Премини към съдържанието
pranjev

Грешка при копиране на файлове от системния дял

Препоръчан отговор

Знам че звучи абсурдно, но ми трябва това - искам да изкопирам целия системен дял Локален диск  C на външен хард, но Windows 7 Ultimate не ми дава, казва ми че нямам разрешение за това?

Не искам да стартирам операционната система от външния хард на който ще я копирам, нито да правя някакви модификации по-нея. Имам друг гаден проблем, който не мога да разреша по-никакъв друг начин, и май единственото ми решение за него е да копирам системни файлове и да ги заменя на друга операционна система, тоест същия  Windows 7 Ultimate.

Някой може ли да помогне тоест да предложи метод или начин да си изкопирам целия системен дял на друг външен носител, без да ми иска разрешение за това?

Благодаря.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искаш ли да драснеш два,три реда за гадният проблем, който не можеш да разреши?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направи имидж на диска.

преди 5 минути, pranjev написа:

Имам друг гаден проблем, който не мога да разреша по-никакъв друг начин

Това също не е начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи естеството на проблема който не мога да разреша е следния (Ще го опиша по-подробно):

Преди няколко дни си смених харда, на който беше инсталирана операционната ми система Windows 7 Ultimate, 64 битов. Смених го защото по-стария се бяха появили 14 лоши сектори. Купих си друг хард, и инсталирах отново  същата операционната система. Инсталирах си всичко което по-принцип си инсталирам в това число и всички майкрософтски актуализации. И от тогава се появи проблема ми - програмата Corel VideoStudio Ultimate която на стария хард и не само на него, а и на другия ми компютър винаги ми е вървяла, не иска да се стартира и да тръгне по-никакъв начин, тази грешка ми изписва когато се опитам да я стартирам:

Log Name: Application
     Source: Application Error
     Date: 13.6.2016 г. 08:22:47 ч.
     Event ID: 1000
     Task Category: (100)
     Level: Error
     Keywords: Classic
     User: N/A
     Computer: JHONSON-PC
     Description:
     Име на приложение с грешки: vstudio.exe, версия: 15.0.0.0, времево клеймо: 0x4f17287b
     Име на модул с грешки: KERNELBASE.dll, версия: 6.1.7601.23418, времево клеймо: 0x5708a7e4
     Код на изключение: 0xc06d007e
     Отместване на грешка: 0x0000c54f
     ИД на процес на грешка: 0x83c
     Начален час на приложението с грешки: 0x01d1c5339dbefc22
     Път на приложението с грешки: C:\Program Files (x86)\Corel\Corel VideoStudio Ultimate X5\vstudio.exe
     Път на модула с грешки: C:\Windows\syswow64\KERNELBASE.dll
     ИД на доклад: dc8deee4-3126-11e6-ad65-00c0267420df
     Event Xml:
     <Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
     <System>
     <Provider Name="Application Error" />
     <EventID Qualifiers="0">1000</EventID>
     <Level>2</Level>
     <Task>100</Task>
     <Keywords>0x80000000000000</Keywords>
     <TimeCreated SystemTime="2016-06-13T05:22:47.000000000Z" />
     <EventRecordID>2022</EventRecordID>
     <Channel>Application</Channel>
     <Computer>JHONSON-PC</Computer>
     <Security />
     </System>
     <EventData>
     <Data>vstudio.exe</Data>
     <Data>15.0.0.0</Data>
     <Data>4f17287b</Data>
     <Data>KERNELBASE.dll</Data>
     <Data>6.1.7601.23418</Data>
     <Data>5708a7e4</Data>
     <Data>c06d007e</Data>
     <Data>0000c54f</Data>
     <Data>83c</Data>
     <Data>01d1c5339dbefc22</Data>
     <Data>C:\Program Files (x86)\Corel\Corel VideoStudio Ultimate X5\vstudio.exe</Data>
     <Data>C:\Windows\syswow64\KERNELBASE.dll</Data>
     <Data>dc8deee4-3126-11e6-ad65-00c0267420df</Data>
     </EventData>
     </Event>

Изпълних всички указания и инструкции които за решение на проблема са дадени тук:

http://www.tomsguide.com/answers/id-2971899/application-launch.html

но без никакъв резултат. Това не ми помогна да си подкарам програмата.

Веднага ми стана ясно че за проблема ми са виновни нещастните майкрософтски актуализации, изродите от майкрософт нарочно са ги пуснали тези актуализации, за да причиняват грешки и сривове в някои програми, и да принудят потребителите които са пострадали от тях, като потърсят помощ, и им казват че няма решение на проблемите им защото със стари операционни системи и ги изнудват да си сменят операционните си системи с Windows 10. (Това не си го измислям аз, а го прочетох в няколко форума докато търсех решение на проблема ми.)

