Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Очаквах някой да пусне тема за предстоящите президентски избори, които които обсъждаме всеки ден и все в неподходящи теми, но не дочаках и...темата е налице. :)

Ето мнението на един уважаван от мен човек и политик:

Д-р Берон за Фрог: Президентът не трябва да е партиец, а патриот

Цитат

Президентът трябва да поставя на първо място България пред партии, съюзи, съюзчета и съюзници . ГЕРБ не е подкрепил Плевнелиев и той не се е решил на второ президентско упражнение. Пожелах успех на римейка на Жорж Ганчев. Не знам дали Волен Сидеров и кума му Валери Симеонов ще намерят общ език за единна кандидатура.

Това казва за Фрог д-р Петър Берон, които сам е участвал в няколко предишни президентски избори.

Аз имам изисквания към президента, които написах в една статия преди много години, когато аз самият бях кандидат и тене са се променили. Но не ме избраха и затова ми е трудно да давам ъкъл, започна в свой стил големият учен.  Президентът трябва да бъде първо патриот. А това или го имаш, или го нямаш. Трябва да поставяш на първо място България пред всички други съюзи, съюзчета, съюзници, ценности и други подобни. На първо място е България, а не някоя друга трана. Така както американският президент поставя интересите на САЩ над всички други. Той се заклева да защитава интересите на САЩ и на никоя друга държава. Така че и нашият трябва да бъде президент на България и на никой друг. Да не слуша нареждания и обаждания от когото и да било. Плюс това трябва да знае езици. Трябва да има прилична външност, да не ни излага като някой, какъвто случай имахме. Да не бъде подчертан партиец и другите да не го приемат. Да има известен опит в политиката. Трябва да бъде приемлив за по-голяма част от българските граждани, за да не гласуват 10 на сто и от тях  25 на сто да са избрали президента. Това никак не е сериозно, категоричен е д-р Берон.

Ъкъл не давам. Като ме питат от РБ за съвет, ще им кажа. Но те не са ме питали. Те не ме питаха навремето, та сега ще ме питат. Пък и това СДС няма нищо общо с онова СДС, на което аз бях председател. Това си е друга партия , с друго рокъводство и с немалка политическа практика. Могат да си направят изводи за президентската кампания, смята той.

Освен това аз съм председател на Патриотичния съюз «Защита» и ме вълнува патриотичната сфера. Ще видим патриотите какво ще изкарат. Волен Сидеров стана председател на коалицията по мое предложение, в моя кабинет. Неговата партия още не беше регистрирана. Аз в много отношения съм съласен с това, което  от «Атака» говорят, нищо че излязох от първоначалната им група. Гласувах по всички въпроси еднакво с тях, тъй като наистина тогава застъпваха патриотични тези. За жалост те станаха  единствената националистическа партия, която се поставя в услуга на чужда държава, което абсолютно не мога да го приема. Така че имат противоречини с патриотичния фронт. И как ще ги изгладят с неговия кум  за да имат обща кандидатура за президент, е много интересно, коментира той.

И ми е много чудно кои политици в България са патриоти и кои не са. В Гърция защо няма патриотична партия? Защото всички парлтии са патриотични. Не може в България една партия да се нарича патриотична, а другите да са някакви рроевроатлантически някакви. Всички партии трябва да са български и патриотични, категоричен е ученият.

Д-р Берон коментира и кандидатурата на Жорж Ганчев за президент, с който се явяваха заедно на едни минали президентски избори. Да е жив и здрав. Той ми се обади, аз му пожелах успех. Но такъв римейк... Да са живи и здрави, с Кольо Парамов, каквото успеят, да направят. Жорж Ганчев милее за България и дето се вика, нека пак си опита късмета.

