Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпроса ми е кои драйвър точно ми трябва примерно за тъчпада има два,за Лан и уайфай пак по много драйвъри.
    Как да разбера кой точно,за да не тегля всички и да ги изпробвам.
    Къде пише точно на каква марка са частите на лан,уайфай и тъчпад в лаптопа

Редактирано от unrealizable (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като за начало си кажи марка и модел на лаптопа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не искам да говорим за точен модел,аз за моя си ги знам,но как да разбера за другите марки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, unrealizable написа:

не искам да говорим за точен модел,аз за моя си ги знам,но как да разбера за другите марки

Инсталираш AIDA64 и гледаш информацията - дали видеото е Nvidia или AMD, дали Лан картата е Atheros или Broadcom и т.н. Или гледаш хардуерния идетнификатор на всеки компонент за да разбереш какъв е, и търсиш..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ще има ли финална версия на уин 10,смисъл това insider preview,и има ли смисъл сега да слагам уин 10 или има още големи бъгове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като  не знаеш какво да теглиш не се занимаваш  изобщо. Драйверите за лаптопите  и  дънните платки  са на  сайтовете на производителите .На който му трябват драйвери първо там си ги търси .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз според теб от къде ги търся в боклука ли ?

Не разбрах въобще защо го написа този.коментар,явно за събиране на """репутация"""

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, unrealizable написа:

А ще има ли финална версия на уин 10,смисъл това insider preview,и има ли смисъл сега да слагам уин 10 или има още големи бъгове

да, десятката е с бъгове, ако я теглиш от нерегламентирани сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, unrealizable написа:

Не разбрах въобще защо го написа този.коментар,явно за събиране на """репутация"""

Споко ве пич. Така както си си задал въпроса - няма да се учудя, ако ги търсиш в OLX или в бюлетина на Интерпол.

Друго - много хора бъркат "производители" и "производители". Едно е производител/асемблатор ва лартопа, друго - производител на конкретния компонент.

И една "по-трудна" грешка, но и тя се прави. При посещение в сайт, избор на марка, модел, модификация, ОС ... - накрая бяха останали два линка с почти еднакви имена. Човека ме попита - сега кое да тегля. Едното беше ... упътването за работа с другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, unrealizable написа:

Драйверите не са много пич ми са  по дати :)   Най отгоре ти седят най новите  ма ти не си се и загледал. Подсказали  са ти да гледаш хардуерния идентификатор на всеки компонент за да разбереш какъв е.   Като пуснеш във Google  ID-то  и веднага ще ти излезе марка и модел на хардуера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.img-share.eu/main/image_view/CapturePNGWGdJNaG.png.htm Ето примерно този,който преинсталирвах миналата седмица.Алкатраз това за което ми говориш няма нищо общо.Ето ги 3 марки на wi-fi,3 марки на тъчпад,2 марки видео,2 блутут.Сега вари разбери кое е за точно твоя модел.Това за Аидата го знам,но попитах,ако има и за по-лесен,примерно на самите драйвъри да пише кой за кой точно модел е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, unrealizable написа:

http://www.img-share.eu/main/image_view/CapturePNGWGdJNaG.png.htm Ето примерно този,който преинсталирвах миналата седмица.Алкатраз това за което ми говориш няма нищо общо.Ето ги 3 марки на wi-fi,3 марки на тъчпад,2 марки видео,2 блутут.Сега вари разбери кое е за точно твоя модел.Това за Аидата го знам,но попитах,ако има и за по-лесен,примерно на самите драйвъри да пише кой за кой точно модел е.

Това, което си показал е точно това, за което ти говорех. Acer ти казва, че въпросния модел лаптоп се комплектова с устройства от няколко различни производителя. Например Wireless LAN - може да е на Atheros, Broadcom или Intel.

Трудното на Аида-та е, че ... трябва да си я инсталираш. Ако това ти се вижда трудно? И да можеш да работиш с нея.

По-лесното се казва Дивайс мениджър. Има си го във всеки Уиндоус - няма нужда да го инсталираш. Отваряш, гледаш хардуерния идентификатор на съответния дивайс, търсиш го - като какъв е и кой му е производителя - и си готов.

PS. Казваш, че на картинката са много. При положение, че си показал само най-новите. Ами ако беше избрал "All" - щеше хептен да се ошашавиш.

PPs. И си оправи - и заглавието, и в постовете. Пишеш "кои" - мн.ч. и "драйвъра" - ед.ч., че и членувано (непълен член). Пиши - или "кой драйвър", или "кои драйвъри".

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.