Премини към съдържанието
dalaidido

Как да премахна досадната търсачка от барузъра ми ?

Препоръчан отговор

Здравейте , 
    Случвало ли ви се е такова нещо ??? 
    Изтривам ( uninstall ) Chrome ... всичко ... 
    инсталирам го пак ... и той помни всичко ??? 
    Като най-важното - някаква досадна търсачка ми се зарежда на мятото на Google 
    и всеки ден се мени 
    Не ми помни страниците , в които съм бил последно ... 
    отметки ......... абе луда работа 
    Как да премахна досадната търсачка от барузъра ми ? 

KAK DA GO MAHNA.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Браузъра ти си има опция и настройка, от която да избереш коя търсеща машина да ти е по подразбиране. Настройките ти се пазят, защото най-вероятно използваш Google акаунт и си задал определени неща да се съхраняват и синхронизират. Колкото до търсачката и нейната наглост, възможно е да имаш инсталирани разширения от нея и за това да се задава сама автоматично, или програми, инсталирани заедно с други. Явно си инсталирал нещо, като не си прочел условията и това, което приемаш, или изобщо инсталирането е станало без твое знания. Това е напълно възможно, даже доста често срещано. Опитай да деинсталираш програми, за чийто произход или дори име, не си сигурен, както и нямаш спомен ръчно да си инсталирал. Именно такива ти създават подобни проблеми. Прегледай хубаво инсталираните приложения. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди ползването на AdwCleaner виж дали имаш непозната програма инсталирана в Програми и компоненти и я дейнсталирай. А инструмента след Scan даваш Clean и ще поиска рестарт.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

поработих с   AdwCleaner ......... като че ли НИЩО ! 

aaaaaaaaa оправи се :)

като че ли всичко е ОК 

благодаря ви !!!!!!!!!!! ако има промени - пак ще пиша 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виждал съм доста съсипани уиндоуси от това AdwCleaner-изчезват важни системни файлове , трябва много да се внимава. Ако деинсталираш с Revo Uninstaler и последващо сканиране и изтриване, изчезва всичко , както и записите в регистрите, които са причина за помненето. А всяка досадна програмка може да бъде намерена в програмните файлове и да бъде изтрита директно от там.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 42 минути, B3M2W0 написа:

Виждал съм доста съсипани уиндоуси от това AdwCleaner-изчезват важни системни файлове , трябва много да се внимава. Ако деинсталираш с Revo Uninstaler и последващо сканиране и изтриване, изчезва всичко , както и записите в регистрите, които са причина за помненето. А всяка досадна програмка може да бъде намерена в програмните файлове и да бъде изтрита директно от там.

Това не е вярно. Работя с инструмента, откакто се е появил на бял свят и досега проблеми не е създавал.

PS: Да не говорим, че инструмента разполага с Quarantine Manager и изтритите файлове могат да се върнат по местата си.

• Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази програма лично на мен ми развали Уиндоус 8.1 . Оправих го с триста зора, с помощта на специален инструмент, който ми дадоха от "Майкрософт България" -те също потвърдиха, че става дума за опасна програма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, B3M2W0 написа:

AdwCleaner го ползвам от години. Винаги проверявам какво ми предлага да премахна.  Виж, на теб най-вероятно Revo-то ти е затрило нещо по системните файлове, макар, че ми е трудно да повярвам, тъй като не може лесно да се изтрие нещо от папка Windows. A това, което с дебелия шрифт -  нямаш си идея къде се бутат тия досадни гадинки. Например в скритите папки ProgramData и AppData. Има и други места, където ти няма да се сетиш

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как може да говориш от мое име-нямаш представа колко съм досетлив... . Особено с помощта на правилните програми.

112.jpg

444.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хаха, ето го вероятният виновник за проблемите - Ashampoo WinOptimizer.

Всичко, което предлага оптимизиране и почистване с едно щракване на пръстите (упс, мишката) е потенциално опасно за ОС, почти толкова, колкото адуеъра.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз не съм афиширал наличие на проблеми-по-скоро се опитвам да помогна на човека.  А подобни квалификации не влияят добре на рейтинга... . Хаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видял съм не една машина, "оптимизирана" с един клик. После се налагат много кликове за ремонт. Е, вярно е, че повечето предлагат и възстановяване, но съм виждал и съобщения от типа на " За съжаление ... не успя да възстанови..."

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както си видял много машини, да беше погледнал в моя пост за какво става дума-никъде за оптимизация, а за чудесните инструменти на германската програма да се види съдържанието на всички дискове и папки в тях. Нали става дума за това как да намери досадната търсачка къде е инсталирана и да я изтрие? Виж в началото на темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... тези търсачки, обичайно се инсталират с някоя друга програма с "общ инсталатор". Не инсталирай програми по "дефолт", а винаги "потребителски, и гледай да махаш отметките на всичко излишно, като спонсорски търсачки, реклами ... etc. Иначе деинсталацията на Хрома, не ти трие гугълския профил. За целта - Start > Control Panel > Folder Options, цъкаш на  "View" tab-а, Show hidden files, folders, and drives, махаш отметката на Hide protected operating system files - и триеш - C:\Users\<Името ти>\AppData\Local\Google\Chrome. Инсталираш наново Хром, и ... внимаваш в картинката ;-)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@B3M2W0 - забележи, че програмата е специализиран инструмент и трябва да се използва основно в специализиран раздел под ръководството на някой обучен да работи с този тип програми. Това важи в пълна сила за повечето инструменти от този вид (Combofix, zoek, OTL, FRST и прочие). Използването им на своя глава става на собствена отговорност. А и никоя програма не е застрахована от фалшиви тревоги. Иначе от Microsoft, ако бяха пуснали ефективна версия на MRT.exe инструмента, която да се справяше с подобен вид заплахи, тогава нямаше да имаме нужда да използваме външни програми на независими разработчици.

