Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ЗДравейте.Получих подарък телевизор"NEO TV-1563txfm'' пущан два- три пъти,почти нов.Но, ДУ липсва.Поръчах от лицензиран магазин подходящо за тоз модел, но  се обади собственика, и каза че няма.Моля, ако някой е има телевизора с такова ДУ, да ми пише модела, или ако  има излишно, нека ми пише на лично, за цена, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това да не е онзи малък модел,с плоският екран? Аз имам такъв,ползвам го на селската къща.И скоро се наложи да сменяме дистанционното,оригиналното отказа да работи.Намерихме тук във Варна подходящ заместител. Та както и да е,от кой град сте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Името ми е Костадин Рахнев, живея и работя в Девин ,Смолянската област.Да, туй е точно този  малък модел с плосък екран.А, универсално едва ли ще стане за друго, освен да пуска и спира телевизора.Благодаря за бързата реакция.То, сега ми трябва , дорде има Евро-шампионат, пък и тенис има тук там.Снимка мога да кача, ако се налага.

Редактирано от Коста Рахнев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, Коста Рахнев написа:

А, универсално едва ли ще стане за друго, освен да пуска и спира телевизора.

Грешиш. Телевизорът ти не е нещо уникално, дистанционното му е съвместимо и с много други модели. Възможно е да се намери универсално с пълна функционалност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук във Варна имаме един специализиран магазин за електронни елементи,електроника,компоненти иконсумативи,който е бившият вече Конрад. Мисля,че Щайнбергер е името му сега.И до него има една заложна къща,но там човека се е специализирал точно в продажбите на всякакви дистанционни.И от него взехме този заместител.Да ви кажа,не всички бутони работят,тоест,не на всички бутони реагира телевизора.Но да намерите оригинално такова дистанционно ще е кауза пердута.Варианта ви е да търсите в Пловдив,не може да няма там от къде да си купите дистанционно.Опитайте и с универсално.Хубаво е да грабнете телевизорчето под мишница и с него да пробвате.Но почти сигурно няма да намерите на 100% работещо дистанционно за зверчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В старата работа имаше едно такова НЕО и дистанционното му беше като това

http://entronics-bg.com/index.php/distantsionni/distancionno-upravlenie-neo-frc2491.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дал съм линк към същото в първия си пост в темата. Предлагат и доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забравете за универсално дистанционно и китайски телевизор. Отделно на това има немалко случаи когато в еднакъв (на капака) модел се слага каквото шаси има и с напълно различни дистанционни.

Ако оригиналното е това от първия пост KEX1D-C47 то то работи по протокол RC-5 на Philips. По принцип трябва да съвпаднат цифрите, но не и "кръстачката" и меню,  С каквото и да е Philips. а и голяма част от Lg/Goldstar, Samsung, Vestel и други етикети на база на тяхно шаси. За сигурност проверете дали "чува" такова, широкоразпространени са.

Ако няма реакция - снимка на менюто в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубаво го съветвате да си закупи универсално дистанционно, но подобно действие не се препоръчва, поради няколко причини... Универсалните дистанционни са универсални... Тоест, няма как да имат абсолютно пълна функционалност за даден уред. Те могат да заместят оригиналното в повечето случаи, но не и напълно. Та за това, оригиналното дистанционно, си остава препоръчително. Отделно не се знае дали универсалното дистанционно ще бъде съвместимо с този телевизор, както и кои точно такива дистанционни, ще имат добра съвместимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Препоръчително е но може и да не се намери. И аз се мъчих да намеря за моят стар ТВ Dewoo, но не успях. Отидох в един магазин, човека взе едно универсално дистанционно и му вкара софтуера за телевизора. Работи си повече от перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поне за наше село при мен са най-много дистанционни. Особено за Daewoo не би трябвало да има проблеми.

Правете разлика между универсални и програмируеми. С програмируемите може да се направи почти всичко, стига да го има протокола. С универсалните - божа работа. Китайците все ще сложат някоя тъпа команда не на място колкото да е гадно. А има и по-тежки неща като друг системен адрес.

Конкретно за това ако съвпада - наш заместител FRC9063. http://conel-bg.com/index_bg.php 

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Закупих тоза модел:''FRC2491'' по съвет на колегата от Варна но..............ефекта е нулев.Нито включва нито из ключва, и ни един от клавишите не работи.Явно е по дебела работата с тез ДУ.Благодаря на всички , които се включиха за съветите, и отношението:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ти казах да пробваш с филипсово, но ти си знаеш . .. . . . Имало някаква кутия с надпис Neo .  . . Голям ориентир . . . . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, Коста Рахнев написа:

Закупих тоза модел:''FRC2491'' по съвет на колегата от Варна но..............ефекта е нулев.Нито включва нито из ключва, и ни един от клавишите не работи.Явно е по дебела работата с тез ДУ.Благодаря на всички , които се включиха за съветите, и отношението:)

Явно което ви е препоръчал многоуважаемият ined не е свършило работа.Защо не отидете с телевизора под ръка в някой сервиз в Пловдив, и по-специално в такъв за NEO.

п.п.За съжаление няма как да ви постна тук снимка на моето дистанционно,защото е далеч от мен,а баща ми,който го ползва сега,няма камера на телефончето си.Може би след седмица или нещо такова.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Коста Рахнев написа:

Съжалявам ако съм те подвел - просто написах че на предишната работа имаше едно такова НЕО с дистанционно изглеждащо по тоя начин, не мога да твърдя че е 100% същото, но никое от другите не е толкова близо на външен вид  до него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.