Премини към съдържанието
Kaloyan_S

Съвет при избор на Външна акумулаторна батерия.

Препоръчан отговор

Здравейте, напоследък живота на батерията на смартфона ми драстично намаля. Затова реших че външна батерия ще спаси положението, поради факта че телефонът е със вградена батерия и предполагам подмяната й е загубена кауза. Чух различни мнения от ползватели на такива външни батерии относно цена, цикли на зареждане и качество най-вече. Понеже онлайн магазините са пълни със разновидни продукти от този тип, ще се радвам да ме насочите към средна сума която ще ми осигури качествена външна батерия, а още повече ако някой ме насочи към конкретен продукт. Батерията на телефона е 2600mAh,а телефона е HTC Desire 820 ако има значение. Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Kaloyan_S написа:

телефонът е със вградена батерия и предполагам подмяната й е загубена кауза.

Като че ли не е точно така.

Батерия можеш да си поръчаш от Алиекспрес или да си я вземеш от тук на двойна цена, но без да чакаш.

Смяната не е сложна, но ако не сигурен в някой сервиз ще го направят за разумна цена - видео от тубата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Алтернативата я има съгласен съм но, в магазина от който е закупен смартфона ми казаха че не извършват такива услуги. А ако отида другаде и ми сменят батерията си губя гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Kaloyan_S написа:

гаранцията

Тогава да ти сменят батерията гаранционно. Или направо телефона. КЗП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

кзп не се занимават с батерии/консумативи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, the professor написа:

кзп не се занимават с батерии/консумативи...

Когато е "несменяема" вече не е консуматив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

че то свършването на батерията може да се дължи на софтуер и няма гаранция която да го покрива... а батерията е сменяема... от снимките се вижда че е с куплунг, несменяемата е с кабели директно запоени на платката...

бяха ми продали телефон с неоригинална батерия (разбрах го след като видях клипче на телефона в youtube) и от кзк казахаче нищо не мога да направят - това е консуматив...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, the professor написа:

от снимките се вижда че е с куплунг, несменяемата е с кабели директно запоени на платката...

Не позна!. Няма значение куплунгът. Несменяема е тази, която ако я смениш сам ти отпада гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, oavramov написа:

Не позна!. Няма значение куплунгът. Несменяема е тази, която ако я смениш сам ти отпада гаранцията.

ами тогава звънни в КЗП и питай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако сте свършили с надхващането ...

Да минем на въпроса.

на 16.06.2016 г. в 7:21, Kaloyan_S написа:

Здравейте, напоследък живота на батерията на смартфона ми драстично намаля. Затова реших че външна батерия ще спаси положението, поради факта че телефонът е със вградена батерия и предполагам подмяната й е загубена кауза. Чух различни мнения от ползватели на такива външни батерии относно цена, цикли на зареждане и качество най-вече. Понеже онлайн магазините са пълни със разновидни продукти от този тип, ще се радвам да ме насочите към средна сума която ще ми осигури качествена външна батерия, а още повече ако някой ме насочи към конкретен продукт. Батерията на телефона е 2600mAh,а телефона е HTC Desire 820 ако има значение. Благодаря предварително! :)

Щом батерията на телефона е 2600 mAh - значи най-добре да си вземеш поне с двоен капацитет - 5000 и повече. За да може да зарежда напълно.

Колкото до качественна - тук вече опира до конкретната бройка и после до марка и модел. Аз бих си взел 10000 mAh и на средна цена (примерно 40 - 50 лева). Така когато и свърши живота, а това все някога ще стане - да не ме е яд много и да си взема друга.

Например - http://power-bank-vynshna-baterija.pazaruvaj.com/tp-link/10400mah-tl-pb10400-p235817467/#opisanie

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.