuntu 12.04 и същото важи за Ubuntu 14.04. Идва си от инсталацията и всякакви препратки към форуми подобна на вашата говори, че там обитават тюлени.

proscreen.png

microUSB порта на android-апарата към днешна дата има следните назначения. Зареждане на батерия, трансфер на данни с периферия под управление на USB-HOST и съответен драйвер от Android, и на съществено място USB-OTG. Последното също се управлява от Android с съответен драйвер, чрез сигнал между 4 и 5 краче на порта. Служи за захранване с енергия от батерията на андроид-устройството на външна периферия и общуване с тях.

С думи прости снимката долу.

sgs5.png

Ако тази опция я няма в "Turbox Hive V 9,7" авторът спокойно може да го метне в кофата. И никакви драйвери и никави 5лв не са нужни на windows XP и нагоре. В момента, когато порта получи 5V напрежение, хоста сам превключва апарата като външен flash-диск.
Нека автора на темата опита с OTG-кабел и флашка. Ако и там никой не изгрее, порта на ремонт или най-добре в кереча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алтернативен вариант - безжично прехвърляне на всякакви файлове. Бих казал, че даже е много по-удобно, вместо всеки път да се закачат кабели. Възможностите в тази посока са бол. FTP, SSH, SAMBA и т.н. Всички се свеждат до 2 мин. време за настройка особено ако говорим за трансфер на файлове между Андроид и Линукс. Единственото условие за по-лесно, е двете устройства компа и таблета да се намират в една мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.06.2016 г. at 17:20, cybercop написа:

преди 23 часа, Profruit написа:

Не се надявай! Мечешка услуга!
MTP е наличен още oт версия Ubuntu 12.04 и същото важи за Ubuntu 14.04. Идва си от инсталацията и всякакви препратки към форуми подобна на вашата говори, че там обитават тюлени.

proscreen.png

microUSB порта на android-апарата към днешна дата има следните назначения. Зареждане на батерия, трансфер на данни с периферия под управление на USB-HOST и съответен драйвер от Android, и на съществено място USB-OTG. Последното също се управлява от Android с съответен драйвер, чрез сигнал между 4 и 5 краче на порта. Служи за захранване с енергия от батерията на андроид-устройството на външна периферия и общуване с тях.

С думи прости снимката долу.

sgs5.png

Ако тази опция я няма в "Turbox Hive V 9,7" авторът спокойно може да го метне в кофата. И никакви драйвери и никави 5лв не са нужни на windows XP и нагоре. В момента, когато порта получи 5V напрежение, хоста сам превключва апарата като външен flash-диск.
Нека автора на темата опита с OTG-кабел и флашка. Ако и там никой не изгрее, порта на ремонт или най-добре в кереча.

Къде да намеря това меню. Таблета ми е на Български език. Нося го два пъти в сервиза на плесио компютърс. Вземат го вътре в сервиза, а аз чакам на регистратурата. Връщат ми таблета след половин минута и ми казват, че на Windows 7 работи, но на Линукс няма да тръгне. Нито искат да ми сменят таблета, нито искат да ми върнат парите. Сервизните техници от Плесио казват, че Линукс е боклук операционна система и да съм минел на Windows, който си има всичко. Какво да им кажа на техниците от Плесио Сервиз в центъра на София. Не ми обръщат внимание. Носих компютъра си в сервиз на гръцките Плесио Компютърс и сервизния техник ми каза, че Убунту ми обърква токовете в процесор Intel- I5-2500K и затова температурата на процесора била над 80*С. 

Включих Флаш памет към USB порта на таблета и нищо. Не разпозна таблета включената флаш памет. На флаш таблета имаше списание Дъга и книги.

на 6.06.2016 г. at 17:45, Емил Костов написа:

Вземаш си един карточетец за 10 лв, слагаш картата в него и го свързваш към компютър. Сваляш си каквото ти е нужно на нея и после я слагаш на телефона. Чиста работа.