Не очаквах Плевнелиев да не се кандидатира за втори мандат. Той щеше да се кандидатира, ако ГЕРБ му каже да се кандидатира. Явно това не е станало. И след седем години в политиката, вече с опит, той е решил, че без подкрепата на ГЕРБ не бива да прави такива упражнения, коментира д-р Берон.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е рано за президентските избори, както и за темата във форума. Защото в нормалните държави кампаниите започват с години напред, а при нас месец преди датата на изборите.Следва 10-15 дневна вяла предизборна кампания и хоп, честит президент. Обикновено печели кандидатът от партията, която е на власт по причина, че изборните механизми и лостове (разбирай ЦИК) са в нейни ръце. И така - народът щастлив и политиците още по-охранени и България продължава да е остров на стабилност за вечни времена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех да пусна такава тема, но политиката е на заден план в момента...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, gyps написа:

Малко е рано за президентските избори, както и за темата във форума. Защото в нормалните държави кампаниите започват с години напред, а при нас месец преди датата на изборите.Следва 10-15 дневна вяла предизборна кампания и хоп, честит президент. Обикновено печели кандидатът от партията, която е на власт по причина, че изборните механизми и лостове (разбирай ЦИК) са в нейни ръце. И така - народът щастлив и политиците още по-охранени и България продължава да е остров на стабилност за вечни времена.

Президентската кампания вече е започнала, просто човек трябва да умее да тълкува събитията.

Гърди си с рози и суджуци накичи - президент ще станеш ти

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мойра написа:

Ето мнението на един уважаван от мен човек и политик:

Ето кого уважаваш:

Агент Бончо, разкрит от Желю Желев

По това време се случи нещо неочаквано – появи се с гръм и трясък досието на лидера на СДС Петър Берон. Горчивият разказ на президента Желю Желев се отнася за обичания от сините Берон. Във вестниците “Дума” и “Земя” се появиха компромати за агента Бончо. Берон бе и шеф на синята парламентарна група и евентуален бъдещ премиер на страната. Желю разказва: “Помолих министъра на вътрешните работи да ми донесе досието на Петър Берон и после да си го вземе обратно. Четох досието повече от 3 часа. Направо ми прилоша. Стана ми тъжно. Всички обичахме Берон…Изведнъж този човек се оказа сътрудник на Шесто управление. Донасял за “Екогласност”, за русенския комитет…Вербован е в края на 60-те години. Подписал се е под декларация, че ще сътрудничи доброволно.

Последният му донос е от 3 ноември 1989 г.

когато беше демонстрацията на “Екогласност” и се гордеехме с неговата смелост…Извиках го е му казах всичко. Берон клюмна и въздъхна: “Добре. Какво да правя?” “…Това, което мога да направя за теб е да те пратя посланик в някоя по-далечна страна - в Азия или Африка. Повече не мога да ти обещая….” Берон се оживи и попита дали не може да е в Джакарта, Индонезия, защото там имало много неизследвани буболечки. Аз изтъпях!”

Години след тази скандал Петър Берон все повтаря една и съща песен: “Желю е простак, интригант и селяндур!”

http://www.nabore.bg/statia/shesto-upravlenie-na-ds-e-sazdadeno-ot-pisatel-647-14

Да не приказваме каква карикатура беше като кандидат за вице на Жорж Ганчев "Кажи Бероне":D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като е бил такъв?! Лично на мен не ми пука.

Иначе според мен ГЕРБ ще сбъркат, ако Цветанов е кандидата им за президент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 57 минути, ncl написа:

Иначе според мен ГЕРБ ще сбъркат, ако Цветанов е кандидата им за президент.

Е, то кой? Трябва да е някой много близък и верен на Боко! То не остана кой!!!!

Иначе и този път, както и всеки друг път, ще стачкуваме и негодуваме, а като дойде време за същинско гласуване пак ще си изберем статуквото! По - малкото зло, де!!!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като оставим настрана въпроса за "по-малкото зло", защото е субективно, какво остава?! Вариантът с негласуването не става, защото по един или друг начин пак се подкрепя по-малкото или по-голямото зло, а добро няма. Просто за момента системата е такава.