На стария ми хард, на който беше инсталирана старата ми операционна система, майкрософтски актуализации не съм инсталирал от октомври миналата година. На другия ми компютър, на който я имам същата инсталирана програма (работеща напълно нормално), също не съм инсталирал майкрософтски актуализации  от октомври миналата година.

За това искам да изкопирам целия системен дял от стария хард, и да разбера с ваша помощ, в коя папка се намират инсталираните актуализации, и на новия хард да сменя папката, целта ми е на новия хард да бъдат инсталирани абсолютно същите актуализации които са били инсталирани на стария хард.

Друго решение на проблема как да си подкарам програмата отново и на новия хард не виждам.

Надявам се да съм обяснил ясно в какво се изразява точно проблема ми.

Редактирано от pranjev (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каква е идеята на копирането на целия системен дял? Обикновено това се прави в т.н. офлайн режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо просто не обновиш програмата за да работи с новите актуализации? Ако разбирам правилно си я купил съвсем легално, ако е така не би следвало да е проблем.

В случай че не съм предположил правилно и си я изтеглил от някой тракер, ами тогава дал Господ версии и различни кракове и т.н. пробвай и все ще уцелиш някоя дето да ти върви.

А това за уиндоус 10 и лошите нарочни ъпдейти не го казвай никъде че има много да ти се смеят.

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да те успокоя!

Не мисля че проблема ти е във актуализациите! Те могат да се деинсталират всичките от контролният панел.

Не е нужна тази гимнастика, за която питаш!

Това че програмата ти дава грешка, можеше да обясниш по по подробно!

Например:

На тази ОС била ли е инсталирана друг път?

От някой тракер ли си я изтеглил?

Покриваш ли изискванията за хардуер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop, аз съм обяснил каква е идеята, искам да разбера в коя папка се намират инсталираните актуализации, и да ги затрия тотално, и след това да си изкопирам същата пака от стария хард, целта ми е както вече казах, на новия хард да бъдат инсталирани абсолютно същите актуализации които са били инсталирани на стария хард.

преди 22 минути, Bubbles написа:

А защо просто не обновиш програмата за да работи с новите актуализации? Ако разбирам правилно си я купил съвсем легално, ако е така не би следвало да е проблем.

В случай че не съм предположил правилно и си я изтеглил от някой тракер, ами тогава дал Господ версии и различни кракове и т.н. пробвай и все ще уцелиш някоя дето да ти върви.

А това за уиндоус 10 и лошите нарочни ъпдейти не го казвай никъде че има много да ти се смеят.

Хайде малко да прочетеш информацията която съм дал за проблема ми, по-обстойно преди да пишеш  по-темата ми. В случая изобщо не става въпрос за крак или пач - до сега програмата ми никога не е вървяла с такива. И как да я обновя като не мога да я стартирам изобщо?!

При опит да я стартирам ми изписва по-горе посочената грешка. Има опция за обновяване, но тя се появява след като е стартирана програмата.

Пробал съм и с други версии и проблема при всяка го има.

Ами да ми се смеят! Не ми пука ама изобщо! Но на теб ще ти се смеят още повече като се изказваш неподготвен...

Да, покривам изискванията за хардуер. Ако не ги покривах, как до сега е вървяла на същия компютър, със същата операционна система? Програмата съм я изтеглил от тракер. Значи излиза, че хората които са писали за този проблем, и са предложили решение за него си измислят явно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, pranjev написа:

ExaFlop, аз съм обяснил каква е идеята, искам да разбера в коя папка се намират инсталираните актуализации, и да ги затрия тотално, и след това да си изкопирам същата пака от стария хард, целта ми е както вече казах, на новия хард да бъдат инсталирани абсолютно същите актуализации които са били инсталирани на стария хард.

Хайде малко да прочетеш информацията която съм дал за проблема ми, по-обстойно преди да пишеш  по-темата ми. В случая изобщо не става въпрос за крак или пач - до сега програмата ми никога не е вървяла с такива. И как да я обновя като не мога да я стартирам изобщо?!

При опит да я стартирам ми изписва по-горе посочената грешка. Има опция за обновяване, но тя се появява след като е стартирана програмата.

Пробал съм и с други версии и проблема при всяка го има.

Ами да ми се смеят! Не ми пука ама изобщо! Но на теб ще ти се смеят като се изказваш неподготвен...

Ами ако програмата ти е оригинална(в смисъл закупил си я), в сайта на производителя има файлове за ръчен ъпдейт поне с повечето програми е така, в някои случаи просто се тегли последната качена версия и се инсталира като се ползват получените данни за регистрация на стара версия, но това е рядкост.