Изпълних това, което беше описано. Сложих MicroSD карта на таблета и след, като включих USB кабела, MicroSD картата се виждаше на компютъра, а таблета не се виждаше на компютъра. Инсталирах няколко четци на книги за Андроид на таблета, но те не намират книги от памет- картата, а на таблета не мога да кача книги. Таблета не вижда съдържанието на картата-памет и/ или не вижда самата карта с памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи им на сервизните техници от Плесио, че са примати. Уведоми ги, че има едно такова нещо наречено Интернет. Да вземат да слязат от клоните и да се образоват малко, що е това Линукс. Такива подобни изказвани могат да направят само хора с много малко или никакви технически познания. Тези там принципно са си силно ограничени, спомням си един случай преди години, ама не е тема, за да го разказвам иначе голям смях. Що се отнася до теб, какво точно не му хареса на моя пост, за да не си си настройл таблета и вече да си прехвърляш  файлове безжично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/6/2016 at 14:07, turbox написа:

Преди около месец си купих от Плесио Таблет Turbox Hive V 9,7'', но не мога да го свържа чрез USB кабел с никой Линукс, защото Линукса не го разпознава, като устройство. Windows 7 Pro след включване на таблета автоматично от интернет му търси драйвер и го разпознава. Аз съм с Убунту 14.04 и искам на таблета да прехвърля книги и списание Дъга за да ги чета на таблета.

Държиш да ползваш, Ubuntu ли? И аз имах проблеми, при свързване на Ubuntu с Андроид таблет. Искаше да се свалят, допълнителни неща. Това пробвали го цък? Би трябвало да е инсталирано по подразбиране, но при мен не беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като включа таблета към компютъра ми се появява при дисковете , като картинка на флашка със следният надпис: USB Flash -CD Gadget. Не мога с нищо да отворя тази картинка или този таблет. Какво значи този надпис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, дръндю написа:

амчи включи си устройството, което искаш да отвориш

Таблета е включен, но компютъра не го разпознава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших си проблемът по- следният начин. 1. Опитах се да инсталирам Windows XP. Не стана. Още в началото по- време на инсталацията ми изкара син екран на смърта. Предполагам заради SSD Диска. 2. Инсталирах за 15 минути заради SSD Диска Windows 7 Ultimate x64 и за още 15 минути качих драйверите от диска. Това нещо без SSD диск, върху HDD Диск ми отнема повече от три часа. Windows 7 Ultimate веднага разпозна устройството и си изтегли необходимите неща от интернет. СЛАВА на Уиндоус. Сега на таблета си имам много книги за четене и четенето е удоволствие заради резолюцията 2560***1900dpi. В момента съм с Zorin 9.0 Educational. Изтеглих го от Sourceforge. Въпроса ми е дали Zorin 9.0 Educational e безплатен, защото на официалната страница за да го изтеглиш искат дарение и дали това е най- новата версия на Зорин. Аз ползвам само законен Софтуер и затова съм с Линукс, а Уиндоус не съм купувал. Благодаря на всички за отговорите. Чудя се, защо трябваше да премина временно на Уиндоус и защо 10 дистрибуции Линукс не решиха този дребен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да разбера, инсталира ли това, което казах? В предния ми пост. И аз с Ubuntu, имах проблеми. С Manjaro, всичко се свързва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, AntiAlGor написа:

Не можах да разбера, инсталира ли това, което казах? В предния ми пост. И аз с Ubuntu, имах проблеми. С Manjaro, всичко се свързва.

Да. Инсталирах го. Не помага. Пробвах и с Мандрива и с Манджаро. Не става и това си е. Не ще и не ще. В терминала лесно се копират редове. Със SAMBA не съм пробвал, защото не разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам, и в нета няма информация. Което е странно. Явно тия таблети, са 'изгъзица'. :D Всеки нормален таблет или телефон, се свързва с Линукс дистрибуция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 53 минути, turbox написа:

Да. Инсталирах го. Не помага. Пробвах и с Мандрива и с Манджаро. Не става и това си е. Не ще и не ще. В терминала лесно се копират редове. Със SAMBA не съм пробвал, защото не разбирам.