Не знам кой ще е, но не вярвам да е Цветанов. Иначе дано да е той, защото ще обедини всички срещу него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, ncl написа:

Като оставим настрана въпроса за "по-малкото зло", защото е субективно, какво остава?! 

Не можем да оставим това настрана, защото се е превърнало в прекрасно извинение! Винаги има алтернатива и друг вариант! Въпроса е - искаме ли изобщо промяна защото ми се струва ,че това са просто думи без покритие! Абсолютно и тайно всеки се надява абсолютно нищо да не се променя защото сегашното положение ни устройва по един или друг начин!

Иначе по темата! Ми, както казах, то новия трябва да е послушен точно толкова, колкото и сегашния! Вариантите дори не могат да се съберат на пръстите и на едната ръка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Кумчо вълчооо написа:

Винаги има алтернатива и друг вариант!

Да, има - което е пак избор на по-малкото зло. Няма смисъл да го разискваме това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ncl написа:

Да, има - което е пак избор на по-малкото зло. Няма смисъл да го разискваме това.

Оооо! Има смисъл и още как! И не е избор на по - малкото зло, а на алтернатива, нов вариант!

Хайде моля ви се! 

Има една тема за сбълсък между русофили / русофоби, срещу американофили / американофоби Има тема за сблъсък между комунисти и антикомунисти! Тази тема ще е за сблъсък между гербофили и алтернативата ли???????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, lsmurf написа:

Ето кого уважаваш:

Агент Бончо, разкрит от Желю Желев

По това време се случи нещо неочаквано – появи се с гръм и трясък досието на лидера на СДС Петър Берон. Горчивият разказ на президента Желю Желев се отнася за обичания от сините Берон. Във вестниците “Дума” и “Земя” се появиха компромати за агента Бончо. Берон бе и шеф на синята парламентарна група и евентуален бъдещ премиер на страната. Желю разказва: “Помолих министъра на вътрешните работи да ми донесе досието на Петър Берон и после да си го вземе обратно. Четох досието повече от 3 часа. Направо ми прилоша. Стана ми тъжно. Всички обичахме Берон…Изведнъж този човек се оказа сътрудник на Шесто управление. Донасял за “Екогласност”, за русенския комитет…Вербован е в края на 60-те години. Подписал се е под декларация, че ще сътрудничи доброволно.

Последният му донос е от 3 ноември 1989 г.

когато беше демонстрацията на “Екогласност” и се гордеехме с неговата смелост…Извиках го е му казах всичко. Берон клюмна и въздъхна: “Добре. Какво да правя?” “…Това, което мога да направя за теб е да те пратя посланик в някоя по-далечна страна - в Азия или Африка. Повече не мога да ти обещая….” Берон се оживи и попита дали не може да е в Джакарта, Индонезия, защото там имало много неизследвани буболечки. Аз изтъпях!”

Години след тази скандал Петър Берон все повтаря една и съща песен: “Желю е простак, интригант и селяндур!”

http://www.nabore.bg/statia/shesto-upravlenie-na-ds-e-sazdadeno-ot-pisatel-647-14

Да не приказваме каква карикатура беше като кандидат за вице на Жорж Ганчев "Кажи Бероне":D

Стига манипулации и лъжи!

Би трябвало да си наясно, че по онова време всички, които пътуваха зад граница бяха задължени да дават отчет за дейността си.

И всички те се водеха агенти.

Сред тях имаше и дребни човечета, които бяха долни доносници, но Берон не беше сред тях!

Беше неудобен някому и го натопиха, това е истината.

В България открай време гонят умните и почтени хора далеч от управлението на държавата.

п.п. А за Желю, светла му памет, Берон е бил прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ncl написа:

Добре. Какъв е този нов вариант?

Аз не моаг да кажа!

