Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

току що, ivan1975 написа:

Що се занимаваш с глупости 10 е 10 класи над 7.

не ми харесва

преди 4 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Не моето е компютър същия проблем не искаше да инсталира 

ама същия модел satellite ли е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Не е лаптоп  а на компютър

Редактирано от The-Walk!nG-Dead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, izen написа:

Вкарай флашката предварително за да ти се появи в Биоса.

Виж това, за друг модел е,  само че избери USB

преди 2 часа, izen написа:

Изглежда проблемът ти идва от нуждата от драйвер за да продължи инсталацията с Win7. Прочети какво пише под клипа който съм ти дал, само че не знам този драйвер дали ще тръгне на твоята машина. Затова във втората снимка която си постнал показва, че го иска. Ще трябва да го запишеш на флашка, а не на DVD и ще го посочиш за да продължи инсталацията.

Toshiba Satellite C55-A5105
Note: If you can't find CMS Boot on your BIOS then update your BIOS to v1.30 . Thanks to LeY to
Steps
1. Download the driver for the Windows 7 Toshiba and burn it in a CD. Don't download it into the USB. Here is the link

https://onedrive.live.com/?cid=86b05e...

From Garnet Drakiotes - He found a video driver that will work on the brightness control
https://downloadcenter.intel.com/Deta...

From Marcelo Souza https://downloadcenter.intel.com/Deta...

Here is other link
http://www.notebook-driver.com/toshib...

2. Back up your Windows 8 first. If you don't know how Google it.
3. Insert your Windows 7 disc into the DVD rom.
4. Move your mouse all the way to the bottom right corner, then click on Setting
5. Click on Change PC Setting
6. Click on Update and Recovery
7. Recovery
8. On Advanced Startup click on Restart Now
9. Click on Troubleshoot
10. Click on Advanced Options
11. Click on UEFI Firmware Settings
12. Click on Restart
IF you dont see UEFI Firmware Settings, then you can enter the BIOS with one this key. As you turn on your computer keep tapping one of these key 1.) esc key, F1, F2, F10, F12, or del

BIOS
13. Click on Security
14. Look for Secure Boot and Disabled
15 Click on Advanced
16. Click on System Configuration
17. On the Boot Mode change it to CSM Boot
18. On Function Keys mode change it to Standard F1-F12 mode
19. Go back to Main
20. Click on Advanced
21. Go to Change Boot Order and move the HDD/SSD at the bottom of the list
22. Then bottom right click on Save and Exit
23. Yes

Install Windows 7
24. Click on Next
25. Click on Install Now
26. Pick 64bits click on Next
27. Check Mark on "I accept the License terms"
28. Click on Next
29. Click on Custom (advanced)
30. Click on Driver options
31. Then delete all of the hard drive
32. AFter you delete the hard drive click on NEW
33. Click on apply
34. Click on OK
35. Then high light the Primary hard drive. Look for the one that has the most hard drive then Click on Format
36. Click on OK
37 Click on Next

Set Back Your HDD/SSD
38. While turning on your computer keep pushing F2 So you can enter the BIOS
39. Go to Advnced
40. Go to Change Boot Order
41. Then move the HDD/SSD up to the top of the list
42 Then click on OK
43. Then Save and Exit
44. Then Click on Yes.

Last step
Install the Windows 7 driver.

Избрах посочените драйвери, но неуспешно: http://prntscr.com/bfjzju

Вероятно заощто не са за същия модел...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Свалете си Windows PE с интегриран WinNT.

Бутнете Windows PE.

Стартирайте WinNT.

Посочет install.wim файла.

Посочете партишън в който да се инсталира операционната система.

Погледнете как се прави инсталация с WinNT.

Ако пак не се получава, направете ъпгрейд на биоса.

Правенето на ъпгрейд на биос не е опасно ако се направи правилно!

Опасно и с много лош изход е ако ви прекъсне тока по време на ъпгрейда или при други фактори при които се прекъсне процеса.

Ъогрейд на биос се прави от по стара версия към по нова, прави се със биос файл точно за съответната машина!

Следващото нещо са драйверите за твърдият диск.

Свалят се на флашка, по време на инсталацията ако ги поиска се посочват.

Ако пак не става, твърдият диск се демонтира и се закача към друга система, например друг лаптоп и се прави нов опит. Ако пак е същото положението, закача се за USB и се прави WinNT инсталация.

Няма как да не се получи.

Следващото нещо което може да се направи е да се изтегли чисто копие на MS Windows 7 от MS Tech Bench.

Следващото нещо което може да се направи е да се свали Windows 7 от торент тракер с интегрирани сата драйвери.

Следващото нещо което може да се направи е да се бутне Gparted и да се изтрият всички партишъни.

Няма начин да няма начин.

Следващото нещо което може да се направи е да се опита да се инсталира по мрежа Windows7 с мрежов кабел и сървър.

Следващото нещо което може да се направи е да се инсталира Windows 8. След това да се създаде един партишън за сетъпа на 7, да се копират инсталационните файлове там, и да се посочи път до boot.wim в бут мениджъра.

