Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет.

ОС Win 7 Pro. IE 8.

Възможно ли е да се активира настройка на браузъра така, ако в една форма се впишат данни /име, егн или др./ при двойно натискане на същата форма да излиза написаното за да може да се ползва, а да не се пише наново. Налага се да попълвам форми, при които голяма част от данните са едни и същи. Мозила става, но не работи коректно с електронен подпис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 3 минути, 2249 написа:

Привет.

ОС Win 7 Pro. IE 8.

Възможно ли е да се активира настройка на браузъра така, ако в една форма се впишат данни /име, егн или др./ при двойно натискане на същата форма да излиза написаното за да може да се ползва, а да не се пише наново. Налага се да попълвам форми, при които голяма част от данните са едни и същи. Мозила става, но не работи коректно с електронен подпис.

Да, ето виж - Запаметяване на пароли и попълване на уеб формуляри

Цитат

Попълване на формуляри с автодовършване

Ако изпълнявате задачи онлайн, които изискват въвеждането на лични данни – като например адреси за доставка и фактуриране – в уеб сайтове, автодовършването може да спестява време, като попълва формулярите автоматично. Следващия път, когато посетите сайт с формуляри и започнете да въвеждате информацията си, Internet Explorer ще довърши попълването на формуляра, в зависимост от това какво сте въвели преди това. Ето как да включите автодовършването:

1. Отворете работния плот, след което докоснете или щракнете върху иконата на Internet Explorer в лентата на задачите.

2. Докоснете или щракнете върху бутона Инструменти Бутон „Инструменти“, след което докоснете или щракнете върху Опции за интернет.

3. В раздела Съдържание в „Автодовършване“ докоснете или щракнете върху Настройки.

4. Изберете Формуляри, докоснете или щракнете върху OK, след което докоснете или щракнете върху OK отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно не е това. Минах през настройките, активирах указаното, рестарнитах браузъра, попълних веднъж бланката. При повторно попълване написаните данни не се появяват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен в конкретния случай най-лесно е да си направиш един текстов документ с готовите данни за попълване и занапред просто копи/пейст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не виждате ли и двамата,че горе вдясно на указаната страница това е за IE11,като го направиш за 8ца ти изписва,че работи само с по-нови версии(11)и че поддръжката за 8цата е прекратена на 16 януари.Така че трябва да надградиш до IE11,за да ги имаш въпросните функции на разположение.:)http://windows.microsoft.com/bg-bg/internet-explorer/fill-in-forms-remember-passwords-autocomplete#ie=ie-8

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... това IE 8 някаква шега ли е? И се ползва с подпис? При положение, че има IE 11...Луда работа... Иначе, - Internet options - General - виж дали има отметка на Delete browsing history on exit, и ако има я махни. Цъкаш на таба Privacy - Advanced - и ако има отметка на Override automatic cookie hadling я махни, или си прецизирай бисквитките... и въобще, тоя фокус с подписа и ИЕ 8 ми е много интересен... за един приятел питам ;-) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, totovar написа:

... това IE 8 някаква шега ли е? И се ползва с подпис? При положение, че има IE 11...Луда работа... Иначе, - Internet options - General - виж дали има отметка на Delete browsing history on exit, и ако има я махни. Цъкаш на таба Privacy - Advanced - и ако има отметка на Override automatic cookie hadling я махни, или си прецизирай бисквитките... и въобще, тоя фокус с подписа и ИЕ 8 ми е много интересен... за един приятел питам ;-) 

М-даа - някой са ... антиквари. IE 8 спрях да го ползвам ... още бях на ХП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А пък с Гугъл Хром всичко това става много лесно, както и много други неща.

332.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, totovar написа:

Току-що инсталирана ОС. Още не съм успял да надградя. Спешно ми беше да свърша работата.

преди 24 минути, B3M2W0 написа:

А пък с Гугъл Хром всичко това става много лесно, както и много други неща.

332.JPG

Хром не поддържа Java.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.