Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Търся оператор, предлагащ динамично ip.Тоест желая при всеки рестарт на рутера да имам ново ip.Преди ползвах vivacom, но се преместих и на новото място няма техническа възможност.Имам и мобилент интернет на виваком с 4g рутер, и се сменя отново, на броя на ip-тата е ограничен.Мисля, че са към 200.Търся и мнения за max telecom.Доколкото съм чул, мисля, че те са най-близко до това което търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, hairi написа:

Здравейте.Търся оператор, предлагащ динамично ip.Тоест желая при всеки рестарт на рутера да имам ново ip.

Виваком поддържат както динамично, така и статично IP - по желание на клиента!

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам за виваком, но както написах, нямам възможност да ги ползвам тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да питаш казваш за кое място става дума. Иначе можеш да получиш за отговор само национален оператор като БТК.

И не знам за какво ти е това. Не си анонимен. Съгласно закона доставчикът ти пази логове. А те са доказателство. И мобилните интернети имат ограничения за трафика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Филипов написа:

Преди да питаш казваш за кое място става дума. Иначе можеш да получиш за отговор само национален оператор като БТК.

И не знам за какво ти е това. Не си анонимен. Съгласно закона доставчикът ти пази логове. А те са доказателство. И мобилните интернети имат ограничения за трафика.

За София става въпрос, но е нов блока и няма инсталация виваком.А за какво ми трябва - дълга история.Работата ми го изисква, не искам да съм анонимен :) .Иначе мобилен интернет ми върши перфектна работа.Трафика не е проблем

Редактирано от hairi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега само на Виваком може да ползваш голям брой динамични IP адреси. На другите доставчици IP адресите са ограничени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, hairi написа:

Търся оператор, предлагащ динамично ip.Тоест желая при всеки рестарт на рутера да имам ново ip.

Ти правиш ли разлика между:

• това, всеки път да имаш гарантирано едно и също IP (статично IP);
  • това, да не ти се гарантира, че ще е същото IP (динамично IP) - но може и да си е същото;
  • и това, да ти се гарантира, че всеки път ще е различно и уникално - неизползвано досега. Такова жУвотно нЕма.
Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, hairi написа:

За София става въпрос, но е нов блока и няма инсталация виваком.А за какво ми трябва - дълга история.Работата ми го изисква, не искам да съм анонимен :) .Иначе мобилен интернет ми върши перфектна работа.Трафика не е проблем

Е дори и един меден чифт ли няма, че да си пуснете един ADSL ? Там поне ип-тата мисля, че все още са динамични (преди години докато им бях абонат беше така)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, techmaniac написа:

Е дори и един меден чифт ли няма, че да си пуснете един ADSL ? Там поне ип-тата мисля, че все още са динамични (преди години докато им бях абонат беше така)...

Да, все още са динамични! Статични са за BIZ пакетите и то сако ако клиента поиска.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

/Off

Ти да не си трол че да ти трябва това за работа? Че не виждам друга (не)смислена причина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.