Премини към съдържанието
polaana

Засечени заплахи за вируси от ClamTk

Препоръчан отговор

От доста време имам проблеми със сигурността и вече ме гони параноя при всеки подозрителен файл. Дайте мнение да ги трия ли тези, защото не ми дава да ги поставя под карантина. Имам инсталиран Wine.

/usr/lib/x86_64-linux-gnu/wine/fakedlls/user32.dll                             PUA.Win.Packer.PrivateExeProte-8     
    /usr/lib/x86_64-linux-gnu/wine/fakedlls/clock.exe                              PUA.Win.Packer.PrivateExeProte-8     
    /usr/lib/i386-linux-gnu/wine/fakedlls/comctl32.dll                             PUA.Win.Packer.PrivateExeProte-8     
    /usr/share/mime/mime.cache                                                     PUA.Win.Exploit.CVE_2012_0110-1      
    /usr/lib/x86_64-linux-gnu/wine/fakedlls/comctl32.dll                           PUA.Win.Packer.PrivateExeProte-8     
    /usr/lib/linuxmint/mintWifi/drivers/i386/Broadcom4318_Dell1390/bcmwl5.sys      PUA.Win.Packer.PrivateExeProte-8     
    /usr/lib/linuxmint/mintWifi/drivers/i386/WUSB54Gv4/rt2500usb.sys               PUA.Win.Packer.NspackDotnetNor-2     
    /usr/lib/linuxmint/mintWifi/drivers/i386/Dell_bcmwl5/bcmwl5.sys                PUA.Win.Packer.PrivateExeProte-8     
    /usr/lib/mono/4.0/mscorlib.dll                                                 PUA.Win.Packer.PrivateExeProte-8     
    /usr/lib/mono/4.5/mscorlib.dll                                                 PUA.Win.Packer.PrivateExeProte-8     
    /usr/lib/i386-linux-gnu/wine/fakedlls/user32.dll                               PUA.Win.Packer.PrivateExeProte-8     
    /usr/lib/i386-linux-gnu/wine/fakedlls/clock.exe                                PUA.Win.Packer.PrivateExeProte-8   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Накратко - Гугъл казва да стоят, а иначе ако потърсиш - ще видиш много предложения как да не се подават отново фалшиви тревоги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Гугъл пише, че може да се използват за атака, и аз се рових там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Амиии или ползваш само нативни Линукс програми и забравяш да пиеш вино (и подобни на него), разкарваш моното (ако е Минт и още доста - и него/тях, заради моното), ползваш само дистра със опън сорс в тях , не ползваш драйвери на АТИ/ЕНвидия/каквото-още-се-сетиш, намираш в нета какъв хардуер ползва Столман и си го купуваш лично от производителя (малко скъпо ще излезе, но сигурно), махаш флаша и ползваш gnash... (и пак няма да има гаранция, че си защитен) или си караш както досега, но имаш едно на ум. Пробва ли предложените в нета решения (за заменяне от инсталацинния образ на подозрителните файлове поне на тези, дето са част от системата)?

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Същото се получи и при мен. TK маркира всички exe-та от нещата, които ползвам през PlayOnLinux. Понеже същите програми ги ползвам на седмицата, а тя си има Аваст, просто игнорирах съобщенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.