Колкото до програмите за оптимизиране, не е зле да прочетеш следния блог:

http://miekiemoes.blogspot.bg/2008/02/registry-cleaners-and-system-tweaking_13.html

@totovar освен казаното от теб понякога трябва да се спре и синхронизацията на Chrome-a както писа и Blue-Ray. Отделно има и доста adware зарази, които пачват и системни файлове, та не винаги пълното премахване на браузърите или деинсталиране на adware програмите решава проблема.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... каква синхронизация да спира, като от дадената картинка става ясно (видно), че човека не се е логнал с профил ;-) Апропо, кой нормален човек ползва winamp през 2016. Нали го спряха - ето го и подозрителното "exe" ;-) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, B3M2W0 написа:

чудесните инструменти на германската програма да се види съдържанието на всички дискове и папки в тях.

Ако смяташ, че с програма за визуализиране на заетото пространство ще откриеш зловредна програма...

А за визуализиране на заето пространство има толкова безплатни и преносими алтернативи...

Аз например ползвам windirstat

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В такива случаи,за да не направите някоя глупост и после да съжалявате, се ползва тази тема във форума

Иначе си има информация за злосторника...Вие си избирате...

Цитат

Remove Nuesearch.com redirect (Virus Removal Guide)

Nuesearch is a browser hijacker (Adware/ShortcutHijacker) that is bundled with other free software that you download off of the Internet. Once installed it will set the homepage and search engine for any installed browsers to http://www.nuesearch.com/… without your permission.

This itself is not considered malicious as there are many legitimate programs that change these settings as well. What is considered malicious, though, is that it will also append the argument http://www.nuesearch.com.com/?ts=[timestamp]&v=[version]&uid=[uid]&ptid=[unknown]&mode=[unknown] to random Windows shortcuts on your desktop and your Windows Start Menu.
    Nuesearch Virus

Nuesearch malware is bundled with other free software that you download off of the Internet. Unfortunately, some free downloads do not adequately disclose that other software will also be installed and you may find that you have installed adware without your knowledge.

When this browser hijacker is installed on a computer, victims easily become frustrated as when they remove the shortcuts from their browser links, they are mysteriously added back. This is because the Nuesearch.com program utilizes a Windows service that hijacks the shortcuts again when it detects if the shortcuts have been cleaned. This is why we first need to remove the program from the computer before we clean the shortcuts.

You should always pay attention when installing software because often, a software installer includes optional installs, such as this nuesearch.com browser hijacker. Be very careful what you agree to install.
    Always opt for the custom installation and deselect anything that is not familiar, especially optional software that you never wanted to download and install in the first place. It goes without saying that you should not install software that you don’t trust.

https://malwaretips.com/blogs/remove-nuesearch-virus/

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, NIKISHARK написа:

В такива случаи,за да не направите някоя глупост и после да съжалявате, се ползва тази тема във форума

Иначе си има информация за злосторника...Вие си избирате...

https://malwaretips.com/blogs/remove-nuesearch-virus/

Брей, тази Nuesearch се оказва,че е доста сериозна търсачка,като гледам ще трябва около час за пълното и премахване:ohmy:

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, totovar написа:

... каква синхронизация да спира, като от дадената картинка става ясно (видно), че човека не се е логнал с профил ;-) Апропо, кой нормален човек ползва winamp през 2016. Нали го спряха - ето го и подозрителното "exe" ;-) 

Аз не говорех за неговия случай, а че често Хром синхронизира автоматично настройките в облака и след почистване на системата заразата се връща от инфектираното копие в облака и се получава loop...

https://support.google.com/chrome/answer/2390059?hl=bg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, B3M2W0 написа:

преди 12 часа, B3M2W0 написа:

Тази програма лично на мен ми развали Уиндоус 8.1 . Оправих го с триста зора, с помощта на специален инструмент, който ми дадоха от "Майкрософт България" -те също потвърдиха, че става дума за опасна програма.

Вероятно си имал други проблеми. От лични тестове и опит мога да твърдя, че Adw Cleaner е доста добра програма за премахване на различни адуери, при която бъговете са изчистени почти напълно. Разработчикът на програмата постоянно я развива и обновява и ако се открие грешка тя се оправя в най-кратки срокове, при което един обикновен потребител даже няма и да забележи. 

Не случайно програмата е в списъкът ми с използвани инструменти от доста време и никога не ми е създавала неприятности. Та вероятно друго ти е причинило проблемите. Те от Майкрософт за много програми казват, че са опасни за Windows, но много от тях сме ги използвали и продължаваме да ги използваме, без никакви проблеми или конфликти с Windows.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 30 минути, Слави Маринов написа:

Брей, тази Nuesearch се оказва,че е доста сериозна търсачка,като гледам ще трябва около час за пълното и премахване:ohmy:

Не, често премахването е доста лесно, по-трудното е да се премахнат ВСИЧКИ остатъци и поражения, които е направила (промени настройки по системата и браузърите и т.н.), но на някои хора не им пречи и не са педантични. Няма лошо и всеки си решава. Реално пасивните остатъци, често не представляват проблем за системата, но е редно да се отбележи, че не винаги щом изчезнат основните симптоми и оплаквания, системата вече е НАПЪЛНО чиста. ;)

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.