Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам отскоро Хуауей П9 и забелязах, че като си надраскам някаква картинка с ГИМП и после на телефона излиза затъмнена. Бялото изглежда леко сиво, жълтото бледнеещо. Все едно тапета има полупрозрачен слой. А пък като гледам изображението в Галерия всичко е наред. Тапетите ги експортвам в PNG с нула компресия и JPG с качество около 99%.

Ето един пример: черното е с код 000000, бялото - FFFFFF, а червеното е FF0000.

0enpT6?gdriveurl

Писах на още 2 места, но никой не отговаря. Тук ми е надеждата, във Вас.

Благодаря, предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не разбрах хвалиш ли се че имаш Р9 или се оплакваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, ined написа:

Не разбрах хвалиш ли се че имаш Р9 или се оплакваш?

Ами, оплаквам се, че на телефон за 3 минимални заплати не мога да си сложа мой собствен тапет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 16.06.2016 г. в 19:39, killchain написа:

Сложи друг launcher, примерно Nova, и виж как ще е с него.

Сложих Новата и Гугълския, но проблема пак остава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери дали няма инсталирано някакво подобие на Flux/Night Shift. Като цяло хубаво огледай настройките за дисплея.

@SuperLuigi, ъпдейт: 

"Huawei P9/P9 Plus tip: change the color temperature

One common criticism of the P9’s screen is that its color reproduction is a little on the blue side. You can change the color temperature in Settings: the Warm option makes the screen a little dimmer but its colors more accurate."

Ъпдейт2:

"The 1080p display on the Huawei P9 is pretty good, but Huawei gives you the option of tweaking the tint if you think the out of the box setting is too warm or too cool for your liking. Navigate to Settings > Display > Color Temperature and you’ll have the option to choose between Default, Warm or Coldpresets or precisely tune the color temperature of the display with color circle."

http://phandroid.com/2016/04/29/huawei-p9-first-things/

Успех!

Редактирано от konnikbezglava (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@konnikbezglava, опцията за цветова температура я знам, но ако задам да е топло, то виждам цветовете жълтеещи, а ако на студено - синеещи. За Flux/Night Shift разбрах какво е, но при мен няма такива джиджавки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Свалих приложението SB Wallpaper Changer и цветовете се оправиха. Ето скрийншот ЦЪК! Обаче пък забелязах, че на светлите тапети цвета на уиджет часовника не се променя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това с цветовете проявява ли се при клипове, гледане на снимки и т.н.? Защото имам чувството, че е някакъв "feature" десктопа да изглежда по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както казах, изображенията  се виждат нормално в Галерията, без ефектите за тапети. При клипове няма такова изкривяване. 99,999% съм сигурен, че това е някаква опция за десктопа, защото преди да сложа приложението, часовника обръщаше цветовете - от бял в черен, според цвета на тапета, за да може да се откроява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Супер, значи нямаш проблем. :) Ако много те дразни, пробвай се да му слагаш друг ROM, но за такова нещо не мисля, че си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.