Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Един познат си е купил компютър втора ръка, но явно са забравили да му кажат паролата за акаунта за да се логне.Компа има 256 MB RAM и вече му е инсталиран някакъв изрязан XP пък и не ми се занимава да го преинсталирам за това питам някакъв друг начин да махна парола.Знам как да прескоча паролата, но момчето не разбира от тези неща пък и е досадно да го прави всеки път ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 27 минути, tyrboman написа:

Един познат си е купил компютър втора ръка, но явно са забравили да му кажат паролата за акаунта за да се логне.Компа има 256 MB RAM и вече му е инсталиран някакъв изрязан XP пък и не ми се занимава да го преинсталирам за това питам някакъв друг начин да махна парола.Знам как да прескоча паролата, но момчето не разбира от тези неща пък и е досадно да го прави всеки път ...

влизаш под сейф мод - избираш администратор - и от там махаш паролата на акаунда

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И как ще влезе под сейф мод? Без парола?

http://www.askvg.com/how-to-reset-recover-forgotten-windows-nt-2000-xp-2003-administrator-password/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От профила се вижда, че е блонди. Няма сми да спориш.:D

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Слушам! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По темата, взимаш диск или флашка и му записваш един Hirrens boot disk и вътре си има инструменти за махане на пароли на Windows.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и аз невярвах но става

под сейф мод има 2 админа

там има разлика между админ и администратор;)

http://hardwarebg.com/forum/archive/index.php/t-209358.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

и аз невярвах но става

под сейф мод има 2 админа

там има разлика между админ и администратор;)

http://hardwarebg.com/forum/archive/index.php/t-209358.html

А здрасти.

Как ще има два Администратора. То все едно аз да кажа, че при мен (на линукса) системата има два корена (root).

Едно е акаунта Administrator, който е скрит. Друго - потребителски акаунт, който е с администраторски права. 

PS. Ето алтернативни варианти за премахване на пароли и ...

panne.gif   animated-computer-image-0004.gif

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Spoiler

Тъй, тъй - две булки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, дръндю написа:

хъ, раздумки без одумки, Жоро с неговите идеи пак ме разсмива :D

И трябва ... 

Светът е оцелял, защото се е смял.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, jhoro написа:

И трябва ... 

Светът е оцелял, защото се е смял.

преди година и половина имаше един комп с 5 рега с парола, и се чудех как да вляза в него и в доста форуми открих едни и също което други умници го оспорваха

" Ако пуснеш компа в Safe Mode (помпиш F8 при стартиране на машината) ще ти се появи още един администраторски акаунт - Administrator. При добро стечение на обстоятелствата, той няма да бъде защитен с парола. Логваш се чрез него и променяш паролата на твоя си акаунт съвсем просто и лесно от Control Panel-a.
    От проба глава не боли 003.gif "

и ооооо чудо стана

и света е оцелял защото е правел друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Без умствен капацитет написа:

преди година и половина имаше един комп с 5 рега с парола, и се чудех как да вляза в него и в доста форуми открих едни и също което други умници го оспорваха

" Ако пуснеш компа в Safe Mode (помпиш F8 при стартиране на машината) ще ти се появи още един администраторски акаунт - Administrator. При добро стечение на обстоятелствата, той няма да бъде защитен с парола. Логваш се чрез него и променяш паролата на твоя си акаунт съвсем просто и лесно от Control Panel-a.
    От проба глава не боли 003.gif "

и ооооо чудо стана

и света е оцелял защото е правел друго

Първо - ти не казваш нищо различно. Точно за този Administrator ти говоря.

Второ - това "добро стечение на обстоятелствата" говори много лошо за човека, администрираш машината. Основния акаунт без парола :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Специално за Windows xp това е един от секюрити бриджовете за администраторски акаунти.
    Често потребителите не се докосват  до акаунт Administrator. Още при самата инсталация на операционната си система си създават свой акаунт с администраторски права.
    И съответно един ден ако няма достъп до този акаунт, може да се влезе в сейф мод и да може да се влезе в този акаунт Administrator и от там може да се изтриват другите акаунти и да се създават нови.

Ако паролата е лесна, проста, кратка, може да се използва Ophcrack за научаването и.

Може да се премахне паролата и с ресетване на акаунта чрез  "Wondershareliveboot".

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само да кажа, че преинсталирах компа.Преди беше с германски език и не можех да се оправя понеже менютата бяха различни и нямаше опция за премахване на паролата.Както и да е,оправих се.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 6/17/2016 в 19:31, Tanner Foost Foust написа:

Специално за Windows xp това е един от секюрити бриджовете за администраторски акаунти.

Танерчо, breach не е равно на bridge... Като искаш да плямпаш чуждици, поне го прави качествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, rostislaf написа:

Танерчо, breach не е равно на bridge... Като искаш да плямпаш чуждици, поне го прави качествено.

Извинявам се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.