Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Търся качествен SATA 3 кабел за връзка към вторият ми хард диск (SATA 3). По възможност да е качествен, и да не е китайски noname.

Предпочитанията ми да е  черен на цвят, с клипс , ъглов към прав.

Спрял съм се на Кабел за хард диск SATA III с клипси (40 см)

,тъй като не намерих друг по големите сайтове за компютърна техника или техно бакалиите.

Очаквам и по-добри предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само може ли да дефинирате вашите представи за "качествен" кабел? Те sata кабелите са горе-долу еднакви всички. Независимо дали ще е "noname", както сте се изразили, или на някоя известна марка, разлика в работата няма да видите. Единствено на някои проводниците, конекторите и изолациите са по-здрави, но за такъв тип кабел това не е кой знае колко ключов и жизнен показател. Не знам дали изобщо има смисъл да се задава подобен въпрос. Цените на подобни кабели са ниски, като има достатъчно, горе-долу качествени такива в повечето онлайн магазини за компютърна техника и периферия. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Zealar написа:

Колега този не е по-скъп защото е по-качествен, а защото е по-дълъг вместо 0.50м е 1м

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 36 минути, pconline написа:

Колега този не е по-скъп защото е по-качествен, а защото е по-дълъг вместо 0.50м е 1м

Че то разлика между асуса който е показал и кабелите който идват към дъната няма. Нека поне има свобода да може да държи извън кутията да го показва. "Вижте ми черния кабел" :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Под качествен имам в предвид, екраниран,  да не се прекъсне при усукване. И да не е направен от ниско качествени материали. Ясно ми е че скороста е еднаква и на кабел от 1 долар и натакъв от 20. Търся сата лабел който е с клипс и ъглов,  (подобен който идва с дънната платка)Горният кабел който е предложен е е-sata. 

Не вярвах че е приключение да намеря това което търся. Харесах и един Manhatan, екраниран.черен но е прав и без клипс:

MANHATTAN 391672 :: SATA кабел, L, 7-Pin М/М, 50 cm

Asus-а не съм сигурен до колко е оригинален.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, oic написа:

Не вярвах че е приключение да намеря това което търся.

Приключение си е и още как! Преди време и аз търсех няколко такива, по-качествени, кабелчета и няма и няма! Накрая се примирих и сложих обикновени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, oic написа:

Под качествен имам в предвид, екраниран,  да не се прекъсне при усукване. И да не е направен от ниско качествени материали. Ясно ми е че скороста е еднаква и на кабел от 1 долар и натакъв от 20. Търся сата лабел който е с клипс и ъглов,  (подобен който идва с дънната платка)Горният кабел който е предложен е е-sata. 

Не вярвах че е приключение да намеря това което търся. Харесах и един Manhatan, екраниран.черен но е прав и без клипс.По късно ще дам линк.

Asus-а не съм сигурен до колко е оригинален.

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/SATA-3Gb-s-vs-6Gb-s-Cable-Performance-Revisited-183/

Тука ги има срязани.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, oic написа:

Под качествен имам в предвид, екраниран,  да не се прекъсне при усукване. И да не е направен от ниско качествени материали.

Тези кабели са проектирани на базата на опита натрупан от АТА кабелите на времето и за това при тях дефектирането е пренебрежимо малко. На фона на хилядите минали през ръцете ми съмнение(не доказано) съм имал в не повече от 10 след години работа. Кабела е така направен, че вероятността от прекъсване заради кривене е нищожна. Също така не съм попаднал някъде да се коментира скоростта или качеството на пренос на данни което също навява на мисълта, че няма драми и там. Има варианти на тия кабели но те са по-скоро решения свързани с дизайна и кабел мениджмънта. 

Цък и цък

Колегата ти е дал чудесен пример и, че реално няма разлика в преноса на данни.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Взех  Asus-a: Кабел за хард диск SATA III с клипси (40 см)

Сега възниква друг въпрос. Искам да изтрия данните от старият хардиск (не на Low level), и да си го ползвам.

Не съм го свързал до сега поради липсата на SATA кабела.

Как е правилно да форматирам старият хард диск (който си чака 1 година в кутията, без да съм го свързал)?

С програма или само да закача него и да го форматирам, като тръгна да преинсталирам ОС (има 7-ца качена на него).,

Или да свържа старият и новият диск, и да се опитам да бутне ОС-ма от по новият хард диск и да го форматирам с програма.

Например с Paragon Partition Manager Free Edition или друга програма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ви е нужна никаква допълнителна програма, за да изтриете дяловете от стария диск. Диск мениджмънт има нужното. 

Закачете си и двата диска и вижте в биоса приоритетите и ако е нужно променете за да зареди от диска в който е сегашната ви инсталация. След това премахвате партишъните от стария диск и си създавате нов/и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, pconline написа:

Не ви е нужна никаква допълнителна програма, за да изтриете дяловете от стария диск. Диск мениджмънт има нужното. 

Закачете си и двата диска и вижте в биоса приоритетите и ако е нужно променете за да зареди от диска в който е сегашната ви инсталация. След това премахвате партишъните от стария диск и си създавате нов/и.

И аз си го помислих това с вградения инструмент в Windows. Но забравих да спомена че диска е разделен на две. И искам да го направя на един дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако е с нещо след ХР имате вероятно и скрит партишън. но колкото и да са инструмента в Windows ви е достатъчен, за да изтриете всичките и след това да си направите колкото искате нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, pconline написа:

Ако е с нещо след ХР имате вероятно и скрит партишън. но колкото и да са инструмента в Windows ви е достатъчен, за да изтриете всичките и след това да си направите колкото искате нови.

.ОС е Шindows 7 на старият диск.

На новият съм с Windows 8.1

За скритият 100 мб дял ли става въпрос..

Правилният метод за форматиране и обединяване на дяла хард диска ме интересува.

Не случайно пуснах темата.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да за него, за 100МВ

Няма философия. Пемахвате старите дялове, ще станат едно общо черно не партитнато място.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта.

Само едно уточнение: във видеото не е уточнено за скрития дял на резервираната система.

За да може да се разшири малкият (100 MB) том и добави към големият, трябва и двата дяла на  диска се изтрият. И тогава се обединяват

Забелязах, че малкият том беше във FAT32. Защо, нямам представа. Най вероятно аз съм го направил с тази файлове система.

И за всеки случай го пре-форматирах към NTFS, след което го изтрих и добавих към големият дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.