Следващото нещо което може да се направи е да се хване друг лаптоп, да се инсталира на него Windows, без драйвери и нищо. На този негов твърд диск да се направи пълно клониране на твоят твърд диск.

;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Андрей Ефтимов написа:

Или не го правя както трябва или нз - http://prntscr.com/bfizgh

Точно така - и като натиснете Create Image инструмента вгражда в образа на Уиндоус, който ползвате, драйвер за USB 3.0, и новосъздадения Iso вече е с вградени USB 3.0 драйвери, за да не ви излиза онази гршека по-горе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпгрейт на БИОС се прави от човек ,който го е правил .Щото лаптопа ще става само за украса :) .Особено като се прави упдейт под DOS .Така ,че автора ако не е убеден в знанията си ,да занесе машината на сервиз .Там за 10-15 лева ще му го направят .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Иво Димов написа:

Ъпгрейт на БИОС се прави от човек ,който го е правил .Щото лаптопа ще става само за украса :) .Особено като се прави упдейт под DOS .Така ,че автора ако не е убеден в знанията си ,да занесе машината на сервиз .Там за 10-15 лева ще му го направят .

А мога ли да знам ако се ъпгреитне биоса дали на 100% ще станат нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Конкретно в този случай, проблемът не е в биос.
Щеше да се наложи ъпгрейд ако биосът беше заключен  да работи с операционни системи от 8+ нагоре.
В случая става въпрос за проблем отнасящ се до операционна система и твърд диск.
Просто инсталацията не може да види партишъните.
Това може да се дължи на usb драйвери или sata драйвери.

В този случай проблемът се трабълшутва, като се налеят съответните драйвери.
Или се използва друг метод на инсталация с който да се заобиколи този проблем ;)

Между другото този проблем може да се симулира ако в Windows 7 бут мениджъра се посочи път до ISO файла на сетъпа на Windows 7 с Easybcd.

Съответно  след рестарт, в Windows бут мениджъра ще се появи освен Windows 7 но и път за стартиране на Windows 7 инсталация, съответно ако се стартира ще стигнете до онова съобщение за нужда от драйвери.

Но ако се посочи boot.wim в WinPE под Easybcd, няма да са нужни драйвери.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам много пресен случай с един нотбук какво ли не правих не става и не става накрая бутна от юсб форматирано във фат32 ,но не ми се занимаваше да пробвам седмицата за пореден път.С тая десятка човека  е много доволенказа хвърчи.

С тази програма http://www.winsetupfromusb.com/downloads/ го направих.Ако имате друго пц пробвайте да запишете 7мицата с тази програма да видим ама фат32 успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

USB флашка, USB2 порт или ако няма такива превключване от Байоса от USB3 на USB2 само ;)

На мен ми се е случвало дори при инсталация на Windows 7 от двд носител да ми иска драйвери преди да стигне до партишъните.
Свалял съм си на ново исо файла на операционната система от друг източник и на ново съм записвал и е тръгвало. 
Тогава на двд имах единствено 7 pro  и ми искаше драйвери.
Съответно си свалих 7 Ultimate записах на двд и инсталирах успешно без нужда от драйвери.
Имал съм също и случай в който имам проблем с партишъните, при изтриване и пресъздаване не се създава онзи партишън системно резервиран и съответно не може да се продължи инсталацията пак под 7 pro инсталационен носител, със 7 ultimate мисля че пак съм успявал да премина по нататък, а вече при подобен проблем свикнах да си го разрешавам с бутващ носител на Gparted. ;)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Tanner Foost Foust написа:

USB флашка, USB2 порт или ако няма такива превключване от Байоса от USB3 на USB2 само ;)

На мен ми се е случвало дори при инсталация на Windows 7 от двд носител да ми иска драйвери преди да стигне до партишъните.
Свалял съм си на ново исо файла на операционната система от друг източник и на ново съм записвал и е тръгвало. 
Съответно си свалих 7 Ultimate записах на двд и инсталирах успешно без нужда от драйвери.
Имал съм също и случай в който имам проблем с партишъните, при изтриване и пресъздаване не се създава онзи партишън системно резервиран и съответно не може да се продължи инсталацията пак под 7 pro инсталационен носител, със 7 ultimate мисля че пак съм успявал да премина по нататък, а вече при подобен проблем свикнах да си го разрешавам с бутващ носител на Gparted. ;)

Благодаря за https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool . В момента записвам и когато направя тест ще пиша.

преди 9 часа, Богатир написа:

Точно така - и като натиснете Create Image инструмента вгражда в образа на Уиндоус, който ползвате, драйвер за USB 3.0, и новосъздадения Iso вече е с вградени USB 3.0 драйвери, за да не ви излиза онази гршека по-горе

Да, но пише, че е неуспешно - защо?