И какво значи "В коя папка се инсталират ъпдейтите?"? Ти сериозно ли си мислиш че тия ъпдейти стоят само в една папка? Като искаш да ги махнеш човека горе ти е казал - деинсталирай ги, щях и аз да ти го кажа ако ми беше дошло на ума но няма значение, просто ако мислиш че е от ъпдейте деисталираш ги и пробваш дали ще ти тръгне програмата.

Успех! :)

Edit : Ето тук са ъпдейтите за твоята програма : http://www.videostudiopro.com/en/support/updates/

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Деинсталира двата ъпдейта? KB312587 и KB3126593

И пак не тръгва? А направи проверка на системните файлове (sfc /scannow)? Това, което си мислиш с копирането няма да стане - забрави я тази идея.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При мен втория ъпдейт го нямаше, намерих първия само, деинсталирах го и рестартирах системата, но пак не тръгна, появява се същата грешка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, ExaFlop написа:

А направи проверка на системните файлове (sfc /scannow)?

В стартирана с администраторски права конзола (Command Prompt (cmd.exe))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази проверка не съм я правил, тя само системния дял проверява, така ли? Питам защото другия ми хард е доста голям, и ще отнеме много време да го сканира и него. Но и с 2 та харда нямам никакви проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, pranjev написа:

Да, покривам изискванията за хардуер. Ако не ги покривах, как до сега е вървяла на същия компютър, със същата операционна система? Програмата съм я изтеглил от тракер. Значи излиза, че хората които са писали за този проблем, и са предложили решение за него си измислят явно.

Виж:

Аз никога не се заяждам! Задавам въпроси за да се ориентирам. Много пъти темата на автора не е била точна!

Не виждам причина да ми отговаряш по този начин!

Ще попитам още веднъж:

Да не би да си я инсталирал веднъж на тази ОС и да си я премахнал!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, pranjev написа:

Някой може ли да помогне тоест да предложи метод или начин да си изкопирам целия системен дял на друг външен носител, без да ми иска разрешение за това?

Благодаря.

Става с клониране има доста безплатен софтуер аз съм доволен от безплатната версия на http://www.easeus.com/disk-copy/index.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, pranjev написа:

тя само системния дял проверява, така ли?

Не целия дял, а системните файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Digimon, не се заяждам с теб, уважавам те защото много пъти до сега си ми помагал не тук само.

Да, инсталирах я веднъж на тази новата операционна система, и като видях че не тръгва и я деинсталирах, а след това пробвах с няколко други различни версии. Но отново не тръгна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, pranjev написа:

Да, инсталирах я веднъж на тази новата операционна система, и като видях че не тръгва и я деинсталирах, а след това пробвах с няколко други различни версии. Но отново не тръгна.

Възможно ли е при първият път да си объркал нещо? И всеки нов опит за инсталиране да е невъзможен, заради грешка във регистрите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами честно казано - незнам. Но мисля че не е възможно, тя се инсталира по-изключително лесен начин, в началото си въвеждаш серийния номер само и не пипаш нищо, тя сама си инсталира всичко.

И в момента пиша от операционната система на която е стария хард, сега ще сложа новия хард и ще заредя операционната система от него, и ще чакам твои по-нататъшни инструкции, вярвам че и този път ще успееш да намериш решение на проблема ми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, pranjev написа:

Ами честно казано - незнам. Но мисля че не е възможно, тя се инсталира по-изключително лесен начин, в началото си въвеждаш серийния номер само и не пипаш нищо, тя сама си инсталира всичко.

И в момента пиша от операционната система на която е стария хард, сега ще сложа новия хард и ще заредя операционната система от него, и ще чакам твои по-нататъшни инструкции, вярвам че и този път ще успееш да намериш решение на проблема ми.

Нека да си остане диска, на който ти искаш да инсталираш и не се получава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, pranjev написа:

тя се инсталира по-изключително лесен начин

Да не ползваш някой модифициран инсталатор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вече пиша от диска на който съм инсталирал и не се получава.

Не ползвам модифициран инсталатор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не настройваш часова зона, не настройваш език...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ExaFlop, не разбирам в какъв смисъл казваш, че не настройвам часова зона и не настройвам език, и какво общо имат настройките на часовата зона и езика с проблема ми?

Часовата зона и езика ми са настроени правилно, но наистина не схващам защо ги споменаваш тези 2 те неща?

Това е грешката която ми се появява когато се опитам да стартирам програмата:

vstudio.exe - Application Error 2016-06-15_234246.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защото не ги споменаваш като налични операции при инсталирането. От където следва, че този инсталатор е пипан.

А кой и какво е пипал в него...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.