Може би Петко! Може би по - голямото зло, но трябва да се сложи край на това! Сега ще стане ясно искаме ли промяна и промити ли са вече напълно мозъците на хората! 

Нужен е рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слави Трифонов няма ли вече да участва че ми писна да го гледам как седи на ония фотьойл и се ядосва на Годжи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ncl написа:

Там е работата, че не е бил и не е мръсник и подлец, не е направил зло никому, но него го натопиха същите тези мръсници, подлеци, некадърници и завистници, които извадиха на показ досието, което е подправено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам ти, че е така както казваш. Не съм се интересувал подробно.

А иначе нужен е рестарт - да. Но как ще се стигне до него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ncl написа:

Вярвам ти, че е така както казваш. Не съм се интересувал подробно.

А иначе нужен е рестарт - да. Но как ще се стигне до него?

До рестарт може да се стигне само ако повечето българи са политически грамотни, но...не са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Мойра написа:

До рестарт може да се стигне само ако повечето българи са политически грамотни, но...не са.

Първо трябва да са просто грамотни. Трябва да не се ограмотяват само от медиите. Да имат предвид склонността към потвърждение (че тук повечето пишещи са живо доказателство за тоя феномен)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така е. Затова червенотурската  олигархия и техни отрочета ни управлява .Има и обективен фактор - една лустрация не проведохме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Мойра написа:

Сигурен съм, че няма да стане така дори всички българи да са политически грамотни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ncl написа:

Но как ще се стигне до него?

Много философски и банално, но като спрем да се оправдаваме с по - малкото зло и направим новият и правилен избор! Както казах алтернативи има! Сега за политическата грамотност! Колкото по - грамотен е политически един човек, то толкова по - не подлежи на манипулация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато си помечтахме, дали не може да се предложи някой неочакван кандидат, взех че се разрових за ръководства, та намерих едно за организиране на политически кампании.

Автор е J. Brian O'Day International Political Party and Campaign Expert Baltimore, MarylandInternational Affairs  (Да не кажа, че е единственото в нета или поне аз друго по- прегледно и изчерпателно не намерих) * на руски не съм търсил, признавам. 

Ръководството е безплатно Political Campaign Planning Manual - A Step by Step Guide to Wining Elections By: J. Brian O’Day

Рекох да го споделя, ако някой все пак е решил да се пробва в последния момент. 

А специално за Реджеп - да погледне "Приложение Е" на стр. 80 от pdf-а или тук което съм дал в doc, да изчисли комбинациите :)

APPENDIX E: DRAWING CONTRAST WITH YOUR OPPONENTS

One of the most difficult problems facing candidates and political activists is the problem of creating a contrast with your opponents in the minds of the voters.  Party programs and messages tend to be bland and generic, and the voters never understand why one candidate or party is better than another is.  As a result, voters grow cynical and begin to view democratic elections as meaningless.  

In designing your campaign message, you must give your target audience the sharpest possible contrast with your opponents.  If you don't, then your target audience has no reason to vote for you instead of your opponent.  In order to ensure that your message has this contrast, you should be able to word it in the following way:

"When you go to the polls on Election Day, I want you to keep one thing in mind.  The differences between my opponent and me could not be clearer.  You can vote for me, who stands for XXX, or you can vote for my opponents, who stand for YYY.  What our country and our region need are a lot more XXX, and a lot less YYY.  That's what this election is about, and that's what you are going to decide."

When searching for the "XXX" and "YYY", you may look at the following areas:

1.               Values:  How is what you stand for significantly different than what your opponents stand for?       

2.               Policies:  What would you do as an elected leader that is significantly different from what your opponents would do?

3.               Experience:  How will the differences between your work and educational experience and your opponents' experience influence the way you would behave in office?  Often, when values and policies are very similar, experience is the best way to draw contrast -- Which candidate is best able to deliver the promised policies or values?