преди 5 часа, Tanner Foost Foust написа:

Резултата: Горе в дясно на екрана мига една бяла наклонена черта - _ и щено ще се получава...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами методи други много. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Tanner Foost Foust написа:

Ами методи други много. ;)

Днес си поръчах USB 3.0 флашка и ще пристигне утре или в Чет. надявам се с USB 3.0 флашка да се получат нещата...

преди 6 часа, Gangosa написа:

Аз имам много пресен случай с един нотбук какво ли не правих не става и не става накрая бутна от юсб форматирано във фат32 ,но не ми се занимаваше да пробвам седмицата за пореден път.С тая десятка човека  е много доволенказа хвърчи.

С тази програма http://www.winsetupfromusb.com/downloads/ го направих.Ако имате друго пц пробвайте да запишете 7мицата с тази програма да видим ама фат32 успех.

Най - вероятно целия проблем е от там че използвам USB 2.0 флашка, а самия порт е с 3.0. Вече си поръчах флашка с USB 3.0 за да е възможно да са еднакви. Но иначе тази програма ми се струва доста добра.

Ето все пак резултата: http://prntscr.com/bg0cy9

Благодаря. Ще пиша когато имам развитие с флашката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно и с усб 3 няма да стане аз съм с такава и във синия и в другия порт пробвах не и не същото съобщение показваше.

И не можах да му сложа уин 7 . Можете да сложите според мен 8 или 10 

погледнете в сайта за драйвъри какви има ако има за 8 и за 10 64 битови а за 7 няма ще е още по трудно да се сложи 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Относно драйверите, хубаво е да се търсят освен в производителя на лаптопа но и в производителите на процесори и видеа.

Случвало ми се е производители на лаптопи да нямат драйвери за 7 но интел да предлагат ;)

Относно инсталацията има и други начини за качване на операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Tanner Foost Foust написа:

има и други начини за качване на операционна система

Начини - дал господ. Тук във форумите има описани няколко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Андрей Ефтимов написа:

Най - вероятно целия проблем е от там че използвам USB 2.0 флашка, а самия порт е с 3.0

Не е там проблемът, а в липсата на USB 3.0 драйвър в boot.wim имиджа и ОС не може да познае хардуера.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Не е там проблемът, а в липсата на USB 3.0 драйвър в boot.wim имиджа и ОС не може да познае хардуера.

Ако запиша някое iso съвместимо с USB 3.0 дали ще стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да е съвместимо с USB 3.0, ако е на DVD и устройството е вътрешно (IDE/SATA)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение каква е флашката. Проблемът е, че инсталаторът няма драйвери за новите USB контролери на Intel. Платформата на лаптопа е Skylake. Програмката на ASRock също вгражда подходящите драйвери в Windows 7. Ако се инсталира го има и проблемът с намиране на драйвери за Windows 7. Да се надяваме, че може да се намерят. Човек трябва да се рови, ако няма на сайта на производителя на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз затова си харесвам метода за инсталиране от iso файл в Windows PE среда, че се заобикалят проблемите с драйвърите.

Бързо, лесно,...

Фкусно. :)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тестван и работещ метод е използването на https://downloadcenter.intel.com/download/25476/Windows-7-USB-3-0-Creator-Utility

Метода е лесен. Правите си нормална флашка със Windows 7 ползвайки инструмента на майкрософт http://wudt.codeplex.com/

След това ползвате инструмента на интел (първия линк) като посочвате пътя до вече направената флашка. Като резултат ще имате бутваща флашка от която няма да имате проблем да инсталирате Уиндовса на лаптоп или ПЦ което е на базата на Skylake

P.S. Сега видях че Bogatir също ви е дал линк към инструмента на интел, но просто вие не сте изпълнили правилно стъпките.

Редактирано от mantis (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, mantis написа:

Тестван и работещ метод е използването на https://downloadcenter.intel.com/download/25476/Windows-7-USB-3-0-Creator-Utility

Метода е лесен. Правите си нормална флашка със Windows 7 ползвайки инструмента на майкрософт http://wudt.codeplex.com/

След това ползвате инструмента на интел (първия линк) като посочвате пътя до вече направената флашка. Като резултат ще имате бутваща флашка от която няма да имате проблем да инсталирате Уиндовса на лаптоп или ПЦ което е на базата на Skylake

P.S. Сега видях че Bogatir също ви е дал линк към инструмента на интел, но просто вие не сте изпълнили правилно стъпките.

Здравей а със Usb 2 на gigabyte дъна защо не мога да сложа windows 7 иска драйвер като на колегата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, The-Walk!nG-Dead написа:

Здравей а със Usb 2 на gigabyte дъна защо не мога да сложа windows 7 иска драйвер като на колегата 

Ако дъното е с чипсет H110 B150 или  Z99 няма значение на какъв порт се закача флашката. трябва да се ползва метода описан от мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, mantis написа:

Ако дъното е с чипсет H110 B150 или  Z99 няма значение на какъв порт се закача флашката. трябва да се ползва метода описан от мен

Дъното е GB H110M-DS2 LGA1151

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.