Премини към съдържанието
Crysis55

Проблем с клавиатурата на лаптоп Acer Aspire E1-571G

Препоръчан отговор

Значи всяко копче си работи перфектно , освен дабъл ю-то ми... Днес го отворих , почистих го (то нямаше почти нищо за чистене там) изкарах цялата клавиатура , почистих , изтръсках я..
    След това пак същия проблем... Изкарах си само дабъл ю-то . огледах уж няма проблем , не е зацапано счупено и тн...
    Странното е ,че преди като го натиснех 5-6 пъти по силно се оправяше , а сега никаква реакция.. И не , не е софтуерен проблем , защото опитах всичко , но без успех.
    Някакви идеи ?:help wanted4::no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

току що, pconline написа:

С доставката ще излезе към 40лв

Да ми оправят копчето/клавиатурата? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Crysis55 написа:

Да ми оправят копчето/клавиатурата? 

Не! Ти да си я купиш и смениш. (пиша сериозно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, svetoslav81 написа:

Не! Ти да си я купиш и смениш. (пиша сериозно)

Тцтцтц 40 лв за тая барака... :D Meрси за бързите отговори все пак ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж как се прави ремонт на клавиатура. Ако и ти си направил такова разглабяне е едно, но ако само си махнал пластмасовия клавиш за да чистиш - нищо не си направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, jhoro написа:

Виж как се прави ремонт на клавиатура. Ако и ти си направил такова разглабяне е едно, но ако само си махнал пластмасовия клавиш за да чистиш - нищо не си направил.

Така направих , след това проблемното копче извадих отделно , но никаква реакция от негова страна преди поне започваше да работи , като го натисна силно няколко пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Crysis55 написа:

... започваше да работи , като го натисна силно няколко пъти.

Това означава само едно - лош контакт в контактните повърхнини. Разглоби я пак, почисти контактните повърхнини (със спирт или много ситна шкурка) и я затвори. Трябва да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, jhoro написа:

Това означава само едно - лош контакт в контактните повърхнини. Разглоби я пак, почисти контактните повърхнини (със спирт или много ситна шкурка) и я затвори. Трябва да се оправи.

Да и аз така си мисля , защото освен от мръсотия от друго няма какво да е , тъй като аз не съм си удрял или натискал като побеснял клавиатурата... бях зачистил проблемното копче (имасхе много прах по него) с пинсета , със спирт малко ме е страх честно казано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Crysis55 написа:

Да и аз така си мисля , защото освен от мръсотия от друго няма какво да е , тъй като аз не съм си удрял или натискал като побеснял клавиатурата... бях зачистил проблемното копче (имасхе много прах по него) с пинсета , със спирт малко ме е страх честно казано.

Няма от какво да те е страх - там няма нищо, което да се повреди от спирта. Ти ще сложиш малко - няма да поливаш, и после ще изчакаш да се изпари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 14.06.2016 г. в 21:39, jhoro написа:

Няма от какво да те е страх - там няма нищо, което да се повреди от спирта. Ти ще сложиш малко - няма да поливаш, и после ще изчакаш да се изпари.

Глупав въпрос , но на самата клавиатура или отдолу където е платката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, Crysis55 написа:

Глупав въпрос , но на самата клавиатура или отдолу където е платката?

Където контактува. На платката са ти неподвижните контакти, на клавиша - подвижния. Трябва да почистиш и на двете места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.