Премини към съдържанието
Никола Обрешков

Избор на стерео усилвател + колони около 1500 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте,

до месец - два мисля да купя стерео усилвател и колонки за него в рамките на 1500 лв. Ценя качеството много повече, отколкото сила на звука или смазващ бас. Тъй като нямам много място предпочитам колонките да не са големи. Какво бихте препоръчали за този бюджет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако нямаш място може да хвърлиш око на някакви активни с вграден DAC - Klipsch R-15PM например.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ясно е написано - СТЕРЕО! Доколкото знам там са ДВА канала....Към питащия - първо се насочете към избор на тонколони, те са контакта на звука с Вашето ухо! Не слушайте чужди мнения, Вие ще слушате, затова избирайте това, което чувате най-добре според критериите Ви! По възможност прослушайте пет-шест чифта колони различен клас и се ориентирайте...При звуковото възприятие всичко е субективно!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Писали сме в не една или две теми- за този бюджет, според мен, оптималното- Q Acoustics Q3050 тук проблемът е, как ще нагласим усилвателя, аз бих търсил нещо втора ръка, в случай, че не мога да увелича бюджета. Другото е Адам артист 6, там обаче ще трябва да се обадиш на Musicworld да ги питаш дали могат да доставят и на каква цена, в един момент когато имаха в наличност струваха 1400 лв. Иначе моделът е активен с вградден услилвател(на добро ниво) и отпада нуждата от усилвател, Адам артист 5 също е много добър модел, но за nearfield слушане, при него хубавото е, че има usb dac- полезна екстра, ако искаш да избегнеш вградена звукова карта. Разбира се както са посочили по-горе по възможност слушай преди да купиш 

Ценова листа Адам

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никола Обрешков, в този бюджет чудесна комбинация е например :

Monitor Audio Bronze 2 + NAD C316 BEE

Ако успееш да разшириш малко бюджета за по-високия модел усилвател - 326, ще бъде още по-добре.

Редактирано от Evlampi (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Бронзовата" серия на Monitor Audio са отлични колони и с добър усилвател правят много детайлна звукова картина.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За този бюджет търси колонки нови до към 1300 лв. и усилвател към 200 лв. втора ръка, за предпочитане европейско производство или японско с висока чувствителност и дълбоки корекции над 10dB.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите! Този вариант за сега е фаворита. :)

на 17.06.2016 г. в 10:58, Evlampi написа:

Никола Обрешков, в този бюджет чудесна комбинация е например :

Monitor Audio Bronze 2 + NAD C316 BEE

Ако успееш да разшириш малко бюджета за по-високия модел усилвател - 326, ще бъде още по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.