Премини към съдържанието
ItsPlamenBG

Не мога да копирам/изтрия файл - ''Трябва да имате разрешение от администратор''?

Препоръчан отговор

Днес си изтеглих една безплатна програмка (не е крак). И нали инсталирвам си я, но имам приятел, който също я иска, но той има проблем. Открихме проблема - намира се в директорията на програмата. Когато я инсталира там не се появява един файл. Затова аз искам да копирам един файл, да го сложа в друга папка, да го сложа в архив и да му го пратя по скайп. Но... не става... Иска ми разрешение от администратор. Някакви съвети как да оправя това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само този, който е с администраторски акаунт, само той може, защото само той има разрешение затова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоест? Използвам компютъра самостоятелно без да го споделям. И мисля, че съм направил акаунта ми да е тип Администратор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, ItsPlamenBG написа:

Тоест? Използвам компютъра самостоятелно без да го споделям. И мисля, че съм направил акаунта ми да е тип Администратор.

Не зная какво си направил. Просто ти иска администраторски права, за да извършиш дадената операция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.askvg.com/add-take-ownership-option-in-file-folder-context-menu-in-windows-vista/

след като приложиш промяната в регистратурата, при щракване с десен бутон по файл/папка ще има ред Take Ownership - кликваш на него и получаваш правата върху папката/файла.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, ExaFlop написа:

http://www.askvg.com/add-take-ownership-option-in-file-folder-context-menu-in-windows-vista/

след като приложиш промяната в регистратурата, при щракване с десен бутон по файл/папка ще има ред Take Ownership - кликваш на него и получаваш правата върху папката/файла.

Благодаря!

Гледах в YouTube за този проблем, но хората натискаха някакви Ownership-ове в Свойства, а аз нямах такова. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаш - в свойствата на файла, раздел Security се задават правата върху него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днес си го инсталирах, но не иска... пита ме да ли съм сигурен да ли да продължа, казах Да, но ми даде, че не става, защото вероятно има грешка в системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.