Извършил си една камара сложности за нема нищо, ама пак за трети път те питам - що подминаваш моите постове? Windows-и, дивотии, миш-маш... Мислиш, че ти гворя некви глупости тука, е нема лошо. Исках само да ти кажа, че ако имаш един безжичен рутер у вас, точно за не повече от 2 мин. си настройваш всичко и почваш да си прехвърляш безжично файлове каквито си искаш от Линукса към Андроида. К'ви кабели, какви VM, какво чудо не си обяснявам. Много е сложно да качиш едно приложение, FTP сървър на Андроида и следващата стъпка е да си монтираш директорите в Линукса. Ни ти трябват други програми ни нищо, защото Линукс просто го поддържа. Като не разбираш, питай. Как и да , аз не че се натискам дреме ми на у*, просто исках да ти бъда полезен.  

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, exwol написа:

Извършил си една камара сложности за нема нищо, ама пак за трети път те питам - що подминаваш моите постове? Windows-и, дивотии, миш-маш... Мислиш, че ти гворя некви глупости тука, е нема лошо. Исках само да ти кажа, че ако имаш един безжичен рутер у вас, точно за не повече от 2 мин. си настройваш всичко и почваш да си прехвърляш безжично файлове каквито си искаш от Линукса към Андроида. К'ви кабели, какви VM, какво чудо не си обяснявам. Много е сложно да качиш едно приложение, FTP сървър на Андроида и следващата стъпка е да си монтираш директорите в Линукса. Ни ти трябват други програми ни нищо, защото Линукс просто го поддържа. Като не разбираш, питай. Как и да , аз не че се натискам дреме ми на у*, просто исках да ти бъда полезен.

Благодаря за помоща. Аз исках по- нормалният начин с кабел, че е по- лестно. За описаният начин нямам знания и опит и нещо може да се обърка. Благодаря на всички за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, turbox написа:

Благодаря за помоща. Аз исках по- нормалният начин с кабел, че е по- лестно. За описаният начин нямам знания и опит и нещо може да се обърка. Благодаря на всички за помоща.

Човече, кое му е по-лесното, като гледам какви си ги вършил. Я да видим колко е трудно това, което ти предлагам аз за 20-ти път вече - влизаш в Google Play и с един клик инсталираш е това: FTPServer - готов си. Следва стартираш приложението, задаваш си юзер, парола, порт 21, разрешаваш си домашната безжична мрежа от "Allowed conections", задаваш Default directory, което ще рече къде да те праща, когато се логнеш. Дали в SD картата или в паметта на телефона. До тук само попълваш данни за около 1 мин. Отиваш в Линукса, с почти всяка дистрибуция можеш директно да си добавиш FTP директорията във файловия мениджър. Демек избираш Conect to server и пишеш ftp://ip.address:port   За ip адрес пишеш този, който ти се изписва най-горе, като стартираш приложението на таблета. За порт, каквото си въвел по-рано или по подразбиране 21, логваш се. До тук работа за още максимум 1 мин. После с обикновено Copy и Paste си качи каквото ти душа иска от компютъра на таблета. Аз не видех нищо сложно. Какви кабели, какви Windows-и и какви Плесио примати ти говорят какво можело и не можело да стане. Седи пии една ракия и си чети електронните книги с кеф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, koldan написа:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.gps с това става даже по лесно.

Стига сте го обърквали човека вече. Дал съм 100% работещо решение за безжично прехвърляне на файлове. Може да се работи в локална мрежа или със споделена точка за достъп. А ти би ли пояснил защо смяташ, че е по-лесно с това, което си дал? Като го гледам някакво шарено измислено приложения, което по всяка вероятност, за да си прехвърлиш от компютъра към телефона ще иска и на компютъра да бъде инсталирано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, turbox написа:

Аз исках по- нормалният начин с кабел, че е по- лестно.

А не е ли най-лесно да си ги качите в Гугъл Диск и да си ги ползвате от където поискате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...