Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Решил съм да си купувам аудио система (колони) за лаптопа нещо от средния клас.

Спрял съм се на колони с марката Thunder: http://www.technopolis.bg/bg/PC-Speakers/PC-Speakers-THUNDER-THS-C505-5-1/p/561012

Спрях се на тази аудио система, разглеждах и на други места в интернет снимки на тази аудио система и ме грабна това, че може да се ползва като две отделни системи: колони за компютър и аудио система защото има входове за флаш памет и сд карта, както и използването на фм тунера.

Благодаря предварително!

Редактирано от толчо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То важното е на тебе да ти харесва, за мене си е доста кекава  - 5х5W и sub 10W - не съм фен на марката, но ако ще е Thunder защо не сложиш още някой лев за С515? http://www.thunder.bg/product_info.php?cPath=64&products_id=956 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето и други модели за пример , давани многократно в други теми :

http://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/microlab/fc330-2-1-p34938756/?gclid=CKjCwNig_cwCFVQ_GwodRkoCxA

http://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/x600-2-1-p41290392/#

P.S: Нямат FM приемник.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, ined написа:

То важното е на тебе да ти харесва, за мене си е доста кекава  - 5х5W и sub 10W - не съм фен на марката, но ако ще е Thunder защо не сложиш още някой лев за С515? http://www.thunder.bg/product_info.php?cPath=64&products_id=956 

По принцип гледах и други модели в тази търговска верига магазини но не ми допаднаха от този среден клас.

Що се отнася да силата на звука да за такава цена всъщност искам да оправдае очакванията но все пак няма да правя лудница в дискотека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам какви са ти очакванията, но в тоя ценови диапазон всичко е в ниския клас.

плюс това не знам за какво ти е 5+1 система като лаптопите обикновенно вадят само стерео сигнал, от радиото и mp3-ките е същото.

Редактирано от ined (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, ined написа:

Не знам какви са ти очакванията, но в тоя ценови диапазон всичко е в ниския клас.

плюс това не змам за какво ти е 5+1 система като лаптопите обикновенно вадят само стерео сигнал, от радиото и mp3-ките е същото.

Значи тази система няма да ми свърши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, толчо написа:

Значи тази система няма да ми свърши работа

Ще “свири“ , ама не оптимално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Julius Decimus написа:

Ще “свири“ , ама не оптимално.

ясно а когато се използва като външна аудио система с флашка и сд карта памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, толчо написа:

ясно а когато се използва като външна аудио система с флашка и сд карта памет.

Предложените от мен нямат такива възможности (входове за flash памет).

Thunder - а ще си работи с флашка. Там зависи и в какъв формат са песните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Julius Decimus написа:

Предложените от мен нямат такива възможности (входове за flash памет).

Thunder - а ще си работи с флашка. Там зависи и в какъв формат са песните.

Разбрах! Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да извадите многоканален звук, ще трябва да вземете качествена външна 5.1 звукова карта

Пример: Creative SB X-Fi Surround Pro 5.1 USB (70SB109500002)

По темата: разгледайте марките активните тонколони на Microlab и Edifier, във вашият бюджет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, oic написа:

За да извадите многоканален звук, ще трябва да вземете качествена външна 5.1 звукова карта

Пример: Creative SB X-Fi Surround Pro 5.1 USB (70SB109500002)

По темата: разгледайте марките активните тонколони на Microlab и Edifier, във вашият бюджет.

Абсолютно ! Плюс това е добре и песните да са с 5.1 звук , а такива (освен ако не си купувате музиката) се намират трудно. Затова препоръчвам да се насочите към стерео система. Ще дава добър звук и на филми също.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бягай далеч от системи 5.1 в ниския клас, освен ако грам не ти пука за качеството. Щом е за лаптоп , бих ти препоръчал Edifier R980T 2.0 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А през моя лаптоп който е HP 15 Notebook дали с тази 5.1 система ще извадя качество защото има вградена DTS sound система.

Редактирано от толчо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, толчо написа:

А през моя лаптоп който е HP 15 Notebook дали с тази 5.1 система ще извадя качество защото има вградена DTS sound система.

Ще трябва пак външна звукова многоканална карта. И не очаквайте  качествен звук за бюджета който сте определили за 5.1

Да не говорим че ако вземете скъпата и качествена звукова карта и евтини 5.1 тонколони около 100-150 лв бюджет, няма да изкарате пълният потенциал на зв. карта.

И не си заслужава.

За това правилно Ви насочиха към стерео система.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, oic написа:

Ще трябва пак външна звукова многоканална карта. И не очаквайте  качествен звук за бюджета който сте определили за 5.1

Да не говорим че ако вземете скъпата и качествена звукова карта и евтини 5.1 тонколони около 100-150 лв бюджет, няма да изкарате пълният потенциал на зв. карта.

И не си заслужава.

За това правилно Ви насочиха към стерео система.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имате ли къде да разположите всичките озвучителни тела около лаптопа?Ако седите пред него,по-добре вариант 2.1 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, onogondur написа:

Имате ли къде да разположите всичките озвучителни тела около лаптопа?Ако седите пред него,по-добре вариант 2.1 .

има вариант това не е проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изберете между моделите на Микролаб и Едифайър. Последните ги видях при откриването на новия магазин на Технополис във Варна,но не съм ги прослушвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, толчо написа:

Тези колони ще ми свършат ли работа?

http://www.technopolis.bg/bg/PC-Speakers/PC-Speakers-LOGITECH-Z506-980-000432/p/566202

Ами, уж да. Субуфера дъни здраво. А и има добри отзиви за точно тоя модел като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Julius Decimus написа:

Ами, уж да. Субуфера дъни здраво. А и има добри отзиви за точно тоя модел като цяло.

Колко здраво може да дъни един 20 ватов субуфър?!?

Иначе това са класически компютърни колонки за непретенциозно слушане на музика и кино.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, AGD написа:

Иначе това са класически компютърни колонки за непретенциозно слушане на музика и кино.

Е все пак множеството му предложихме да си търси стерео система , а ако той си настоява пак за 5 канална добре, какво да правиш ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, AGD написа:

Зависи. От кутията на субуфера, от разположение и тип на говорителя and so on.  Само ватове не се гледат. Мога да ти дам 20 ватов субуфер с кофти измислена кутия, тънка, некачествена, грешно сметната с кофти говорител и да свири в пъти по-гадно отколкото един с перфектно направена кутия и по-качествен драйвер, пак с 20 вата мощност на стъпалото.

Верваш ли ми ?

П.П. Също така някои драйвери са супер мега нискочувствителни и 20 вата при тях свирят като 5. Докато при други ще се учидиш.

Публикувано изображение

Редактирано от Tanaz_we (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на ‎6‎/‎19‎/‎2016 в 9:27, Tanaz_we написа:

Зависи. От кутията на субуфера, от разположение и тип на говорителя and so on.  Само ватове не се гледат. Мога да ти дам 20 ватов субуфер с кофти измислена кутия, тънка, некачествена, грешно сметната с кофти говорител и да свири в пъти по-гадно отколкото един с перфектно направена кутия и по-качествен драйвер, пак с 20 вата мощност на стъпалото.

Верваш ли ми ?

П.П. Също така някои драйвери са супер мега нискочувствителни и 20 вата при тях свирят като 5. Докато при други ще се учидиш.

Публикувано изображение

Защо не вземеш да прочетеш темата ами пишеш колкото да си чешеш клавиатурата? Въпроса беше за точно определен модел компютърни колонки.

Интересно, какъв субуфър искаш да ми даваш, като не съм ти искал нищо.

И обърни сериозно внимание на правописа, че се излагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.