For any particular trait under the above headings, you must craft your message in order to draw the most favorable contrast with your opponents.  Examples of how to do this include:

XXX

Vs.

YYY

Values

Positive change

Or

Stability, certainty

Vs.

Stagnancy, status quo, Or

Instability, uncertainty

Mainstream

Or

Bold, dynamic

Vs.

Fringe, radical, extreme,

Or

Staid, unwilling to risk

Patriotic

Or

Common sense

Vs.

Unpatriotic,

Or

Nationalist extremism

Pragmatic, compromising

Or

Idealistic

Vs.

Partisan, uncompromising,

Or

"Sell-out"

For the common people

Or

Based on intelligence

Vs.

For the elite

Or

Anti-intellectual

Optimistic

Or

Realist

Vs.

Pessimistic,

Or

Dreamer

Honest, trustworthy

Or

Realistic, world-wise

Vs.

Corrupt, untrustworthy,

Or

Naive, "babe-in-the-woods"

Policies

Protects your region first

Or

Statesman looking out for the Nation

Vs.

Sell-out to Moscow,

Or

Provincial, small-minded

Against greedy businessmen

Or

Pro-business, pro-growth

Vs.

In the pocket of the rich,

Or

Over-regulation, Anti-growth

Social protection

Or

For individual responsibility

Vs.

Uncaring, heartless,

Or

For the narcotic of government support

Individual thinker

Or

Trusted "team player"

Vs.

Puppet of party leader,

Or

Maverick, "loose cannon"

For responsible public investment

Or

For private initiative

Vs.

Allowing factories to deteriorate,

Or

For support of inefficient wasteful state enterprises

For quick and efficient privatization

Or

For fairness in distributing assets

Vs.

For continued inefficient management Or

For giving national resources to the rich and corrupt

Experience

Young, dynamic

Or

Wisdom, experienced

Vs.

Old, stuck in the past

Or

Foolish, inexperienced

Has the clout to get things done

Or

Independent, integrity

Vs.

Weak, not serious

Or

Has ties to corrupt nomenclature

Highly educated and intelligent

Or

Understands common people

Vs.

Unimpressive background

Or

Egg headed, out of touch

Extensive government experience

Or

Real-world experience

Vs.

Untried, untested

Or

Part of the problem in Moscow

Understands business

Or

Not corrupted by money

Vs.

Locked in the past system

Or

New Russian, tainted by money

APPENDIX E.docx

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Чиста" Теория :

Който и да е Той наблюдател , колкото повече знае - толкова повече не знае ! Поради това му е толкова повече трудно да направи правилен избор .

Знае Този който прави нещата . Естествено е тогава да ги прави както на него му се иска и му изнася.

А на наблюдателя , каквото му се предлага - ще или не ще , това приема за вярно ! Т.е. няма свой избор ! Каквото му се сготви за манджа , това и плюска...без значение харесва ли му манджата или не му харесва . Просто друго няма за плюскане.....! :)

....Е , аз съм само наблюдател ! Плюскам каквото ми падне и псувам на ум , а по някога (когато може) и на глас псувам !....:)

Това е положението колкото и да се напъвате........когато има само един Готвач ! А аз от как се помня , втори готвач не съм виждал.....

П.П. Виждам като възможен президент Стефан Данаилов или някой друг като него - хем е "червен" , хем никаква власт няма да има , хем е на възраст като за последно....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имаме нужда от човек ,койта да защитава българските ни интереси във всичко , на всяка една тема !

а такъв човек - обединител дори и националист , няма за момента на хоризонта...:lighter:

омръзна ми от турски, американски или руски мекерета !!!:angry22:

иначе истината е, че на балотаж ще трябва да избираме пак между по малкото зло за съжеление ...

като цяло ни трябва промяна в правото ни на избор , и за това подкрепям референдума (бил то на иван ,първан или слави)

трябва да се слoжи началото на нещо ново ... може би това ще е начина ... незнам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...